Skocz do zawartości

Ustawienie tylnego koła aprilia sx 50


Albi7x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem posiadaczem motocyklu aprilia sx 50 2008r,
Mianowicie mój problem polega na tym że, jak jechałem na wolnej przestrzeni zachamowałem przy 25-30 na przód i podniosło mnie na koło , jechałem sam a nie wiadomo skąd wziął się z tyłu mój cioteczny brat (rs 50) i uderzył w moja tylną oponę przy 35 (jego prędkosć) aż do przodu mnie popchało. Po tym stłuczeniu wypadła mi jedna śrubka od tłumika i łańcuch lata lekko na bogi jak jadę, próbowałem to wyregulowac ale że, jestem zielony to tylko udało mi się zmniejszyć to latanie łancucha ale jest nadal. Pomyslałem że, moze skrzywił mi felge lub coś i wziąłem na bocznej stopce wrzuciłęm 1 i koło lata jakby było krzywe ale, rozmawiałem z mechanikiem który miał mi to zrobić i powiedział że, na pewno nie jest krzywa felga i trzeba tylko wyregulować, mówił o śrubach kontrujących i coś tam jeszcze ;P miał mi to zrobic ale nie stety nie było czasu i wyjechał, Jestem już 2 tygodnie bez motocykla jak nim nie jezdze bo boję się że, coś się zepsuje w nim, dodam jeszcze że, jak sie prowadzi go to słychac jak coś ociera i raz łancuch sie napina a raz jest luźny . Wydaje się też, ze, jest tak jakby tarcza skrzywiona. Jak przekręcę kołem to w pewnym momencie coś ociera i łańcuch wtedy sie napina, przekręcę o połowe to łancuch jest luźny.

Piszę tutaj z myślą i nadzieją że, któryś z ekspertów wytłumaczy mi jak i co zrobić abym, mógł znów cieszyć się jazdą.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...