Skocz do zawartości

Wymiana kolanka wydechowego w crossie


myself_justme
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje pytanie może wyda się dosyć dziwne ale nurtuje mnie to pytanie otóż ostanio pękło mi kolanko wydechowe w moim KX 250f z 05roku które jest w serii Tytanowe, niestety ciezko z zamiennikami a za nowe trzeba słono zaplacic (ok.900zl), wiec postanowiłem zrobić sobie sam zamiennik z chromoniklu bo mam kilka rurek i nawet takie kolano, jutro się do tego przymierzam ale zastanawiam się jak spiszę się chromonikiel w roli kolana czy nie rozgrzeje sie do czerwonośći jak odpale motor i nie przytopi mi przebiegającego dosłownie 2,3 cm obok przewodu z układu chłodzenia nie wiem jak się chromonikiel ma do tytanu z oddawaniem ciepła i jak to będzie wyglądało czy producent nie bez powodu zrobił tytanowe kolanko co o tym myślicie próba nie strzelba ale zanim włoże mase pracy żeby stworzyć duplikat z chromoniklu, może ktoś mnie szybko wyleczy?, chyba że nie ma żadnego problemu, co o tym myślicie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił tytanowe bo jest lekkie, możesz równie dobrze zrobić z kwasówki czy ze stalowej rury. W mojej yzf 426 też miałem kolektor wykonany z tytanu. Cienkie ścianki lekki a zarazem wytrzymały materiał oto chodziło producentowi.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oczywiście, że szybciej oddaje ciepło niż stal.

Remonty silników, zawieszeń, tulejowanie, szlify, wymiany korbowodów, naprawa wałów. Mycie gaźników w przemysłowej Myjni Ultradźwiękowej.
Serwisówki do Motocykli
http://serwisowki.ubf.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...