Skocz do zawartości

naprawa wyściółki kasku w Warszawie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam kask Caberg konda już 3 sezon i niestety wyściółka zaczęła się rwać jak w załączniku ;/.

Czy znacie może jakie miejsce w Warszawie gdzie za nie duże pieniądze można to naprawić bądź wymienić materiał ?

 

 

post-56545-0-08617600-1374231144_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części wnętrza widziałem kiedyś w motoin.de, ale teraz już nie mają nic do Cabergów. Wydaje mi się, że w Warszawie na 100% tego nie znajdziesz. Poza tym nie chce mi się wierzyć, że kask po 3 latach nie jest wybity, to może lepiej poszukać nowego? Koszt naprawy może wynieść więcej niż "zalety" kolejnego sezonu użytkowania tak starej plastikowej skorupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w Rapid Motocykle (importer Caberga), ale jako że Konda jest już zastąpiona modelem Duke, mogą być problemy. Nie spodziewaj się jednak groszowych spraw, komplet wyściółki do szczękowego Scorpiona to 60 euro, tu pewnie będzie podobnie (o ile w ogóle sprowadzą). Szycie tego mija się z celem, bo zaraz puści obok szwu, poza tym gąbki już nie odtworzysz.

 

Nie miałem na myśli następnego Caberga, ale bardziej ewolucyjne rozwiązanie. Pominę już tu całkiem utratę właściwości termoplastycznej skorupy po 3 sezonach, bo o tym jakoś nikt nie pomyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok pozostajac w temcie, jak nie uda mi sie naprawic wysciolki bede zmuszny pomyslec o nowym kasku tylko chcialbym teraz cos trwalszego a najlepiej z 5 letnia gwarancja. Czy sa firmy ktore daja na taki okres gwarancje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie chce mi się wierzyć, że kask po 3 latach nie jest wybity, to może lepiej poszukać nowego? Koszt naprawy może wynieść więcej niż "zalety" kolejnego sezonu użytkowania tak starej plastikowej skorupy.

 

 

Pominę już tu całkiem utratę właściwości termoplastycznej skorupy po 3 sezonach, bo o tym jakoś nikt nie pomyśli.

Bardzo zaciekawiła mnie Twoja wypowiedź. Jakiego kasku używasz i co ile kupujesz nowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym w innych tematach, szkoda czasu na powtarzanie się. Tu jest ciekawa wykładnia, wystarczy skojarzyć jak zachowują się dane materiały po paru latach ekspozycji na promieniowanie słoneczne i odpowiedź można sobie wysnuć samodzielnie.

 

Jeżdżę w Scorpionie, nie raz pisałem ale to nie ma żadnego znaczenia bo trochę tych kasków mi się przewinęło przez ręce. Raczej niewiele dłużej niż 2 lata, czasem i dużo krócej.

 

Gwarancje (same suche liczby):

Nolan - 5 lat na skorupę

X-lite - 5 lat

Shark - 5 lat (po rejestracji kasku na podstawie dowodu zakupu, nie wszystkie modele)

Arai - 5 lat

Shoei - 5 lat bez żadnych obostrzeń (cały kask + darmowy serwis dożywotnio)

 

Gdzieniegdzie dostaniesz Schubertha z gwarancją 2-letnią, ale dodatkowo z 3-letnim programem Mobility. W praktyce to samo co w Shoei tylko pod inną nazwą.

Warto zerknąć, z czego są zrobione skorupy powyższych marek - to daje pewien obraz, dlaczego termoplastiki (większość) nie są ideałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niewiele dłużej niż 2 lata, czasem i dużo krócej.

Nie ukrywajmy, że jest to dość kosztowna wymiana.

Nowy kask co 2 lata...

Fakt jest taki, że w tym co mówisz jest dużo racji i wg. wszelakich wspólczynników i zasad oczywiście tak powinno się robić.

Pytanie tylko ile % motocyklistów tak postępuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle samo co tych co wymieniają przewody hamulcowe oryginalne (gumowe) co pięć lat zgodnie z zaleceniami producenta :biggrin:

 

A ja dalej nie rozumie - skoro firmy dają 5 lat gwarancji to o co chodzi?

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się, gdzie kupiłeś - przyda się komuś na przyszłość (jak Duke się przetrze).

Dobrze, że w obu modelach mocowania wizjera są takie same. Można łatwo do Kondy włożyć szybę z pinlockiem od Duke'a właśnie.

 

własnie wnętrze będę miał od Duka czyli Konda i Duke maja takie same zapięcie wyściółki i jak już zauważyłeś takie same szybki.

 

na mojego maila odpowiedział Pan Artur Mędrzycki tel. 665-400-348 z adresu [email protected] :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...