Skocz do zawartości

Gpz 550 Uszczelka podgłowicowa


Piroman666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój poprzedni właściciel powiedział mi że co roku wymienia ową uszczelkę. Słyszałem ze w tym modelu często ona przestaje spełniać swoją rolę ale czy aby na pewno co sezon bym musiał ją wymieniać.Jak ktoś mógłby jeszcze dokładnie napisać po czym można stwierdzić ze uszczelka jest do wymiany.Przy bokach jest mały wyciek oleju ale to taki ze przetarłem 3 miesiące temu i jeszcze nic nie wypłynęło.

post-67524-0-20701700-1366805472_thumb.jpg

Edytowane przez Piroman666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę. Jeździłem 6 lat GPZem i nie wymieniałem uszczelki. Mimo, że dwa razy podnosiłem głowice. Założyłem na starych i jeździło elegancko. Mimo, że tak robią jedynie partacze. Ja znaczy się.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki wymienia się wtedy gdy trzeba, czyli występuje przeciek, wydmuchiwanie spalin itp. Nigdy nie wymienia się ich cyklicznie tylko dla tego by je wymienić. Szkoda kasy, czasu i jest to bez sensu, zwłaszcza w przypadku uszczelki głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój poprzedni właściciel powiedział mi że co roku wymienia ową uszczelkę. Słyszałem ze w tym modelu często ona przestaje spełniać swoją rolę ale czy aby na pewno co sezon bym musiał ją wymieniać.Jak ktoś mógłby jeszcze dokładnie napisać po czym można stwierdzić ze uszczelka jest do wymiany.Przy bokach jest mały wyciek oleju ale to taki ze przetarłem 3 miesiące temu i jeszcze nic nie wypłynęło.

 

 

W tym miejsciu po obu stronach sa magistrale olejowe,pod glowica jak i pod cylindrami zamontowane sa owalne oringi,niestety ale to sa miejsca z ktorych olej lubi przeciekac.

Moj GPZ tez w tym miejscu przeciekal,po wymianie uszczelki i oringow juz nic nie wycieka.

Niestety czesto ludziom szkoda jest kilka pln na zakup oringow.

 

Edytowane przez modjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...