Skocz do zawartości

Router


jjank
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukajka nie znalazła podobnego tematu,

muszę kupic router, zeby podzielic neostradę na kilka kompów, dobrze by było aby wi-fi działało bez problemu piętro niżej i piętro wyżej a także w drugim budynku, oddalonym o jakies 20m od budynku gdzie bedzie stał router, pytanie czy zanjwyklejsze urządzenie za ok 50zł z allegro da radę:

http://allegro.pl/bezprzewodowy-router-tp-link-tl-wr740n-wi-fi-n150-i3013132455.html

czy trzeba kupic cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa. Kup TP-LINK TD-W8901G ADSL. Tp Linki są tanie i mocne i raczej nie łapią zwiechy. Jak nie będzie działać w budynku 20 metrów dalej to se kupisz antene zewnętrzną za pare groszy i będzie działać wszędzie. Niech Ci do głowy nie przyjdzie kupic d-linka czy inne gówno bo rozpakujesz podłaczysz a potem wrzucisz do kosza. Bedziesz miał problem z konfiguracją pisz na pw to pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam TP-LINK model TL-WR841N, to chyba już stary model.

Pracuje z radiówką, do neostrady nie pasuje, chyba podobnie jak ten z Twojego linka. Musi być ADSL.

Działa bez zarzutu, nie zrywa połączeń, łatwo się konfiguruje, spokojnie wystarczający do domu piętrowego.

Volumax ten model, który podałeś nie obsługuje standardu N, a to ważna kwestia.

Ten będzie droższy, ale na pewno lepszy.

http://allegro.pl/no...3061184193.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mu N ??? przeciez to miało być do neta a nie do przesyłania plików po sieci. Ponadto przy przeszkodach typu dwie ściany i 20 metrów to jaki on link zestawi. Jak dla mnie to ma być stabilnie, rzadko się zawieszać - bo zawieszać zawsze się co jakiś czas będzie chyba że sobie kupi mikrotika i włączy watchdoga (ale miało byc tanio). Tego nowego modelu nie testowałem więc nie wiem jak chodzą. Kwadraciaków namontowałem około półtysiaca sztuk i mogę powiedzieć że w miare stabilne, w miarę czułe oraz mocna karta wi-fi. Jedyny mankament to zasilacz -na około 500 szt po burzy kilka sie jarało

Edytowane przez volumax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstaluje OpenWRT, albo Tomato, a chyba na wszystkich TP-Linkach się da, to będzie stabilnie. Mam router na jednym i drugim i restarty robione są jedynie jak prąd wyłączą. Poza tym stabilne są. Za 50zł raczej nie znajdzie niczego co spełni wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie chu*owy hardware to soft niczego nie załatwi. Tyle pierdolenia na temat routera i neo a kolega pewnie już dawno poleciał do media zakupił to co mu doradca polecił i teraz nie moze się z netem połaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym rózni się ten co podrzucił fredo:

http://allegro.pl/nowy-tp-link-td-w8961nd-v2-router-adsl2-neostrada-i3061184193.html

od tego:

http://allegro.pl/5tp-link-router-td-w8951nd-neostrada-150mbps-adsl-i3007990956.html

 

niepotrzbne mi zadne wynalazki słuzące do gier, przesyłania plików i najnowsze bajery, łacze jest niezbyt szybkie ok 3,5Mb, zalezy mi tylko na tym zeby podzielic sygnał, ustawic hasło i ewnetalnie ograniczyc prędkosc dla wifi no i rzc jasna zeby to banglało na innych kondygnacjach bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma standardu N z tego co widziałem ten tańszy. Pomimo ze specyfikacja mówi ze nie ma to sprzedający wciska kit że, ma lub posiada pewne jego funkcje :)

Edytowane przez volumax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...