Skocz do zawartości

kawasaki gpz 600r-prośba o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

taką już kupiłem-nic nierobiłem jeszcze.kupiłem i odpalała,jechała,jak zimna to coś było słychać ale obstawiałem że wałek rozrządu przytarty troche,kiepsko chodziła na wolnych-tak jak pisałem więc wymieniłem świece,przewody,wyczysciłem gaznik,gumki zmieniłem i dalej lipa,potem dolałem płynu i zobaczyłem tą wode z tłumika i gdy zdjołem pokrywe to niespodzianka taka.zdejme głowice,tylko niewiem czy rozżąd dobrze sobie ustawiłem do zdjęci głowicy.na wale ustawiłem na T,na jednym wałku u góry jest EX,na drugim IN i pokrywają się znaki na wałkach z boku.zawory wszystkie niby lużne prawie,poluzuje napinacz i po 2 śruby na zębatkach poodkręcam by wałki rozpołowić.Czy dobrze myśle z tym rozrządem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjołem głowice,7 zaworów ssących do wywalenia bo rant grzybka zniknoł-odpadł i zawory zrobiły sie mniejsze wpadając w gniazda i nietrzymały nic ciśnienia,woda przedostawała sie pod uszczelką głowicy na 1 cylinder jednak-widać dokłady ślad na uszczelce i cylindrze którędy szła.cylindry o dziwo niemają progu,niesą w najmniejszym stopniu zarysowane więc chyba jednak niebęde już ich zdejmował,ale głowica do roboty albo do wymiany.może gdybym wymienił zawory i dotrł je to byłoby ok bo gniazda są ładne w miare tylko pewnie koszt 1 zaworu to z 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć jeszcze jedynkę albo dwójkę z przodu. Może znajdziesz Vesrah w rozsądnej cenie ale i tak mówimy tutaj o czymś rzędu 120zł za ssący.

Jeśli zawory rozpadły się do tego stopnia to pewnie masz teraz ładnie poniszczone tłoki. Przy dobrych wiatrach korbowody nadal są proste a górę silnika masz do zrobienia z akcentem na zmianę głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawory po 46 zł znalazłem w jakimś sklepie z warsztatem który naprawia kawasaki itp,łoki miedostały nic,denka są ok nieruszone,zawory poprostu weszły w głąb gniazda zaworowego-sam rant denka zaworu zniknoł,poprostu odpadł tak równiutko wokół .wyklepał sie czy coś ale na szczęście nieuszkodziło to co odpadło ani tłoków ani cylindrów.głowice musze zmienić niestety.przy okazji postoju zaczołem już se przygotowywać ją do podkładu choć plan miałem na zime se trysnąć.zastanawiam sie nad kolorami w jakie ją ubrać,jest biało,czerwono,niebieska i chyba te kolorki zostawie tylko w perle se trysne.dziękuje za wszystkie pomocne podpowiedzi Shinigami i L.W.G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...