Skocz do zawartości

Rm 80 olej ,wentyl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio wymieniłem simery i olej w lagach w RM 80 1985' .

I wbijałem je troche i odpowietrzałem (moto narazie nie jeździ) wentylem który jest na górze.

Dziś powbijałem je troche i wcisnąłem wentyl i przychodze za 5 minut a tam cały wentyl napełniony olejem .

Czy olej nie będzie uciekał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh ,właśnie wiem ale na ebayu są po 30 dolarów + przesyłka z 20 dolarów .

Nie rozumiem czemu służy ten wentyl - rzeczywiście odpowietrzaniu jak mi się wydaje ?

 

wydaje Ci się tylko, teleskopów nie trzeba odpowietrzać bo i po co ?

Zanim cokolwiek zrobisz przy tym motocyklu poszukaj w necie manuala do pobrania

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentyl na pewno nie służy do odpowietrzania tylko do dobijania powietrza (ciśnienia) w tworzeniu tzw.poduszki powietrznej w celu utwardzenia amortyzatora lub zmiękczenia w zależności jakie ciśnienie nabijesz , masz coś w rodzaju amortyzatora gazowego ale w prostszej formie, a jeżeli leje ci olej przez wentyl to wymień zaworek dobij powietrza (nie wiem ile akurat w tym sprzęcie) i powinno być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentyl na pewno nie służy do odpowietrzania tylko do dobijania powietrza (ciśnienia) w tworzeniu tzw.poduszki powietrznej w celu utwardzenia amortyzatora lub zmiękczenia w zależności jakie ciśnienie nabijesz , masz coś w rodzaju amortyzatora gazowego ale w prostszej formie, a jeżeli leje ci olej przez wentyl to wymień zaworek dobij powietrza (nie wiem ile akurat w tym sprzęcie) i powinno być git.

 

zapomniałeś dodać, że do tego "dobijania" należy kupić specjalną pompkę z manometrem

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde to lipa .

W serwisie motocyklowym ,takim ze średniej półki powinni mieć takie coś ?



Dobra mam 1,5 atm lecz lagi są jak na niemieckie drogi ,więc dam 0,5 atm i będzie dobrze .

Dzięki za odpowiedzi i sorki za moją niewiedzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...