Skocz do zawartości

Białowieża, Hajnówka i okolice


spiwor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem :) . Spontany są najlepsze :) .

 

Ale tak sobie myślę, że mogłoby być fajnie, jedną traską, wpaść do Zabrza do kopalni Guido, 320m pod powierzchnię ziemi - czyli najniżej gdzie zwykly zjadacz chleba może zejść w Polsce (ponoć to najniżej położona trasa turystyczna w Europie), a stamtąd wyjechać w Tatry i wejść na Rysy...

 

Ale to taki luźny pomysl bo dopiero za trzy tygodnie mogę myśleć o dłuższym wyjeździe.

A za trzy tygodnie to może się dużo wydarzyć. :)

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hue hue widzę, że nie tylko ja testuję terenowo małego FZS'a. W tym roku również zaliczyłem Podlasie i również polecam. Niesamowity klimat, momentami człowiek czuje się jak oderwany od rzeczywistości.

 

Pozdrawiam, malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem :) . Spontany są najlepsze :) .

 

Ale tak sobie myślę, że mogłoby być fajnie, jedną traską, wpaść do Zabrza do kopalni Guido, 320m pod powierzchnię ziemi - czyli najniżej gdzie zwykly zjadacz chleba może zejść w Polsce (ponoć to najniżej położona trasa turystyczna w Europie), a stamtąd wyjechać w Tatry i wejść na Rysy...

 

Ale to taki luźny pomysl bo dopiero za trzy tygodnie mogę myśleć o dłuższym wyjeździe.

A za trzy tygodnie to może się dużo wydarzyć. :)

 

Tak to są najlepsze wyprawy na sponta ;)

 

Te okolice mają dużo ciekawych miejsc do zwiedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak to są najlepsze wyprawy na sponta ;)

 

Te okolice mają dużo ciekawych miejsc do zwiedzania.

Żywiecczyzna jest ponoć całkiem niezła :)

Ale kot mi zachorował a to niestety kosztuje, więc na razie wyjeżdżam na Rodos -

Rodzinne ogródki działkowe otoczone siatką :)

 

 

 

malina ostatnio się zastanawiałem żeby wymienić moto na coś nowszego. No ale jakie nowe moto nieźle trochę sportowo wygląda, jak się ma ochotę przytrzeć podnóżki to nie ma problemu a i na torze wstydu nie ma. Gdy się chce wolno gdzieś pobujać pozycja wygodna i nie ma żadnych problemów.

A gdy trzeba na wycieczkę to jest i schowek pod siedzeniem i duża mozliwość załadowania bagażu.

Do tego czym można wjechać w lekki teren, a gdy zakopie się w piachu, w miarę lekki tak że można go ciągnąc bokiem i przeklinać zakopujący się podnóżek, mozolnie ale w końcu wyciągnąć na twardy teren?

 

No szukałem i chyba takiego nie ma oprócz starej dobrej fazerki :)

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień na GSa motocykl

Zastanawiałem się nad turystycznym enduro ale chyba jeszcze za młody jestem na taki typ moto.

 

Prosta, winkiel, mocne złożenie i na wyjściu ostre odkręcenie jednak cały czas jest na pierwszym miejscu w ulubionych.

A jak jeszcze trzeba wyprzedzić na prawym łuku jakiś samochód to już bajka.

 

Tak przy okazji - zaczęło mi bić na boki dość mocno przednie koło - łożyska?

 

 

Takie tam z Podlasia:

Stajnia(Janów Podlaski):

14072013507.jpg

 

Prom Gnojno-Niemirów oraz pani drąca japę na męża, że nic nie potrafi:

14072013511.jpg

 

Święta Góra (Garbarka, gdzieś tam jest mój krzyżyk)

15072013514.jpg

 

Pierwsza noc (Mielnik)

14072013512.jpg

Taki miałem widok z namiotu:

14072013513.jpg

 

Granica z Białorusią (okolice Białowieży)

18072013544.jpg

 

Pierwsza gleba - ciut za szybkie wejście w zakręt (okolice zalewu Siemianówki)

18072013546.jpg

 

Jeleń patrzący z podpierdolki :)

16072013529.jpg

 

No i żubr:

16072013526.jpg

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybieram się 16 w tamte okolice.Niestety preferowana jazda po asfalcie.Ktoś cos wie o stanie tamejszych dróg i na co oświęcić cały jeden dzień w okolicy.Nie mam noclegu zaklepanego i będzie wielka niewiadoma.Jak jest z bazą noclegową ? Brać namiot ? Ślubna nie przepada za taką opcją ale będzie musiała :D jak by co.

 

http://goo.gl/maps/FLm5W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam z jazdą po drogach gruntowych ale twardych, bez piachu, bez błota równe jak stół?

 

Bo jak tak to polecam lekko zmodyfikować trasę tak żeby wylądawać w miejscowości Czeremcha i stamtąd przez tory udać się w kierunku Białowieży. Na Białowieżę jest drogowskaz ale wyląduje się w Hajnówce.

 

Pusto, jedziesz tempem spacerowym i psychicznie odpoczywasz na łonie dzikiej przyrody, bajka :)

 

A w samej Białowieży polecam ścieżkę, która rozpoczyna się przy kamieniu środka puszczy. To jest na wlocie do Białowieży od strony Hajnówki.

Prowadzi ona do mini zoo.

Następnie iść dalej za mini zoo i po kikunastu metrach, w prawo praktycznie za płotem mini zoo jest ścieżka Żebra Żubra. Mimo, że wejście zastawione koniecznie przejść tą ścieżką spowrotem do Białowieży.

 

Moim zdaniem będąc w Białowieży to trasa obowiązkowa.

Można wszystko inne pominąć ale tamtędy trzeba przejść :)

 

Praktycznie co w drugim domu pokoje do wynajęcia.

Na wlocie są dwa pola namiotowe, jedno U Michała a drugie nie pamiętam jak się nazywa a tam spałem bo u Michała namiot przy namiocie a tam było pusto.

Doba 20 zł od osoby. Prysznice, kibelki całkiem niezłe, skrótem przez płot wychodzi się prawie pod supermarketem.

 

Obok na stacji świat win, drogo ale półwytrawne mają smaczne.

Także można kupić lokalne alkohole takie jak np. Kurrwica czy Duch puszczy albo księżycówka.

Nie wiem czy ktoś zauważył, że w opisie nie mam jednego dnia.

W tym dniu piłem wodę na kaca a byłem coraz bardziej pijany :)

Uwaga na picie z lokalersami :)

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...