Skocz do zawartości

honda rebel 450cmx luz w skrzyni?


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w/w motor i wydaje mi się że ma dziwny luz w skrzyni to znaczy im większy bieg tym większy luz między dodaniem u ujęciem gazu. Nie mam doświadczenia w tego typu maszynach więc nie wiem czy to normalne czy coś jest nie tak. Hehehe miałem kiedyś WSK-e, Jawe 350, CZ 175 itp to był objaw zużytego łańcuszka sprzęgłowego, lub luzu na trybie zdawczym. Czy Hoda rebel 450CMX posiada łańcuszek sprzęgłowy lub coś na podobe czy przyczyny szukać gdzieś indziej i czy w ogóle jej szukać? Może tak powinno być skrzynia chodzi dosyć cicho nic nie wyje nie puka...

 

zużyty łańcuszek sprzęgłowy- chodziło mi że rozciągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Adam mówi moze to być objaw zużytego gumowego amortyzatora pomiedzy zębatką a tylnym kołem. Ew sprawdz również naciąg i stan łańcucha napędowego.

 

Pozdrawiam

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,popieram przypuszczenia poprzedników to strona z rys.http://www.cmsnl.com/honda-cmx450c-rebel-1987-european-direct-saleskph_model2689/partslist/F__1200.html#results zwróć uwagę na poz.2.CMX450 nie posiada łańcuszka sprzęgłowego-jest przekładnia zębata o skośnych zębach.Można jeszcze zajrzeć czy nie ma nadmiernego luzu między wałkiem zdawczym a zębatką łańcucha napędowego http://www.cmsnl.com/honda-cmx450c-rebel-1987-european-direct-saleskph_model2689/partslist/E__1600.html#results Pozdrawim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście koledzy rację! To na sprzęgle tylnego koła. Luz wynosi koło 2,5 cm więc jest dosyć spory. Muszę wymienić to sprzęgło i będzie git. Jeszcze raz dzięki. Jeszcze gdybyście polecili mi gdzie szukać takiego zamiennika było by fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...