Skocz do zawartości

( Rozwiazane ) SUZUKI BURGMAN- rozrusznik nie odłącza po zapaleniu????


luka270
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będę szukał używki tylko teraz pytanie za 100 pkt na co zwrócić uwagę aby nie wdepnać na podobne do tego jak te kamienie-rolki wypadaj to moze byc bo nie bradzo wiem na co zwrócić uwagę??

 

ma mieć wszystkie pieski ( kamienie), bieżnia ma być bez wyczuwalnych pod palcem rys- gładka ma być. w jedną strone ma się łatwo obracać na bieźni, a w drugą mocno ją blokować. Najlepiej kup taką z gwarancją rozruchową, zaintsaluj i pobaw się rozrusznikiem. jeśli wszystko zadziała to powinno być git.

 

peace

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem używkę sprzęgła jednokierunkowego wraz z bieżnią(to ta zębatka -duża ?) po której pracuje.jedynie co mnie martwi to wypadaj te dwa kamienie (pieski)które u mnie się podziały gdzieś????I tu pytanie czy mogą wypadywać te kamienie jak poruszam ręką w prawo w lewo czy one mają jakieś zabezpieczenia przed wypadnięciem (wciskam mocno tak aby były jak inne) i drugie czy to kolo zębate wysuwa-przesuwa się z tych kamieni po zapaleniu ?czy zostaje tak jak na zdjęciu kolohi.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada działania jest taka,że podczas kręcenia rozrusznikiem siła obrotu koła wolnego przekręca kamienie o pewien kąt, aż dojdzie do zaciśnięcia ich na całym obwodzie koła. Zwolnienie nacisku powstaje automatycznie zaraz po odpaleniu silnika, prędkość obrotowa wału korbowego jest o wiele większa, i powoduje to cofnięcie kamieni, zwalniając ich nacisk, a kamienie ślizgają się z luzem po biezni koła wolnego. Przed włożeniem koła wolnego w środek sprzęgła, musisz ułożyć te kamienie skośnie w lewym kierunku. Tylko przy takim ułożeniu powstanie luz, dzięki któremu nałożysz koło wolne. Jedynym zabezpieczeniem kamieni przed wypadaniem, jest bieżnia koła wolnego.

Edytowane przez KARDAN-IN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...