Skocz do zawartości

WFM M06 1956 proszę o opinie i pomoc


franco2008
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! pare lat temu podjołem sie odnowy wfm , dostałem ją od kumpla w częściach, prace moje staneły na układzie zapłonowym i tak parę lat odpuściłem, pare dni temu znów podjołem sie remoncikowi silniczek ma juz iskre i jest ok, prosze o pomoc w okresleniu czy wygląd jest orginalny, czy czegos nie brakuje, opony są troche szersze ale założyłem takie jakie miałem po to żeby stała na kołach, musze jeszcze pomalowac zbiornik jest narazie podkład, nie wiem czy powinno gasic się ją kluczykiem w lampie czy tym plastikowym na kierownicy, ogólnie co o niej sądzicie, jaka jest wartośc takiej wfmki bo nie wiem czy warto pakowac w nią jakies większe pieniądze ( nikle , szkiełkowanie silnika itd), prosze o opinie o tym motorku

 

post-70976-0-87482200-1369898265.jpg

post-70976-0-04610000-1369898279.jpg

post-70976-0-92042200-1369898288.jpg

post-70976-0-58059300-1369898327_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najstarsza wersja WFM. Całą elektrykę obsługuje przełącznik na kierownicy (zastępuje stacyjkę) Do gaszenia służy odrębny gaszak, identyczny jak w SHL 125. W ten motorek na pewno warto inwestować, bo obecnie jego ceny po remoncie zaczynają się od 3000 zł wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://arecki1113.republika.pl/shlm04.jpg

http://www.polskiemotocykle.mik.pl/schematy/m04-sch.jpg

http://www.polskiemotocykle.mik.pl/wfm-m06-zaw.html

 

Przełącznik zastępuje stacyjkę w zakresie oświetlenia. Gaszak to po prostu część zwierająca przewód podłączony do przerywacza w iskrowniku z masą po to by zgasić silnik.

Powyżej schemat elektryki i trochę informacji o twoim sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten gaszak to oprócz tego kluczyka w lampie i przełącznika na kierownicy jeszcze jedna rzecz?

W twoim motocyklu nie powinna być lampa ze stacyjką. Ta, którą masz pochodzi z nowszego modelu, po 1956 r.. U ciebie musi być bez stacyjki. Gaszak zastępuje kluczyk w zakresie gaszenia silnika, a przełącznik na kierownicy załącza odpowiednie światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na to? ten sam model co moj rowniez rok i ma gaszak przełącznik i kluczyk. teraz to juz sam nie wiem jak powinno byc he he

 

Cóż mogę powiedzieć, niezbadane są koleje polskiej motoryzacji. Albo ktoś przedobrzył i zastosował gaszak, chociaż przy stacyjce z wyjmowanym kluczykiem nie ma to sensu, albo stacyjka nie ma funkcji wyłączania zapłonu (zwarcia na masę). Przełącznik do świateł może być (pomimo, że jest tak skonstruowany, że zastępuje stacyjkę w zakresie obsługi świateł) bo w tamtych czasach kooperanci nie zawsze zdążali dostarczać właściwe części. Zakładano więc to co było, bo i tak kolejka chętnych na motocykl była ogromna. Jeśli masz taką samą lampę i przełącznik to po prostu zostaw ją. Gaszak nie będzie potrzebny.

Tak czy inaczej warto zrobić ten motocykl na tip-top, bo to już w pełni zabytkowy jednoślad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to na początku wychodziły wersje,które miały lampy jak w shl m04-bez kluczyka i wyposażone właśnie były w gaszak.Ale to była jakaś niewielka seria,zaraz na początku produkcji.Potem szły już motorki ze stacyjką w lampie i blaszanym przełącznikiem na kierownicy w którym na przycisku było gaszenie (tam gdzie na ogół jest sygnał np w komarku).Tak przynajmniej wynika z moich obserwacji,a czy jakieś wersje z pomieszanym osprzętem szły z fabryki,tego nawet najstarsi górale pewnie nie wiedzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...