Skocz do zawartości

Problem z kolanem...


Tytexo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy przypadek w zasadzie jest inny... Różnie organizmy reagują. Ja miałem rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego w lutym tego roku. Zabieg miałem wykonywany artroskopowo. Co do śladów to mam widoczne małe cięcie i 2 dziurki. Więzadło pobrano ze zginacza kolanowego. W zasadzie obecnie mija 10 miesięcy od zabiegu. Na dzień dzisiejszy nie mam jeszcze odbudowanego mięśnia czworogłowego. Kolano jeszcze trochę boli przy próbie wykonania przeprostu, zgięcie mam całkowite. Lekarz mi mówił, że do około roku czasu, a czasem nawet dłużej ból może być odczuwany. Kule rzuciłem całkowicie po około 8-10 tygodniach ale było ciężko. Na samym początku jednak ból był tak duży, że nie byłem w stanie wykonywać nawet ćwiczeń izometrycznych przez co szybko doszło do "zaniku" 4-ki...

 

Z kolei na siłowni zgadałem się z kolegą, który miał zabieg w tym samym czasie. Kolano "pocięte", pobranu mu materiał do odtworzenia z rzepki. Z tego co mówi nadal bo boli i to bardzo, mimo że ma odbudowaną 4-kę, zgięcie i przeprost OK. Więc jak widać różnie to bywa, a sporo zależy też od organizmu... Niektórzy szybko "rzucają" kule, inni potrzebują więcej czasu.

 

Bardzo ważna moim zdaniem jest rehabilitacja. Moim zdaniem trzeba jak najszybciej zacząć. Aczkolwiek "szkoły" też są różne, niektórzy lekarze twierdzą nawet, że nie ma potrzeby "spieszyć" się z rehabilitacją... Przede wszystkim trzeba uzbroić się w cierpliwość, dużo cierpliwości i sporo ćwiczyć jak się da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz kolego rechabilitacja rozpoczęta możliwie szybko i nie płakać tylko ćwiczyć. Ja trochę chyba z nią zaspałem i teraz w 11 tygodniu po zabiegu walczę z wyprostem bo przeprost tylko statycznie niestety...



Najgorzej jak noga się zastoi w jakiejś pozycji lub po nocy, to ciężko ją rozprostować, nie ma płynności takiej wyczuwalnej elastyczności ale cóż takie uroki. Tyle co ponarzekam.

LAKIERNICTWO MOTOCYKLOWE - 889 423 626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I dupa, kolano nie ma takiego zakresu ruchu jak powinno mieć, przykurczona torebka stawowa, w marcu jeśli torebka nie puści lekarz powiedział żebym szykował się na uwolnienie tej torebki czyli znów artroskopia...

LAKIERNICTWO MOTOCYKLOWE - 889 423 626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...