Skocz do zawartości

wybór motoru z mniejszymi gabarytami


Kamillek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dobra ważniejsze już pytanie, doczytałem się na tamte co miałem... jesli mam kwote około 10 000 zł i lekko w górę to szukac przynajmnije od 90 roku ? czy tez starsze ale z większa pojemnością ? jak z tym zrobić ?

http://otomoto.pl/ya...r-M3467473.html

ten się spodobał lecz drogo kurcze

sa po 8 k niecałe suzuki intruder vs750 , rocznik 92 albo 88, co powiecie ? za stare ?

Edytowane przez Kamillek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oferta podejżanie atrakcyjna :unsure: Kamillek powtarzam - kup to co Ci się podoba, i nie zadawja więcej pytań ten czy ten. To ma być Twój motocykl,Ty wabierasz i Ty będziesz na nim jeździł.

pamiętaj kupno motocykla to tylko początek wydatków. Pojedziesz z kumplem oglądać motocykl,to niech wyceni pilne nakłady.I jeszce jedno ,rocznik nie jeździ to zależy od stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie ważne pytanie:

drag star ma około 40 koni, to nie za mało jak na jazdę we dwóch często ?

a tak przymierzam się do virago 750/1100

 

 

btw.

cytat z forum od moderatora:

DragStar to nie tylko wadliwe sprzęgiełko. Nagminnie psujące się dyfry, poza tym urywające się wałki skrzyni biegów, przy krzyżaku. Ostatnio miałem takiego pacjenta. koszt przeraził właściciela, DS poszedł dogorywać do stodoły. Do tego słabe przednie zawieszenie. Pod ciężarem motocykla i ładunku panewki szybko siadają, lagi same się wyginają. Silnik niby z Virago pochodzi ale strasznie osłabiony, pozbawiony wigoru i jakichkolwiek osiągów. do tego wszędzie chromowany plastik udający części których tak na prawdę tam nie ma.

 

więc chyba wsystko wyjaśnione co do tego moto :)

Edytowane przez Kamillek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamillek wejdź na forum Yamaha Drag Star i poczytaj, jest tam o wszystkich prawdziwych i nieprawdziwych bolączkach DS 650/1100. Dziwne ,że Dragów jest najwięcej wśród chopperów- wszyscy jeżdżą na szajsie ? Jak moto zajechane, to nic na to nie poradzi znaczek na baku. a moderator co w/w napisał lepiej niech się głośno do takich opinii nie przyznaje :icon_twisted: generalnie napisał same bzdury. Każdy motocykl ma wady - jednak to nie znaczy,że np sprzegiełko wymieniasz co roku :laugh: a wał co 2 lata :banghead: . Jak dbasz tak masz i dotyczy to wszystkich marek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilek chłopie ty nie szukaj motocykla z chłodnicą tylko chłodzonego cieczą jak już :banghead:

A teraz poważnie.

 

Drag Star... Moto ładne gabarytowo średnie, silnik strasznie słaby jak to załadujesz i posadzisz dwie osoby ledwo jedzie... Miewa kłopoty z dyfrem

 

Maruder...słabe wykonanie sylwetka ładna prowadzi się dobrze(jak na moto tej klasy) niestety silniki mają wadę smarowania i potrafią się zatrzeć jak nie pilnujesz oleju

 

Intruder(mały) moto całe metalowe a więc solidne. Silnik w tej klasie szatan(jeśli jest dobrze wyregulowany) gabaryty raczej nie za duże (do śmigania we dwójkę średnio się nadaje) Wady często zdarzające się tzw. dzięcioły (stuka wałek w głowicy) można z tym żyć ja już smigam drugi sezon. Kolejna wada chromy lubią się łuszczyć a naprawa droga. Szczególnie dekli silnika gdyż nie każdy potrafi zdjąć chrom z aluminium.

 

Virago 750 gabarytowo duża we dwójkę pośmigasz osiągi ok (bez szału) . Rozrusznik dyfer i przegrzewający się pierwszy cylinder to jego wady.

