Skocz do zawartości

SWAP jaki silnik???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam do was pytanie, jakie są tanie mocne silniki jedno lub dwucylindrowe (mało gabarytowe) ??? typu KTM lc4, łatwo dostępne. Ponieważ posiadam yamaha tzr 125 całą tylko bez silnika i chce ja sobie przerobić pod stunt i inne takie wygłupy. Tylko nie chce odpowiedzi w stylu nie opłaca sie, rama nie wytrzyma itp. Motor mam inny a ten stoi, wiec chce przerobic go sobie, nawet z powodu dużej ilości czasu, strasznie mi sie nudzi to się przynajmniej pobawie :D Na silnik mam 2tys, do 2,5tys. Prosze o szczere odpowiedzi;) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"to stuntu i takich tam wygłupów" to może ze starych xt 600 - ciężko znaleźć zdrowy piec. Ma suchą miche, dużą odporoność na przegrzanie, niby tylko 45 koni ale z dużą zębatką można powalczyć. Wydaje mi się że ten silnik jest niższy od lc4 co może okazać się bardzo istotne przy tego typu modyfikacjach.

Forumowy Madafaka robi konkretne supermono - poszukaj sobie informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Cie interesuje? Akurat mam "na stole operacyjnym" GS500 '97, po poludniu gosc po niego przyjezdza. Ale upchanie tego pieca w rame TZR - ciezka sprawa. bardzo "brzuchaty" silnik i szeroki jak na takie zgrabne moto jak TZR, moze byc problem z przbednim zawieszeniem, no i dobudowanie brzucha ramy, bo GSowego silnika raczej nie powiesisz "za d..e i uszy"

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś tutaj na forum kawasaki gpz 500??? albo suzuki gs 500???? bo interesuja mnie wymiary silnika ;)

 

Lepiej jakiegoś singla poszukaj bo te silniki jak na swoja mase sa słabe, do tego raczej w rame tzr ich nie upchniesz. (szerokość cylindrów)

Edytowane przez emil1005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość cylindrów akurat będzie tu najmniejszym problemem, ale oczywiscie zmierzę i podam.

Inna rzecz - TZR to w zależności od silnika "motorower" do "ciężki motorower", przy czym to już są graniczne możliwości ramy z rurek niewiele grubszych niż ja mam bagażnik. Wrzucenie mu silnika od ciężkiego motocykla i wykorzystanie w pełni możliwości rzeczonego silnika, spowoduje destrukcję w krótszym czasie niż budowa sprzęta. Możesz "wszystko" powzmacniać a i tak zostanie kolejny słaby punkt.

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...