Skocz do zawartości

Złe wskazania prędkościomierza Yamaha T-Max (ROZ)


Paweł S.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam Yamahe T-max 2009r.

 

Licznik dokładnie o połowę zaniża wskazania prędkości (sprawdziłem jadąc za samochodem) co oznacza że jadąc według wskazania 50 km/h naprawde jadę 100 km/h. Speedometer wizualnie wygląda ok. Połaczenie czujnia z licznikiem rozebrałem i wyczyściłem.

 

Licznik wskazuje o połowę za mało i to samo się tyczy wskazań przejechanych kilometrów.

 

Pomóżcie proszę!

 

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłeś tego sprzęta?

 

TT

Tak. kupiłem od handlarza, motor sprowadzony z francji. Był po wypadku. Kilka rzeczy było zrobionych trochę też musiałem sam naprawić. Generalnie z rzeczy które mi jeszcze zostały do zrobienia to właśnie ten źle działający licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się odbywa odczyt prędkości? Czujnik w przednim kole? Jeśli tak to prawdopodobnie tutaj leży problem. Niewłaściwy czujnik, niewłaściwa bieżnia z której idzie odczyt prędkości, lub wadliwe połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik na pewno można sprawdzić. Nie ładuj się w niepotrzebne koszty, tym bardziej, że jeśli odczyt prędkości jest zafałszowany cały czas i to w sposób proporcjonalny świadczy to najprawdopodobniej o tym, że ktoś to na złych częściach poskładał - od innego modelu - a mniej o tym, że coś jest uszkodzone. Może być nawet tak, że cały zespół koła z czujnikiem jest zły. Zanim więc zaczniesz ładować w to kasę - upewnij się co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

Chciałem się podzielić dobrą nowiną. Udało mi się naprawić problem złych wskazań prędkościomierza.

 

Nie udało mi się niestety znaleźć nikogo kto by zdjagnozował problem. Zdecydowałem że bedę wymianiał części które decydują o wskazaniach prędkościomierza. W pierwszej kolejności pojemnosciowy czujni indukcyjny prędkości. Szukałe używanego przez ponad pół roku, niestety bezskutecznie. W końcu kupiłem nowy w serwisie Yamahy (za bagatela 700 zł). Wymieniłem i okazało się że to właśnie on był uszkodzony.

 

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za każda wskazówkę i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...