Skocz do zawartości

Custom z Kawasaki GPZ


Rekomendowane odpowiedzi

Witam zaczynam budowę custom bika z wykorzystaniem silnika od kawasaki GPZ 1000.

Zastanawiam się czy zbudować nową ramę od podstaw czy przerabiać starą?

Tylne koło mam j17xmt5.50 jaką oponę założyć najlep

post-72367-0-80147200-1376122778.png

Edytowane przez Kubas19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztampa Ci wyjdzie, jak się będziesz na tym wzorował. Zrób coś, co się będzie na zlocie dało odróżnić od 73 innych niepowtarzalnych customów na pierwszy, a nie szósty rzut okiem :)

 

Dobrze, że nie kolejna V-ka. Tzn. nic nie mam do fałek, ale ileż można oglądać sprzętów według jedynie słusznego przepisu? (weź silnik z Harrego, grubaśne koło na tył, rowerowe na przód, załóż długie lagi, błotników pożałuj, chromem podlej). To samo dotyczy reszty wymienionych pomysłów.

 

Przeróbka ramy nie wymaga papierologii, ale może być upierdliwa mechanicznie, gdybyś chciał tak główkę położyć. trzeba coś skrócić (pół biedy), ale może się okazać niemożliwe położenie główki bez przedłużania którejś rury. Przy wykonywaniu nowej ramy nieco łatwiej jest poprzycinać wszystko. Ale jak nie masz stołu (szkieletu) i doświadczenia, to się za ramę nie zabieraj, tylko znajdź kogoś, kto Ci pomoże przerobić istniejącą.

 

Rejestracja SAM-a może być upierdliwa, ale złożenie ramy od zera może być łatwiejsze niż przeróbka ramy GPZ. Najsensowniejsze rozwiązanie to staranna ekstrakcja główki ze starej ramy i wprawienie jej do nowej tak, aby nie naruszyć VIN.T

 

Taki wynalazek:

kawasaki-gpz1000rx-hardtail-21474233.jpg

czy główka prawie w poziomie jak w Twojej grafice?

Bo jak taki, to jest sens ramę przerobić

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że z rejestracją SAMa jest dużo zachodu bo jestem w trakcie rejestracji buggy.

Główki ramy nie chcę pochylać. Chcę tylko przerobić górę ramy i tył.

Rysunek jest poglądowy. Chodzi mi o coś mniej więcej takiego. Z amortyzowanym siodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...