Skocz do zawartości

kdx 250 gaśnie na biegu


stanio50
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum, jestem tutaj nowy wiec sory za jakiekolwiek błędy. Tydzień temu zakupiłem swoje pierwsze moto KDX 250 z 93 roku. Moto miało dobra cenę i trochę rzeczy do wymiany nie było myte przez 2 lata wiec zaraz po kupnie pojechało na myjnie z bardzo silna chemia i spod kurzu błota oleju etc. wyłoniła się naprawdę fajna maszynka. Na początek kupiłem łożyska tylnego koła, uszczelniacze + osłony lag (amorek USD), napęd 13/48, linkę sprzęgła, nowe tarczki sprzęgła i sprężyny, olej do lag i chyba by było na tyle. Jedyne co zdążyłem zrobić to założyłem osłony lag, na reszty nie starczyło czasu ponieważ nie mogłem się powstrzymać i musiałem pośmigać i trochę pouczyć się jazdy moto. Wrażenia naprawdę fajne, myślę ze po wymianie tego wszystkiego będzie git. Ale mam do was moi drodzy pytanie, motor pali oczywiście bez problemu czy zimne czy ciepłe ale....

Gdy silnik pracuje już na biegu jałowym, na wolnych obrotach, naciskam sprzęgło wbijam 1 i gaśnie... odpalam dodaje trochę gazu i z gazem wbijam 1 i normalnie jedzie, tak samo się dzieje gdy np z górki wciskam sprzęgło to zgaśnie, rozebrałem sprzęgło tarczki w dobrym stanie blaszki ideał ale dla pewności kupiłem nowe tarczki i sprężyny, z góry powiem ze poprzedni właściciel miał podciągnięte sprzęgło na maxa wiec mogło się palić przy jeździe ale nie ślizgało się. Czujnik przy nóżce ma obcięte kable od stycznika jak je zmostkuje to moto momentalnie gaśnie czyli wychodzi na to że muszą być rozwarte, jeszcze nie działa mi kontrolka od bieg neutralnego (nie wiem czy ma coś wspólnego z tym ze moto gaśnie), moto nie ciągnie na biegu jak trzymam wyższe obroty i stoję w miejscu jak myślicie co to może być? możliwe ze moto ma za niskie wolne obroty i przy wbijaniu biegu gaśnie? Dla jasności kompresja jest w wydech nie strzela. Na wolnych obrotach na jałowym chodzi (no niekiedy tam zgaśnie stąd ta myśl ze możliwe ze niskie obroty są za niskie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym to normalne że musisz dac gazu jak wrzucasz bieg.Na cieplym tez ale gazu juz mniej.Jesli zjawisko dość mocno zauwazalne tzn musisz dodawać duzo gazu to masz za gęsty olej.Zobacz sobie na YT filmiki jak sie rusza z pierwszego biegu każdy robi przegazowke i wrzuca bieg.

 

P.S ja zawsze zanim rusze kilka razy rozklejam tarcze naciskajac sprzegło

Edytowane przez nowytzrdt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wyobraź sobie sytuacje taką:

mas długi zjazd (hamowanie silnikiem 2t jest bez sensu bo silnik dostaje zbyt małą mieszankę wiec na wbitym jakimkolwiek biegu naciskasz sprzęgło i moto gaśnie, albo druga sytuacja pomykasz sobie przez leśne dukty nagle zatrzymujesz się bo np jest skrzyżowanie i nie wiesz w którą stronę mas jechać, naturalne jest ze naciskasz sprzęgło i co moto gaśnie.

Dzisiaj jadę po olej do silnika. Serwisówka zaleca 10w40 wiec taki też zaleje. Zobaczymy czy coś to zmieni. Mam nadzieje ze uda mi się dzisiaj w nocy ew jutro rano poskładać moto i zobaczyć jak to będzie działało na nowym oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...