Skocz do zawartości

Yamaha maxim xj650 1980r.- wskrzeszenie:)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym forumowiczem i jeszcze świeższym motocyklistą. Jakiś czas temu kupiłem ww. motocykl, który od 5 lat stoi w garażu + jakies 2 lata postoju u poprzedniego właściciela. Sprzedaję samochód i chciałbym w końcu ożywić swój pierwszy sprzęt bo tak się marnuje, podobnie jak prawo jazdy. Proszę o jakieś porady odnośnie działań w związku z tak długim nieużytkowaniem. Świece kupione, olej silnikowy kupiony, kapcie kupione. Wiem, że był tam problem z gaźnikami. Być może wystarczy oddać do regulacji, a może będzie trzeba zaopatrzyć się w nowe. W kwestii mechaniki jestem dosyć zielony, jeżeli się do czegoś zabieram to moja wiedza pochodzi przeważnie z internetu:) Ile kosztuje synchronizacja takich gaźników? Jeżeli okaże się, że nic się z nimi nie da zrobić i trzeba będzie kupić nowe to z jakimi wydatkami powinienem się liczyć? Z racji, że motocykl stał tyle czasu to chciałbym oddać go do jakiegoś fachowca, który rzuciłby profesjonalnym okiem na wszystko z grubsza, żeby jednak po takim przestoju jeździło się bezpiecznie bo szczerze mówiąc sam nie jestem w stanie ocenić co należy wymienic/naprawić/poprawić etc. Czy stosuje się w ogóle takie zabiegi całkowitego przeglądu starego rupiecia? Jeżeli tak to jaki może być orientacyjny koszt takiej usługi? Swoją drogą byłoby trochę nieciekawie jeżeli doprowadzenie motocykla do stanu używalności przekroczy jego wartość:) Jeżeli faktycznie można by było oddać motocykl do takich oględzin, to prosiłbym kogoś z Białegostoku bądź okolic o polecenie jakiegoś konkretnego człowieka (wiadomo, że chodzi o kogoś sumiennego i przede wszystkim niedrogiego;p)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam, Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...