Skocz do zawartości

czy policjant miał rację ?


mesiash
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Handelson, jesteś pierwszym którego znam i którego sąd oczyścił z zarzutów. :)

 

I to trzykrotnie ;)

Mam gdzieś w domu przeprosiny na piśmie od naczelnika wydziału ruchu drogowego za "nieporozumienie".

 

Chcę po prostu powiedzieć, że warto czasem wziąć kancelarię albo zagłębić się w lekturze. Problem polega na tym, że jeśli nie mamy kogoś w policji to nie znajdziemy materiałów, które pokazują ich ograniczenia i nasze prawa.

A jeśli mamy podejrzenia, że sędzia będzie odwalał swoją robotę na szybko to wtedy warto się zastanowić nad dobrą kancelarią.

Ja akurat zwróciłem się do jednej (Poznań) a ta przekazała sprawę nowej/młodej kancelarii, która specjalizuje się w sprawach dotyczących wykroczeń drogowych i policji. Szast, prast i po wszystkim.

Wierzę, że nie tylko miałem szczęście ale faktycznie coś się zaczyna dziać dobrego w tej materii.

Edytowane przez Handelson

Go ride...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za dwa mandaty ze "śmietników" Nie zapłaciłem nic. Jeden na kwotę 100zł (57km/h zamiast 50km/h) drugi na kwotę 150zł (62km/h zamiast 50km/h). Oba mandaty (z różnych Gmin) zostały odesłane na adresy zwrotne z odmową ich przyjęcia na piśmie. Przysłali wyrokiem sądu po 3 miesiącach Wyrok skazujący na zapłatę w/w grzywien + koszty "sądowe" 50zł x 2 czyli kolejna stówka doszła. Olałem ich, przysłali dwa ponaglenia do zapłaty. Nie płaciłem. Po ok. 6 m-cach od zrobienia zdjęć przyszło pismo o "zaniechaniu czynności egzekucji grzywny, gdyż dalsze działania byłyby bezskuteczne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za dwa mandaty ze "śmietników" Nie zapłaciłem nic. Jeden na kwotę 100zł (57km/h zamiast 50km/h) drugi na kwotę 150zł (62km/h zamiast 50km/h). Oba mandaty (z różnych Gmin) zostały odesłane na adresy zwrotne z odmową ich przyjęcia na piśmie. Przysłali wyrokiem sądu po 3 miesiącach Wyrok skazujący na zapłatę w/w grzywien + koszty "sądowe" 50zł x 2 czyli kolejna stówka doszła. Olałem ich, przysłali dwa ponaglenia do zapłaty. Nie płaciłem. Po ok. 6 m-cach od zrobienia zdjęć przyszło pismo o "zaniechaniu czynności egzekucji grzywny, gdyż dalsze działania byłyby bezskuteczne"

 

Masz jakiś majątek? Pracę?

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za dwa mandaty ze "śmietników" Nie zapłaciłem nic. Jeden na kwotę 100zł (57km/h zamiast 50km/h) drugi na kwotę 150zł (62km/h zamiast 50km/h). Oba mandaty (z różnych Gmin) zostały odesłane na adresy zwrotne z odmową ich przyjęcia na piśmie. Przysłali wyrokiem sądu po 3 miesiącach Wyrok skazujący na zapłatę w/w grzywien + koszty "sądowe" 50zł x 2 czyli kolejna stówka doszła. Olałem ich, przysłali dwa ponaglenia do zapłaty. Nie płaciłem. Po ok. 6 m-cach od zrobienia zdjęć przyszło pismo o "zaniechaniu czynności egzekucji grzywny, gdyż dalsze działania byłyby bezskuteczne"

 

 

 

wypatruj komornika.

Edytowane przez adimart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

generalnie policjant to ma zawsze racje :banghead:

najgorsze ,że na sprawy sądowe nawet nie są łaska przjśc, bo i po co... :happy:

ale jesli wejdzie taki przepis, ze ludzi poniżej jakies okreslonej granicy wieku nie będą mogli jeżdzić na zbyt mocnych motocylkach, to będzie to egzekwowane ale na pewno nie utratą prawa jazdy.

w tym momencie taki gość jedzie bez uprawnień, co spowoduje w przpadku kontroli mandat i ewentualne punkty karne.

pozostaje zdławić motorek, :rolleyes: przynajmnie na papierku, przerobić metryke ;) lub odczekać do uzyskania odp. wieku. :sad:

 

pozdr.

E,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...