Skocz do zawartości

Rs 125, rotax 122 brak iskry.


michau_ek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją rs 125 na silniku rotax 122 (rok 2000) - nie mam iskry, ostatnio poluzowało mi się magneto (nie wiedziałem dopóki nie zniknęła iskra), dokręciłem je i niestety iskra nie powróciła. Do dyspozycji mam miernik elektroniczny, lecz nie do końca wiem co mam mam pomierzyć - w chinczykach na impulsatorze mam opór, w tym nie ma żadnego oporu ani pomiedzy 2ma kablami, ani między każdym osobno i masą (domyslam sie, ze jeden z nich - biały to masa, niebieski impuls), czy problemem może być impulsator w tym wypadku? jakby ktoś miał jakiś schemat elektryki to byłbym wdzięczny, oczywiście przyjmę każdą radę i będę mierzył co mi karzecie - byle znaleźć iskrę :(

 

Liczę na waszą pomoc, jeśli ktoś zna się na tym konkretnie to proszę o wiadomość na gg: 12135964 (zawsze niewidoczny) bo zależy mi na szybkim rozwiązaniu problemu.

 

ps. kostki sa dobrze docisniete, przelacznik na kierownicy w dobrej pozycji, wymieniony kabel wn, fajka, świeca, sprawdzałem także ten kabel różowy czy czerwono biały idący do cewki - zero napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak:

 

kumpel przyjechał do mnie swoją rs, od silnika idzie 6 kabli, kostka 3 kablowa, 2 kablowa i jeden kabel pojedyczny, kolegi rs odpalała tylko na podpietej kostce z 2ma pinami (kolor biały i niebieski), patrzyłem później czy u mnie wychodzi jakieś napiecie albo jest jakis opór... wydaje mi się, że opór był na jednym kablu połączonym z masą a na drugim nic, teorytycznie ten 2gi kabelek powinien być od cewki zapłonowej, a na nim nie było żadnego prądu przy kręceniu rozrusznikiem ani u mnie ani u kumpla z sprawną rs... nie wiem może miernik robił mnie w ciula : /

 

później spróbowaliśmy podpiąć moje kable z silnika do instalacji kolegi, wszystko bylo podpiete, krecilem rozrusznikiem i u kolegi w instalacji nie było iskry...

gdybym chociaż wiedział na 100% na którym kablu ma być napięcie to domyśliłbym sie co jest uszkodzone.

 

 

jesli to pomoże to przy kreceniu rozrusznikiem na fajce jest napięcie 0,4v to raczej za mało aby była iskra... na kabelku idącym do cewki też nie było jakiejś wartości abym ją zapamietał wiec sam nie wiem co moze być uszkodzone.

 

 

Najbardziej zależało by mi na schemacie instalacji wraz z wypisanymi wartościami które powinien wskazywać miernik, jesli ktoś posiada takie cudo to byłbym wdzięczny.

 

 

@edit

 

 

chyba znalazłem schemat: http://www.google.pl...Q9QEwAA&dur=292

 

 

czarno zolty to cewka, bialo zolty + niebiesko zolty to impuslator.... teraz pytanie, na ktorym kablu ma być opór i jaki ma to być opór, a na kablu z cewki ile dokladnie powinno być V napięcia?

 

 

@edit 2

 

 

ma ktoś informacje jak zrobić sciągacz magneta? lub gdzie można takowy nabyć?

Edytowane przez michau_ek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcie rozwiązywania identycznego problemu w rotaxie 123. Jeśli ukł. zapłonowy jest taki sam to mógł paść cewkomoduł albo stator pod magnetem (przepalone uzwojenie). Niestety dosyć droga sprawa. Jest firma która zajmuje się naprawą takich rzeczy http://www.elektronika-motocyklowa.pl/ niestety nie mam jeszcze o nich opinii bo czekam na przesyłkę aczkolwiek wydają się znać na rzeczy.

 

 

Edit:

właśnie doczytałem rotax 122 o ile dobrze kojarzę trochę się różni - wydaje mi się że oddzielnie jest cewka i moduł, stator też wygląda trochę inaczej. Mam jakieś książki serwisowe do tego silnika po angielsku i czesku, można pokombinowac - jakby co to mail na pw i mogę wysłać.

Edytowane przez SuleY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie modułu CDI powinno wynosić jakieś 30-40V prądu zmiennego tak średnio. Sprawdź to. Sprawdź też rezystancję impulsatora i podaj wartość. Możesz też sprawdzić napięcie podczas krecenia rozrusznikiem, prąd zmienny oczywiście.

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...