Skocz do zawartości

Mandat karny - niewłaściwe wykroczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zostałem dzisiaj zatrzymany na motocyklu z powodu " nieczytelnej tablicy rejestracyjnej " . Policjant który mnie zatrzymał zabrał mi dowód rejestracyjny ( mimo ,że usterka została naprawiona na miejscu ) i otrzymałem mandat 200 zł i 5 punktów. Policjant nabazgrał na blankiecie doktorskim pismem , mandat przyjąłem i pojechałem do domu . W domu przyjrzałem się druczkowi z mandatu a tam po rozszyfrowaniu kaligrafów napisane , że mandat jest za przekroczenie podwójnej ciągłej lini , co oczywiście nie miało miejsca . Pojechałem odrazu na komendę wyjaśnić tą sytuacje na co policjant powiedział ,że nie pamięta tej sytuacji ale skoro przyjąłem mandat to było tak jak jest napisane na blankiecie .
Na swoja obronę mam dwóch świadków motocyklistów którzy jechali ze mną oraz nagraną mam cała naszą drogę na kamerze gdyż kolega miał przymocowaną do kasku , obejrzeliśmy razem nawet to nagranie i w żadnym miejscu nie przekroczyłem linii ciągłej

Co mam teraz zrobić w takiej sprawie ?? Odwołać się do sądu ?? Policjant ewidentnie działał poza prawem ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwolaj sie jezeli ma kamerze masz date i godzine.

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytalem o podobnej sprawie , niestety sad odwalil goscia tlumaczac sie ze jak przyjal mandat to znaczy ze sie przyznal do winy . A swoja droga to nie wiem czy mial prawo ci dac mandat za nieczytelna tablice , a dwa jesli naprawiles usterke to powinien oddac ci dowod za pokwitowaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kłopot powstaje jak się przyjmie mandat bo to oznacza zgodę na zarzucane wykroczenie. Sam dostałem 300zł i 8pkt za rzekome przekroczenie prędkości mimo że jechałem znacznie wolniej ale że nie miałem żadnej kamerki i innej możliwości obrony więc mimo złości musiałem mandat przyjąć. W sumie to większość mandatów możemy dostać na podstawie widzi mi się policji bo jak udowodnimy że np. zatrzymaliśmy się na stopie ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna nauka z tego płynie...czytać za co się bierze mandat a jak nie można rozczytać to poprosić o wytłumaczenie.

Ewidentnie Cie wydymał.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że mandat był za tzw "kozaczenie", a nie za wykroczenie. Gliniarze (znam paru) mają prywatnie duże obrzydzenie do wypisywania mandatów. Jeżeli to robią to z dwóch powodów:

1. Naciski przełożonych (tych cywilnych ma się rozumieć)

2. osobista niechęć do sprawcy wykroczenia.

Najczęściej te dwa powody występują razem.

Nie bronię nikogo ani nie oskarżam. Po prostu moje kontakty z niebieskimi są wyłącznie koleżeńskie i jakoś w życiu prywatnym nie nie są to świnie. Przynajmniej nie większe niż inni ludzie. tak czy inaczej powinieneś się odwołać, bo mandat może zostać uchylony tylko przez sąd i tylko w sytuacji kiedy nie było wykroczenia. Tylko do sądu nie idź z podgiętym dowodem osobistym ;) i nie nagrywaj sprawy bo się sędzia wk..wi.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że na odwołanie do sądu masz 7 dni. Sąd rozpatruje tylko jedną kwestię, czy czyn, za który nałożono mandat, jest wykroczeniem czy nie.

Szkoda czasu i energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem dzisiaj u adwokata pokazałem materiały i nagranie w czasie kontroli , sprawę oddaje do sądu. Nie chodzi mi już tu o pieniądze czy punkt ale o zachowanie i ewidentne działanie poza prawem policjanta .

 

Policjant który mnie zatrzymał był zwykła świnią nie obrażając , żadnego zwierzęcia , do tego patrol na motocyklu więc widać jakie jest poszanowanie w naszych kręgach ...

 

Zabranie dowodu przyjmuje na klatę i się zgadzam z tym tablica była nieczytelna , ale dopisywania wykroczenia na mandat byle tylko dowalić parę stówek więcej i trochę punktów dać to już cios poniżej pasa.

Na nagraniu nie ma nawet jednego słowa z ust policjanta o przekroczeniu przezemnie ciągłej linii , tylko stwierdzenie ,że mandat zostaje nałożony za nieczytelną tablice.Policjant oczywiście podczas kontroli nawet się nie wylegitymował kim i z jakiej jednostki jest... Co oczywiscie także jest uwiecznione.

