Skocz do zawartości

A2 pyt.


Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie mnie męczy 1 kwestia.. Wiem że na A2 można dławić moto które ma nie więcej niż 95km, ale jeśli praktycznie rzecz biorąc kupie np. fz6 98km zdławie go do 35kw, to czy podczas kontroli taki policjant sprawdzi że oo panie ten motor miał 98km zabieramy dowów, 500zł i nara. Bo nie chciałbym sprzedawać moto po 2 latach, jak mogę pojeździć 2 latka na zdławionym i później na pełnym A odblokować i hej mam nowy motor. Czy tu bardziej patrzą na obecną moc niż moc przed zdławieniem? Tak wiem wiem jest pełno motorów itp. ale ten mi uwiódł serce. Pytałem się w 1 serwisie który zajmuje się dławieniem motocykli to powiedziano mi że każdy motor który ma fabrycznie do 100km to jeszcze ujdzie, powyżej no to kiszka. Mówił że nikt nie przykłada aż tak wagi do tego czy motor przed zdławieniem miał 95 czy 98 koni jeśli w danej chwili pojazd jest zablokowany na moc 35kw. A na przykład skuter = 49cc no i prędkość nie większa niż 45km/h a przecież co 2 wyciągnie więcej... Co wy o tym myślicie? Słyszeliście coś o takiej sprawie?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest ograniczenie, że motocykl przed "kastracją" ma mieć nie więcej niż 95 KM ? Pytam, bo Suzuki oferowało m.in GSX-R 600 zdławionego( a wiadomo że jego moc w serii wynosi ok 120 KM) http://www.suzuki-moto.pl/prawo_jazdy_a2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie męczy 1 kwestia.. Wiem że na A2 można dławić moto które ma nie więcej niż 95km, ale jeśli praktycznie rzecz biorąc kupie np. fz6 98km zdławie go do 35kw, to czy podczas kontroli taki policjant sprawdzi że oo panie ten motor miał 98km zabieramy dowów, 500zł i nara. Może ktoś ma jakieś info, spotkał się z tym

 

Prawo znasz, wiec na co liczysz ? Na drapane ? ? ? Zostalo tak ustalone aby nie bylo wyjatkow. A czego oczekujesz w tym info ?

 

Suzuki oferowało m.in GSX-R 600 zdławionego( a wiadomo że jego moc w serii wynosi ok 120 KM) http://www.suzuki-moto.pl/prawo_jazdy_a2.html

 

No i ? To, ze ktos oferuje, nie znaczy, ze jest legalne lub ma sie prawo do uzywania. Z tego co wiem to w interesie Suzuki ( czy innego producenta ) jest sprzedaz i zarobek, a o dalsze losy martw sie sam kliecie.

 

W prawie UE nie musi byc to max 95km lecz pl politycy dodali swoj pkt.. ;)

 

Zmienia postac rzeczy ? ? ?

 

NIE !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kolejny, który zna odpowiedź, ale liczy, że ktoś mu poradzi tak jak sobie umyślił. Odpowiedź jest jedna - robisz na własne ryzyko. Nikt nie przewidzi zachowania wszystkich policjantów w Polsce. Jedynie Łysy do takich dużych liczb nie potrafi liczyć, więc pewnie nie zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...