Skocz do zawartości

H-D sportster 883c problem z zapłonem


Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów,

Mam mały problem z iskarą w moim moto a jest to HD sportster 883 c z 2003 r. na gaźniku. Problem polega na tym żę kilka dni temu po krótkiej miesiećżnej przeerwie HD odpalił bezproblemowo pracował sobie z godzinke potem krótka jazda .Po kilku dniach problem z dpaleniem brak iskry na świecach (reszta ukladu elektrycznego dziala w 100%)I

teraz moje pytania prosze o opinie i dbrą rade :

1. wykluczam Swiece ponieważ testowałem kilka sztuk nowe i stare

2. przewody też dobre

3. i tu pierwsze pytanie cewka po zdemontowaniu po podlączeniu do ukladu (bateria 9v daje iskre na tych samych kablach wn)po podlaczeniu bezposrednio do 12 v nie podaje iskry, ale przy stworzeniu oporu np. żarowka juz funkcjonuje pytanie jest czy to norma ??

4 przewody niskiego napiecia do cewki czyli plus i minus (plus przy zaplonie podaje napiecie caly czas poniewaz gdy przyloze probnik z żarowka 12 w i dam mase do silnika to swieci, lecz dgy podaje minus do ten który ma iśc do cewki nie reaguje ?

wiec pytanie brzmi czy może to byc problem sterowania na jakim przekażniku czy modul zaplonu znajdujący sie w prawyn deklu silnika ?

CZy jest jakas opcja zeby sprawdzic lub wykluczyc ktoryś z powyższych elementow ??

 

prosze o opinie na powysze pytania

ps oczywiscie bezpieczniki sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, wszystko wskazuje na modul, i w ostatnim przypadku z harleyem mojego kumpla przy podobnych objawach wlasnie padl modul,, moj haras z kolei ktoregos dnia przestal odpalac a winnym okazala sie pozostalosc po systemie antykradziezowym...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z modulem nic nie wykombinujesz, tylko mozesz go wymienic, mozesz natomiast zdiagnozowac pozostale elementy ukladu i jesli je wykluczasz wszystkie w 100% to logiczna odp nasuwa sie sama, na wylaczonym przelaczniku raczej rozrusznik chyba u Ciebie nie kreci prawda?

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowisz ale przelącznik rownież możę dawac mase prawda? (chyba sie raczaej pocieszam ale istnije tak możliwosc ) sprawdze to .... a powiedz mi prosze jeszcze czy sam wymienie moduł bez wiekszych problemów ???(zdolnosci manualne jakies tam posiadam i grzebało sie kiedys przy naszych polskich produkcjach)

zastanawia mnie jeszcze kość 5 wtykowa położona razem z pakietem bezpieczników tylko jak to sprawdzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli na przelaczniku przy wlaczonym poprawnie zalacza sie rozrusznik to znaczy, ze tam dziala wszystko jak dzialac powinno, oczywiscie, ze sam wumienisz modul, odlacz wczesniej dla pewnosci aku, a ta "kosc" pewnie sprawdzisz jak wlaczysz kierunki i zacznie sie odzywac ;)

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze zapytam jak to po wymanie z ustawieniem zapłonu ???? czy jest z tym jakis problem ???

i jeszcze czysto teroetycznie droga "iskry bo chce to dokladnie jeszce przebadac w odwrotnym kierunku "swieca, przewody WN cewka, i dalej przewody 12v +,- dalej bezpiecznik i juz sam moduł ? , potem jakis tam impulsator , czujnik polozenia walu ?

dobrze myśle ? i czy napiecie podane na cewke plynie prosto z aku a sterowanie jest tylko za pomcą (-) ?

zrozumiale sie rozpisałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkowity brak iskry w polaczeniu orginalnym w polaczeniu gdy sam podaje mase do silnika przy właczonym zaplonie iskar raz na 100 razy a moze i mniej , zastanawia mnie strasznie jedno dlaczego gdy podaje cewce 9V bateria iskra jest za kazdym stykiem natomiast gdy 12 v z aku nie ma nic ...

a jak piszesz powyżej zasilnianie na cewke jest podane ciagle wiec sterowanie jest tylko (- masą ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie podaje wymontowanej cewce 9v i iskra skacze za kazdym razem , podaje 12 z aku i nie ma ale gdy do 12v z aku dodam do ukladu jakis opór np zarowke to iskra skacze :) nie moge tego zrozumiec ....

wiec nie moge na 100% stwierdzic czy cewka nie jest uszkodzona ?

wiec szukam pomocy tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...