 

 

 

Co do kontaktów z policja moje nie są i nie będą koleżeńskie , gdyż mnie osobiście jeszcze nigdy nie pomogli ... Dwa lata temu byłem świadkiem kradzieży auta. Po zobaczeniu incydentu odrazu zgłosiłem to na miejscowym komisariacie w ciągu 20 minut złodzieja zatrzymana na światłach w miejscowości obok , jak się później okazało na placu schwytanego były jeszcze dwa inne skradzione samochody. Oczywiście na sprawie byłem jako świadek i zeznałem , że cała sytuacje widziałem z pobliskiego parku gdyż siedziałem z kolega i piłem piwo po czym bezzwłocznie pobiegłem na komisariat . Powiedziałem wszystko zgodnie z prawdą jak wzorowy obywatel. Ludzie którzy odzyskali skradzione auta ze łzami w oczach mi podziękowali. Natomiast od naszych organów ścigania także dostałem prezent po półtora miesiąca wezwanie do sądu o popełnienie wykroczenia. Po pojawieniu się w sądzie okazało się , że zostanie na mnie nałożony mandat karny za podczas zeznań dotyczących kradzieży przyznałem się do spożywania alkoholu w miejscu publicznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem dzisiaj u adwokata pokazałem materiały i nagranie w czasie kontroli , sprawę oddaje do sądu. Nie chodzi mi już tu o pieniądze czy punkt ale o zachowanie i ewidentne działanie poza prawem policjanta .

 

Policjant który mnie zatrzymał był zwykła świnią nie obrażając , żadnego zwierzęcia , do tego patrol na motocyklu więc widać jakie jest poszanowanie w naszych kręgach ...

 

Zabranie dowodu przyjmuje na klatę i się zgadzam z tym tablica była nieczytelna , ale dopisywania wykroczenia na mandat byle tylko dowalić parę stówek więcej i trochę punktów dać to już cios poniżej pasa.

Na nagraniu nie ma nawet jednego słowa z ust policjanta o przekroczeniu przezemnie ciągłej linii , tylko stwierdzenie ,że mandat zostaje nałożony za nieczytelną tablice.Policjant oczywiście podczas kontroli nawet się nie wylegitymował kim i z jakiej jednostki jest... Co oczywiscie także jest uwiecznione.

 

 

 

Co do kontaktów z policja moje nie są i nie będą koleżeńskie , gdyż mnie osobiście jeszcze nigdy nie pomogli ... Dwa lata temu byłem świadkiem kradzieży auta. Po zobaczeniu incydentu odrazu zgłosiłem to na miejscowym komisariacie w ciągu 20 minut złodzieja zatrzymana na światłach w miejscowości obok , jak się później okazało na placu schwytanego były jeszcze dwa inne skradzione samochody. Oczywiście na sprawie byłem jako świadek i zeznałem , że cała sytuacje widziałem z pobliskiego parku gdyż siedziałem z kolega i piłem piwo po czym bezzwłocznie pobiegłem na komisariat . Powiedziałem wszystko zgodnie z prawdą jak wzorowy obywatel. Ludzie którzy odzyskali skradzione auta ze łzami w oczach mi podziękowali. Natomiast od naszych organów ścigania także dostałem prezent po półtora miesiąca wezwanie do sądu o popełnienie wykroczenia. Po pojawieniu się w sądzie okazało się , że zostanie na mnie nałożony mandat karny za podczas zeznań dotyczących kradzieży przyznałem się do spożywania alkoholu w miejscu publicznym :)

 

Za głupotę się płaci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mandacie policjant ma napisać nie tylko kwalifikację prawną czynu - ale również opis czynu ze wskazaniem miejsca jego popełnienia. Jeśli masz tylko sam paragraf - odwołuj się do sądu.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmiki teź lepiej prezentować z interesującego nas zakresu jazdy a nie całe jak leci bo kto wie dopatrzą się 10 kolejnych wykroczeń o mandaciki się posypią :D

 

Dobra uwaga! MovieMaker do roboty i wycinasz przed kontrolą i po kontrolą ;) Chyba całej kamerki i karty SD(?) nie wezmą, hmmm?

 

Na mandacie policjant ma napisać nie tylko kwalifikację prawną czynu - ale również opis czynu ze wskazaniem miejsca jego popełnienia. Jeśli masz tylko sam paragraf - odwołuj się do sądu.

 

Raz miałem opis czynu ze wskazaniem miejsca mniej-więcej, a raz nie miałem...

 

Dodatkowo notorycznie policjanci się nie przedstawiają i zadają pytanie "czy wie Pan dlaczego został zatrzymany?", którego podobno zadawać nie powinni, lecz powinni powiedzieć coś w stylu "został pan zatrzymany, ponieważ to, to i to..."

Edytowane przez derbixxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...