Skocz do zawartości

Trzecie koło u wozu po raz kolejny. Chiński 125cc na 3 osoby :)


Rekomendowane odpowiedzi

Robię kolejnego "malego zbokola", tym razem pasażerskiego.

 

Brat nabył za śmieszne pieniądze chinola 125cc. Zaniedbanego, dostał ksywę Kubuś Parchatek. Takie, jakim ja najczęściej latam, tylko niebieski. Mój sprawdził się nie kończąc sezonu od 2011 roku jako mało palący, nie do zarżnięcia, dobrze radzący sobie z wózkiem bocznym kompan. Brat polatal już z koszem przy swojej 50-ce (http://grzegorski.net/wiki/doku.php?id=moto:kingway_sidecar) i zakochał sie w trzecim kole wozu, więc teraz nie było zastanawiania "czy" tylko "jaki".

Składniki:
- jeden motór:
30255722563.jpg

-koło 18" tylne z chinola, przednia opona "niezdzieralny" oryginał z Kubusia (dostał na przód nową Mitas H03), tylny amor z RM125, oś z wozu Jawy, grubościenna rura na wahacz (uparłem się na jednostronny), tuleje wahacza i tarcza kotwiczna hamulca z Suzuki GN. Oraz moja nowa zabawka - otwornica koronkowa do przygotowywania zakończeń rur na "rybi pysk" w minutę.
img1817eb.jpg

-całe pudło "drobiazgów i złomu"
-rury bezszwowe 34x3mm. Dwie używane (zaledwie nalot rdzy), pochodzą z wieszaka na ubranie. Dziadek kolegi robił wszsytko z tego, co udało mu się z kopalni "zorganizować", a tam niczego cienkościennego nie ma. I tak całość idzie do piaskowania.
-Szklano-epoksydowa "wanna" z Veloreksa 562 (taka sama jak na focie, ale bez pokrowca i do remontu)
img_10796868_00.jpg

-siedzenie z fotela biurowego - idealnie pasuje na szerokość

Oś i rury są takie, jak w wózkach Velorex czy Duna. Do lekkiej maszyny, na asfalt i przy złożeniu, że nic cięższego niż bratowa i 10 kilo bagażu nie będzie do wozu pakowane, taka konfiguracja jest "wieczna".

W sobotę, poza innymi robotami, powstała nowa rama inspirowana nowymi modelami wózków od Iża:
img1819bf.jpg
img1820i.jpg
Dla dociekliwych - nie spawałem cynku, Został dokładnie zdarty. Na zdjęciach nie ma jeszcze blach węzłowych ramy

Potem wykonałem wahacz. Tarcza kotwiczna została sfrezowana, żeby PS koła wózka znajdował się jak najbliżej wahacza. Im bliżej, tym lepiej dla osi.
img1838ap.jpg

Tak z grubsza będzie wyglądać zawieszenie:
img1840wa.jpg
img1839fv.jpg
img1841o.jpg

Do wózka na stałe będzie przymocowana podłoga, a dopiero do niej gondola, żeby można było ją zdjąć i użyć wozu do transportu np. skrzyni.

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj takie projekty, a mi pozostaje duma z olejarki (i to uruchamianej ręcznie) czy pomalowania mocowania kierownicy :D

Podziwiam, jak na DIY projekty wyglądają solidnie i - przede wszystkim - dopracowanie (obejrzałem wózek przy 50).

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 4 wibroizolowane mocowania gondoli:

img1869m.th.JPG

 

 

z gumami z pasa przenośnika taśmowego grubość 12mm:

img1875d.th.jpg

 

Poza tym kilka pierdółek w wózku. A także gmole dla 2 kolegów, miałem wenę:

img1871aw.th.jpg

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne foty. Zawieszenie zrobione w 90%. Łożyska zawieszenia przeszczepione z Suzy GN. Dodatkowo punkt smarowniczy, bo uzyłem pełnej rury zamiast 2 gniazd na łożyska.

zn5a.th.jpg85kw.th.jpg

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kiedyś głosiła fake'owa kampania promocyjna, "Pomelo do celó". Po kawałeczku i będzie. Wczoraj powstał dolny przedni zastrzał z mocowaniem kulowym (główka SA16t/k). Po drugiej stronie klamry widać lewe przednie mocowanie gondoli. Mocowanie gwindowanej części przedniego zastrzału do rury grubościennej wymagało aż 7 ściegów spawu z każdej strony, ale efekt jest nie tylko solidny, ale także estetyczny. "Zalanie" tego na raz nie byłoby wskazane. To jest to, co bobry lubią najbardziej - głęboki wtop, perfekt wypełnienie i ładne lico :)

7yej.jpg

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wóz gotowy, 2 tygodnie urlopu nas woził, na razie zamocowany do mojego Rometa a nie do docelowego. Ale jeździ i nie mam doń zastrzeżeń. 1150 km testu :). Błotnik-półka-blat_kuchenny jest dużo lepszy niż okrągły:

0xpe.th.jpg

njqv.jpg

 

 

 

 

Do ceniących sobie estetykę - ten budżetowy projekt powstawał dla brata, który bardziej od estetyki ceni sobie kasę na paliwo oraz użyteczność. Tak więc malowanie proszkowe ramy jest, ale nitowanych łat czy błotnika poprawiać nie będziemy.

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...