Skocz do zawartości

Honda ns125r pomocy.


marek12128
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jakieś 8 miesięcy temu kupiłem hondę ns125 za grosze do zrobienia , miała być tylko do szlifu ,ale okazało się ,że cylinder jest na nicasylu , więc kupiłem używany cylinder też na nicasylu , nowy łok vertex , nowy zawór membranowy bo na starym listki odstawały o dobre 3mm. i jeszcze nowe uszczelki i zębatkę zdawczą. Zalałem nowymi dobrymi olejami , więc czas na pierwsze odpalanie , po złożeniu całego moto hania odpaliła po 5 kopnięciach , więc czas na pierwszą jazdę i tu zaczęły się pierwsze problemy , nie szło ruszyć z miejsca bo gasła , ale jak się udało ruszyć z górnej partii obrotów to się zawieszała ,ale to była linka i ją nasmarowałem i było ok , ale problem z baaardzo dużym mułem na wolnych obrotach nie zniknął do dziś , nabrałem wprawy i nauczyłem sie z tym jeździć ,ale koledzy którzy też latają moto , za pierwszym z miejsca nie ruszą :p
później pękł mi pług skleiłem go ,ale długo nie przetrzymał i następnym razem , pękł pług razem z bocznymi plastikami , nie opłaca mi się kupować ani ich kleić , a bez nich wygląda co najmniej paskudnie , więc w zimie chciałbym przerobić ją do stuntu , endo już trochę umiem , ale wheelie... bardzo mi się podoba jak goście kręcą cyrkle ,a u mnie w tej chwili jest to nie możliwe , bo jak chcę go wyrwać na koło to automatycznie dostaje muła i spada na dół ,a jak wyrwę go ze zbyt wysokich obrotów to nie idzie go opanować i kończy się tym ,że moto staje do pionu ,a ja trzymając kierownicę biegnę za nim... postanowiłem coś zrobić z tymi obrotami , sprawdziłem świecę na każdej innej działa tak samo , lewego powietrza nie łapie nigdzie , kompresja raczej dobra , nie mam czym sprawdzić ,ale powyżej 7k rpm zaczyną ciągnąć jak typowy 2t na yt znalazłem kilka filmików z przyspieszeniem i v-maxem i moja przyspiesza i jedzie dużo szybciej także raczej jest ok kolega miał rg 125 w idealnym stanie sprowadzona 10k przebiegu no igła... brałem go jak chciałem pomimo ,że rg jest silniejsze. Ostateczne podejrzenia padły na gaźnik , na początku myślałem ,że może dysza któraś się rozkalibrowała ,ale nie kombinowałem i kupiłem cały rok używany gaźnik , i to samo więc założyłem stary gaźnik z dyszami z nowego i poprawiła się praca na wolnych obrotach , tzn muł jaki był taki jest ,ale po krótkiej przejażdżce po wkręceniu śrubki od obrotów do końca trzyma wolne na poziomie 1,5-2k ,ale chodzi nie równo na regulację śrubka od mieszanki paliwo-powietrze mało co reaguje jedynie muł jest jeszcze większy , nie wiedziałem , czy podczas mułu go zalewa czy nie dostaje paliwa , więc siadłem no moto i go zamuliłem aż zgasł i sprawdziłem świecę i była sucha czyli dostaje chyba za mało paliwa , wywaliłem i założyłem nowy wężyk do paliwa ,ale nic nie pomogło już nie mam zielonego pojęcia co to jest...
Dziś go przepaliłem , stał od tygodnie nie jeżdżony , i o dziwo nie odpalił na kopa , musiałem z 10 razu kopnąć co mnie trochę zdziwiło ,ale jak już odpalił to od razu wskoczył na 5k rmp i chwilkę tak chodził chciałem odkręcić śrubkę od obrotów ,ale zanim sprawdziłem czy spadną obroty , to już sam wrócił na 1,5k , na prawdę nie mam już pomysłów żadnych , piszcie co to może być i powiedzcie jak sprawdzić szczelność skrzyni korbowej oprócz wąchania oleju czy nie śmierdzi benzyną bo nie śmierdzi.

