Skocz do zawartości

Brak chłodzenia w f4i Pomocy!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Po co ta panika, spuść resztki płynu z silnika (po lewej stronie moto idzie gruby wąż gumowy od chłodnicy do pompy wody, tam jest ta śrubka spustowa o której pisał Janusz), ze zbiorniczka wyrównawczego też trzeba spuścić płyn osobno, zalej nowy, odpowietrz i przetestuj moto. Szczegółowe instrukcje znajdziesz w serwisówce. I ciesz się że nie przegrzałeś moto ;)

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cieknie płyn z otworku przy pompie to uszczelnienie pompy zdechło i pompa do wymiany. Często najpierw pompa łapie luz na łożysku i wtedy pada simering. Wyjmij pompę i skontroluj.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dmuchaj tylko uzupelnij uklad na poczatek woda i zobacz co sie bedzie dzialo, byc moze jest tak jak pisze Monter, ze rozszczelnila sie pompa i to jest powodem Twoich problemow a moze nie... nie dowiesz sie jak nie sprawdzisz.

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uzupełniłem układ płynem i niestety wina lezała (najprawdopodobniej w śrubie spustowej zerwany gwint ) przy próbie dokrecenia śruba padła w pół. Tu moje pytanie bo kłania sie niestety wymiana pompy. Czy przy wymianie trzeba spuścić olej z silnika? Gdzie dostać oring od pompy (ten co wchodzi w silnik) Najlepiej jak by ktoś opisał krok po kroku co zrobić aby moto ożyło na nowo. Z góry dziękuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie pomijam ze przez to nie wiem czy tylko ten gwint czy jeszcze co. W pompie zostało pół śruby i niepewność że nie tylko to kleka w pompie. Nie chce tez czekać i gwintować potem patrzeć że coś nie bangla i znowu moto robić (bo tak czy inaczej wyjąć pompe muszę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie sam nie wymienię nie ma opcji czekam na znajomego który ogarnia temat. Pewnie moto pojechało by do mechanika ale w tym stanie rzeczy niestety kilometra nie pojedzie a lawety i haka u mnie brak więc grzecznie czekam na znajomego i pompę mam nadzieję ze moto w next tydzień będzie jak nowe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...