Skocz do zawartości

user600
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Widzę że wypowiadają sie tu koledzy z jakimś doświadczaniem turystycznym,zaprawieni w boju :)

Dla tego zapytam:

 

Czy jadąc na taką wyprawę (pytanie do tych co jadą w jeden moto) wykupujecie jakieś ubezpieczenie assistance czy coś ?.

 

Pytam bo też jadę na Bałkany. Wyjazd już 26 lipca. Jedziemy samotnie z dziewczyną, jednym motocyklem na około 3 tygodnie.

I zastanawiam się czy brać jakieś ubezpieczenie.Np. 2'a lata temu też tak jechaliśmy, tylko że w krótszy dystans, około 5 tyś km w dwie strony do Chorwacji i obyło się bez ubezpieczenia..

 

Czy warto inwestować w taka puszkę spray jak na stacjach sprzedają, mam na myśli zapasowe koło, czy jakoś tak się ten spray nazywa.

Działa to to w motocyklu ? warto kupić ?

Dodatkowe ubezpieczenie np w PZU nazywa sie Moto Voyager i kosztuje ok 100 zł w bogatszej wersji .mozna tez wykupić w Compensie . Pieniądze żadne a w razie jakiegoś nieszczęścia ( odpukac ) pokrywają koszty leczenia , powrotu itp. Assistance tez dla mnie obowiązkowe . W przypadku awarii nie jesteś zdany sam na siebie.

Co do spraya ze stacji do kół toblepiej kup w sklepie motocyklowym zestaw naprawczych do kół . W takiej małej saszetce masz 3 naboje ( takie jak kiedyś do syfonow) które pozwolą ci napompowac koło + kołki + wkretak . Koszt coś ok 80 zeta

 

Dzięki za info ,właśnie dziś odebrałem zielona kartę :)

 

Czy na tej trasie w tych Państwach, są może wymagane jakieś gadżety, w sensie np obowiązkowa apteczka, czy odblaskowa kamizelka, może trójkąt ostrzegawczy ?

Teoretycznie np w Czechach sa wymagane jakieś pierdoly typu: Kamizelka czy nawet zarowka na wymianę ale chyba nikt tego nie sprawdza . Poczytaj na stronach konkretnego kraju co potrzeba lub zapytaj wujka Googla :D Ja nigdy nic nie wozilem i jak do tej pory spoko

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat takie gadżety jak kamizelki[dwie],apteczkę i żarówki wożę zawsze.Na szczęście nigdy nie były potrzebne i nikt ich nie wymagał.I niech tak pozostanie.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...