Skocz do zawartości

Yamaha YZF R-125 Sportowy zestaw Malossi


Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z prawem powinien Ci zwrócić, także za wysyłkę do Ciebie, którą Ty opłacasz. Odsyłasz towar na swój koszt. Ogólnie na początku grzecznie, ale stanowczo :) Jak masz dobre serce to odpal mu 200zł za zawracanie czterech liter.

 

 

 

To to ja wiem. Ale rozumiem sprzedawcę bo on poniesie stratę, sprowadzić musiał a teraz w nagrodę dostanie rachunek za zagraniczną wysyłkę w dwie strony do opłacenia.

Zgadza się, ból jest. Może jeszcze uda się sprzedawcy zrezygnować z zamówienia. Niech się dogadają albo kłócą, ale prawo jest po stronie kupującego w tym przypadku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty ich nie prosisz tylko masz do tego prawo.

http://forumprawne.org/nowe-technologie/238012-zwrot-towaru-zakupionego-przez-internet.html

http://reklamacjatowaru.pl/zwrot-towaru-zakupionego-przez-internet-kto-ponosi-koszty-przesylki/

 

Jest tego sporo w internecie, sprzedawca nie może sobie napisac że nie przyjmuje zwrotów.

Przyjąć musi i oddać 100% kasy.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcą anulować to trzeba poczekać aż wszystko przyjdzie i odesłać - masz na to 10 dni od odebrania paczki i sprzedawca MUSI zwrot przyjąć i oddać kase.

No chyba że Zapomniałem_adresu007 ma inny pomysł. Jego sposób będzie kosztować Cię około 200zł :) to dość dużo paliwka. Biorąc pod uwagę że prawo jest po Twojej stronie.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy sprzedający nie przekroczył przypadkiem terminu dostawy? To by był najprostszy powód do anulowania zakupu. Tak czy inaczej chłopaki mają rację - masz pełne prawo odstąpić od transakcji. Możesz też napisać do sprzedawcy w formie ugodowej, jednak od razu powołując się na Twoje prawa. Inna sprawa, że zwrot kasy może się przeciągać. Z tego względu może faktycznie zaproponować mu z 200-300 za fatygę.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poroponowałem mu 200zł za fatyge jednak on dalej na swoim ze w poniedzialek bedzie juz miał ten zestaw i ze niezwlocznie go do mnie wysle upiera sie ze to na specjalne zamowienie z włoch i ze mi o tym mowil i ze sie zgodzilem na to itp... tak czy siak nie chce sie zgodzic na anulowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli jest to jakiś sklep internetowy, to rzuć tu do niego linka. Powinni mieć regulamin na stronie a w regulaminie cos o zwrotach. Być może niepotrzebnie bijemy pianę, bo zazwyczaj te regulaminy są podobne w sklepach internetowych.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...