 

pomyśl też o Hondzie Shadow VT600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo to nie jest, jednak znam kilku którym to wystarcza do jazdy we 2. Niestety nie można porównywać żadnego małego choppera/cruisera do turystyka z tą pojemnością. Dla pocieszenia i porównania, Fiat 126p( szczyt marzeń dla wielu polaków) też miał 650cm3 i 24 KM, a ludzie jeździli w 4 osoby do Francji przez Alpy :laugh: Drag dobry motocykl na początek, a za jakiś czas go zmienisz - bądź pewny :biggrin: (i będziesz wiedział czego Ci trzeba)

Edytowane przez pyra.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyra.pl Drag Star to fajny sprzęt jak na pierwszy motocykl...tylko niech mi ktoś wytłumaczy co tych inżynierów podkusiło żeby skastrować i tak już słaby silnik Virówki (535) i wsadzić go do cięższego motocykla.

 

Ja nie piszę który motocykl jest najlepszy i który ma kolega wybrać. Ja tylko chcę pokazać ich dobre i złe strony. a wybór należy do niego.

 

Ja wybrałem Intruza i nie żałuje. Śmigałem jakiś czas na Dragu(małym) i jeśli mam być szczery to bym się nie zamienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyspieszenie 0-100km/h to parametr w ruchu i codziennym użytkowaniu nie istotny,ale chcesz się licytować Intruz robi setkę w 6,10s :biggrin:

 

Tu jednak chodzi o coś innego ten silnik (w Dragu) nie ma pary. Żeby wyprzedzić kolumnie tirów to musisz się napocić i dusić maszynę ile wlezie. Intruz czy Maruder, że o Kawie VN750 nie wspomnę ma dużo więcej mocy w średnim zakresie obrotów i jazda jest komfortowa bo masz coś pod tyłkiem. Między Intruzem a Dragiem różnica jest naprawdę spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilek - a może jakiś neoklasyk?

Miałbyś 2 w 1 :wink:

 

A tak poważnie, to jeśli chcesz polatać we dwoje, z bagażem, mieć dobre osiągi i podwozie, oraz sprzęt który hamuje, to celuj w coś pokroju gsx 750 inazuma, cb 750 sevenfifty... Fajny wygląd, a i pojeździć jest czym. No i w tej kasie będziesz już mógł wybierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadeo - ale to juz turystyki przecież, a ja mam umowę że mogę tylko choppera wtedy zdobędę doinwestowanie :P heheh

tak szczerze to szukam chopera gdyz na moje umiejętności nie moge coś szybkiego, i dlatego celuje w tą grupę, oczywiście muł totalny też odpada

co do chopera to jazda we dwóch ale może bez bagazy jakichś, ot takie wyprawy na jeziorko i takie tam :)

naprawdę dużo wyczytałem juz na tym forum i wybrałem ze chce na wale kardana a czy chłodzone CIECZĄ (dzięki jabok :P ) czy powietrzem to już nie istotne, celuje w tą grupę motorów, i chyba tlyko tą:

1. honda shadow

2. kawasaki vn750

3. suzuki intruder 800

4. yamaha virago 750/1100 , drag star ze względu na troche mniejsza moc to chyba nie będę się pchał by potem nie było żalu i musiałbym wysyłac pasażerke do auta jadącego ze mną :P

co Panowie myslcie ? nie oczekuje że mi będziecie każdego opisywać, lekko juz poczytałem o nich, i każdy jest dobry, ale jakos na dzień dzisiejszy virago 750/1100 chodzi mi po głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyra.pl tak kończąc temat. Ja nic nie powielam to moje własne odczucia są...i nigdzie nie napisałem,że Drag jest zły... On jest tylko mułowaty i tyle :tongue:

 

Chcesz śmigać we dwójkę bierz Virówkę bo ma odpowiednie wymiary(chociaż też bez szału). Intruz jest malutki,ale jak plecaczek lekki to pośmigacie. Intruz ma fajny dźwięk silnika. Dużo lepszy niż Virówka.

 

Tadeo też dobrze piszę neoklasyki są moim zdaniem też godne uwagi i wbrew pozorom łatwiej się nimi jeździ niż chopperami....na pewno mają lepsze hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na słabe umiejętności to polecałbym raczej coś co skręca i hamuje :icon_razz: No i wszelkiej maści gs 500 czy er 5 są znacznie tańsze.

Edytowane przez Horb

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...