Skocz do zawartości

Lusterko XJ 600 - podróba czy oryginał?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie odnośnie lusterka do XJ 600 N rocznik 1994. Czy to lusterko jest oryginalne YAMAHY, czy podróba z alledrogo?

Oto zdjęcia:
http://p1.bikepics.com/2013%5C12%5C15%5Cbikepics-2623806-full.jpg

http://p1.bikepics.com/2013%5C12%5C15%5Cbikepics-2623808-full.jpg

http://p1.bikepics.com/2013%5C12%5C15%5Cbikepics-2623807-full.jpg

 

Jeśli to jest podróba (tak sugeruje użytkownik innego forum motocyklowego), to wie ktoś dokładnie jakiej firmy ona jest? Bo aktualnie zbiło mi się to lusterko (chciałem je naprawić wyciągając szkło, gdyż podczas jazdy od wiatru mi się przestawiało)... Kupiłbym tylko prawe lusterko tej samej firmy (podróby) i zaoszczędziłbym na kasie. Ale muszę wiedzieć dokładnie jakiej firmy to było, żeby obraz z obydwu lusterek się nie różnił (moje lewe lusterko zostaje).

Aha i czy ktoś ma zdjęcie z napisami jakie ma oryginalne lusterko YAMAHY, ponieważ gość na tej aukcji ma napisane, że to lusterko oryginalne, a ja mam chyba takie same: http://allegro.pl/lusterko-prawe-oryginal-yamaha-xj-600-diversion-97-i3731670263.html

 

 

Pozdrawiam,
PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, bo miałem kawałek czasu XJ600 :) Lusterka w XJ600 są z ciężarkami w środku, które po pewnym czasie lubią sobie odpadać. Jak odpadną, to przy ~3500 obrotów występuje ostre drżenie i grechotanie, które zagłusza wszystko dookoła. Na tych lusterkach ze zdjęcia widać, że ktoś pewnym sposobem, opisanym na innym forum, naprawiał te ciężarki i wpuszczał kleju (nawiercenia na tylnej części lusterka). Jak miałem XJ to nie bawiłem się w naprawę lusterek tylko kolega ze sklepu motocyklowego dobrał mi z katalogu lusterka i za 70zł miałem komplet nowych zamienników do XJ. Co prawda były lżejsze od oryginałów, ale przez 2 sezony sprawowały się idealnie - i pewnie sprawują się do dzisiaj. O ile dobrze pamiętam, to przy zakupie trzeba było uważać na gwinty, bo w jednym lusterku był lewy, w drugim prawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, bo miałem kawałek czasu XJ600 :) Lusterka w XJ600 są z ciężarkami w środku, które po pewnym czasie lubią sobie odpadać. Jak odpadną, to przy ~3500 obrotów występuje ostre drżenie i grechotanie, które zagłusza wszystko dookoła. Na tych lusterkach ze zdjęcia widać, że ktoś pewnym sposobem, opisanym na innym forum, naprawiał te ciężarki i wpuszczał kleju (nawiercenia na tylnej części lusterka). Jak miałem XJ to nie bawiłem się w naprawę lusterek tylko kolega ze sklepu motocyklowego dobrał mi z katalogu lusterka i za 70zł miałem komplet nowych zamienników do XJ. Co prawda były lżejsze od oryginałów, ale przez 2 sezony sprawowały się idealnie - i pewnie sprawują się do dzisiaj. O ile dobrze pamiętam, to przy zakupie trzeba było uważać na gwinty, bo w jednym lusterku był lewy, w drugim prawy.

No wiem, że w tym lusterku był ciężarek, ponieważ poprzedni właściciel próbował naprawić, ale to nic nie dało. W koncu ja spróbowałem i... lusterko tego nie zniosło :P Wprowadziłem do środka najpierw silikon jak radzili koledzy z innego forum, ale to również nic nie pomogło. W ostateczności zainstalowałem tam piankę (budowlaną), która zaradziła problemowi na jakieś kilka dni, a potem dostała się do przegubu i go zablokowało, co skutkowało tym że nie można było ustawiać sobie lusterka.

 

Tak czy siak spróbuję poszukać używki oryginalnej bądź zamiennika, ale nie wiem czy nie będzie się różnić od oryginału :)

 

I tak jak piszesz gwint lewego lusterka to prawy, a prawego to lewy, więc na gwinty trzeba zwrócić uwagę. Z tym akurat nie ma problemu, ponieważ większość motocykli marki YAMAHA w nakedzie bądź chopperze do dziś ma takie same gwinty jak XJ 600... Bez problemu mogę sobie zamontować lusterka od FZ6 bądź XJR 1300 z 2010 roku :D

 

Tak czy siak dzięki za info :) Nie widziałem zamienników lusterek do XJ za 70 zł (kpl.)... Najtaniej znalazłem na alledrogo po 37 zł za sztukę.

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...