 

Sory ,że to tak chaotycznie napisane , problem dotyczy tego ,że jak np ruszam z miejsca z niskich obrotów to moto zmula i gaśnie tak , samo jak np. jadę pod górkę 3 bieg 5k obrotów i nagle zaczyna zamułke , wtedy redukcja w i pod górkę wyjeżdżam jak silnik wkręci się w rezo. Naa pewno nie łapie lewego powietrza , zawór wydechowy i membranowy ok , komprecha też raczej ok , z gaaźnikiem tj. wyżej napisałem także raczej sprawny , już na prawdę nie wiem co to jest , możliwe żeby to było coś z elektryką lub z nie szczelnością skrzyni korbowej?

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniacze masz po dwóch stronach i żeby sprawdzić ich stan musisz się do nich dobrać póki nie zobaczysz nie stwierdzisz czy jest ok :) i jeżeli świeca była sucha to gdzieś te paliwo musi uciekać po za tym samo to że ciężko schodzi z obrotów świadczy o lewym powietrzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a morze zawór wydechowy stoi?i dla tego chodzi na wysokich a na wolnych ma mula.

Nie zawór jest ok na pewno.

 

 

uszczelniacze masz po dwóch stronach i żeby sprawdzić ich stan musisz się do nich dobrać póki nie zobaczysz nie stwierdzisz czy jest ok :) i jeżeli świeca była sucha to gdzieś te paliwo musi uciekać po za tym samo to że ciężko schodzi z obrotów świadczy o lewym powietrzu :)

Ok , czyli bez rozkręcania nie da się stwierdzić czy uszczelniacze są dobre ?

 

Edit. tzn z obrotów schodzi raczej normalnie tylko na zimnym silniku same obroty mu skoczą na chwile , jutro nagram filmik i pokażę co i jak.

Edytowane przez marek12128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , miałem dziś nagrać film ,ale sam nie dam rady bo kamerka mi się przewraca jak ruszam ,ale jak będę z kumplem to nagram.

Dobra w sobotę się za to wezmę tylko jest mały problem na necie nie ma nigdzie nowych uszczelniaczy byc może podejdą od nsr'ki ,ale jak nie to jest jakaś firma która mi to dorobi pod wymiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , dla pewności jeszcze muszę sprawdzić kompresję czy aby na 100% jest dobra czytałem ,że dobre odpalanie silnika nie zawsze musi równać się z dobrą kompresją.

Już dawno miałem kupić manometr , czy taki będzie dobry?

http://allegro.pl/tester-cisnienia-sprezania-silnikow-miernik-paliwa-i3658469857.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , dla pewności jeszcze muszę sprawdzić kompresję czy aby na 100% jest dobra czytałem ,że dobre odpalanie silnika nie zawsze musi równać się z dobrą kompresją.

Już dawno miałem kupić manometr , czy taki będzie dobry?

http://allegro.pl/tester-cisnienia-sprezania-silnikow-miernik-paliwa-i3658469857.html

Będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przypadkiem się dowiedziałem ,że kolega kolegi ma manometr więc podjechałem do niego i zmierzyłem wyszło prawie 9 barów , myślę ,że jak na używany cylinder to dobry wynik , także chyba kompreche można wykluczyć. Dziś oprócz tych obrotów doszedł nowy problem , mianowicie strzela mi z tłumika powyżej 8k tak jak na tym filmiku tylko ,że u mnie czasem strzeli ogniem i o wiele głośniej , a na biegu kręci do końca tylko lekko przymuli przy 8k i kręci dalej , gdzie szukać przyczyny?

 

http://www.youtube.com/watch?v=axeYJ3Ok5po

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę jeździłem , i zauważyłem ,że raz dymi mocno a raz trochę słabiej , raz na biało , raz na niebiesko , odkręciłem świecę ma kolor kawy z mlekiem w każdym bądź razie nie spalonego oleju ani śladu , odkręciłem dekiel z lewej strony i też ani grama oleju na magnecie nie widać , jedynie wokół zaworu wydechowego gromadzi się trochę oleju , co to może być. drugą sprawą jest to ,że jednak czasem długo schodzi z obrotów tzn jak przegazuje do końca to raz schodzie ładnie jednostajnie a raz się zawiesza na chwilkę na 8 lub 4 k rpm. co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...