Skocz do zawartości

Prawo jazdy, a prędkość przy ominięciu przeszkody


Mider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zbieram udokumentowane przypadki, w którym egzaminowany (zwłaszcza w WORD Warszawa) nie zdał egzaminu ze względu na zbyt niską prędkość. Chodzi o przypadki, w których prędkość była równa lub wyższa niż 45 km/h.

 

Tłumacze o co chodzi. W czasie egzaminu używane są dwa, niezależne systemy pomiaru prędkości. Jeden dla egzaminatora i jest im ręczne urządzenie pomiarowe, drugie dla motocyklisty i jest nim prędkościomierz. Problem w tym, że w/g homologacji motocykla, dokładność pomiarowa obciążona jest błędem dochodzącym nawet do 10%, a pomiar wykonywany przez egzaminatora nie jest dostępny dla egzaminowanego. Dochodzi więc do przypadku, w którym egzaminowany, w/g jego wiedzy wykonuje manewr z prawidłową prędkością i nie zdaje egzaminu, bo na urządzeniu pomiarowym egzaminatora pokazuje się wartość niższa o 10% (+/- nieznany mi błąd samego urządzenia obsługiwanego przez egzaminatora). Ponieważ egzamin ma na celu ocenę umiejętności, a nie zbijanie kasy, chciałbym, żeby zniknęły wszystkie inne przeszkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź ze sobą go-pro na egzamin i zamontuj na kierownicy z widokiem na prędkościomierz :)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być adwokatem diabła, ale to że egzaminowany mówi, że jechał >= 45 km/h to znaczy tylko tyle, że mówi. Wskazania jego prędkościomierza nie są nigdzie rejestrowane. Zwłaszcza kierowcom świeżo po kursie prędkość w slalomie może wydawać się zawrotna, bo na wejściu mieli 40 i wydawało im się, że cały czas odkręcają.

A że egzaminator nie ma obowiązku pokazać, co mu tam jego maszynka zarejestrowała, to rzeczywiście do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być adwokatem diabła, ale to że egzaminowany mówi, że jechał >= 45 km/h to znaczy tylko tyle, że mówi. Wskazania jego prędkościomierza nie są nigdzie rejestrowane. Zwłaszcza kierowcom świeżo po kursie prędkość w slalomie może wydawać się zawrotna, bo na wejściu mieli 40 i wydawało im się, że cały czas odkręcają.

A że egzaminator nie ma obowiązku pokazać, co mu tam jego maszynka zarejestrowała, to rzeczywiście do bani.

 

Ja tam sie z autorem tematu zgodze, bo tak faktycznie jest. Predkosciomierz pojazdow pokazuje ca. 10 % mniej a urzadzenie pomiarowe jest dokladne, z tad rozne predkosci.

 

Osobiscie nie mam z tym problemu, moi egzaminatorzy koncentruja sie jedynie na predkosci przy hamowaniu awaryjnam, ale tez kursant moglby pojechac ca. 45 km/h i nikt z tego hallo nie robi. Inna bajka w slalomach, na wolnym dzis egzaminator szedl obok i nie wolno go wyprzedzic. Pozostale dwa dla moich kursantow tez nie graja roli, bo robia je przy 50 km/h ( i wiecej ) a na egzamninie wymagana jest predkosc 30 km/h. Wiem jednak, ze koledzy maja z tymi czasem problemy, bo kursant potrafi podczas przejazdu odpuscic gaz, co z regoly wplawa na potracenie pacholka.

 

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tam sie z autorem tematu zgodze, bo tak faktycznie jest. Predkosciomierz pojazdow pokazuje ca. 10 % mniej a urzadzenie pomiarowe jest dokladne, z tad rozne predkosci.

 

Raczej więcej.

Nauczycielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej więcej.

Nauczycielu.

 

Masz racje. szykkoscomoesz pokazuje wiecej niz predkosc autentyczna.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pobawiłem się stoperem. Czas reakcji człowieka na oczekiwane zdarzenie dochodzi nawet do 0.2s. Żeby przejechać slalom szybki ze średnią prędkością 30km/h, trzeba to zrobić w ciągu 3,36s. jeśli na wejściu i wyjściu błąd będzie wynosił 0,2s to razem tracimy 0,4s, czyli ponad 10%. Przez błąd egzaminatora możemy nie zdać egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...