Skocz do zawartości

czy policjant miał rację ?


mesiash
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Policjanci nagrali na początku bok jakiegoś ciemnego samochodu, pewnie marki BMW, który to samochód wyprzedzał na skrzyżowaniu, ale raczej na pewno nie mieli w jednym ciągu nagrania rzeczonego przekroczenia ciemnego samochodu na skrzyżowaniu i potem nagrania z zatrzymania konkretnego BMW o konkretnym numerze rejestracyjnym (przecież musiał minąć jakiś okres czasu, od kiedy włączyli się do ruchu i dogonili BMW). Podejrzewam, że dlatego kierowca BMW uparcie twierdził, że nie pamięta skrzyżowania i wykroczenia. Kwestia interpretacji dowodu z nagrania przez sąd, ale kierowca mógł domniemywać, że samochód sfilmowany w momencie popełnienia wykroczenia to nie ten sam samochód, co zatrzymany potem przez policję. I tak się tłumaczyć.

Zgadzam się z Panami powyżej w kwestii nagrania. Mam jeszcze tylko jedną uwagę. Mianowicie, kierowca odmówił przyjęcia mandatu co skutkuje sporządzeniem wniosku do SG. Pytanie: po wooooojjjjjaaaa ciągnęli go na komendę??? nie ogarniam (w sęsie prawnym oczywiście bo w życiowym jak najbardziej)

 

Choc jest jeszcze jedna możliwość, mianowicie może być tak że ta sytuacja jest tylko z pozoru taka jak ją widzimy na filmiku. Być może montażysci z TVN powycinali na potrzeby programu (nieswiadomie) fragmenty które mogłyby rzucić inne światło na całą sytuację.

 

Nie chce mi się wierzyć że kolo mając tak silne argumenty dał się zaciągnąć na psiarnie za nic.

 

Też dziwne, szczególnie, że gość podobno był prawnikiem. Doskonale wie, że do tego żeby uznać że to jego auto potrzebne są "znaki szczególne", za co świetnie robią tablice rejestracyjne.

Puścili go do samochodu, tam z pasażerami może uzgodnić wspólną wersje wydarzeń (nikt nie pamięta takiego wyprzedzania) i ma spore szanse na niedostanie mandatu. Chyba że TVNT powycinało trochę, albo mieli ciągłość nagrania i ruszuli za nim od razu na bombach...

Edytowane przez chotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach jaki niedobry Policjant, chciał dać mandat Panu prawnikowi. Jak on śmaił w ogóle go zatrzymać, takiego mądrego wykształconego.

Ludzie, o czym dyskutujecie. Sądzicie, że to nie on tam wyprzedzał,a policjant chcia mu dowalić bo morda się nie spodobała, bądź auto? Niedługo dojdzie do tego, że przez takich cwaniaków wszystkie służby będą nagrywane, bo ktoś sobie zażyczy dowodu, że to jego prędkość została zmierzona laserem, a nie kogoś za nim, badź kogoś kto jechał kilka sekund przed nim.

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach jaki niedobry Policjant, chciał dać mandat Panu prawnikowi. Jak on śmaił w ogóle go zatrzymać, takiego mądrego wykształconego.

Ludzie, o czym dyskutujecie. Sądzicie, że to nie on tam wyprzedzał,a policjant chcia mu dowalić bo morda się nie spodobała, bądź auto? Niedługo dojdzie do tego, że przez takich cwaniaków wszystkie służby będą nagrywane, bo ktoś sobie zażyczy dowodu, że to jego prędkość została zmierzona laserem, a nie kogoś za nim, badź kogoś kto jechał kilka sekund przed nim.

 

Na szczęście mamy system w którym winę trzeba udowodnić. A czy był prawnikiem czy nie to mało ważne, tylko powinien lepiej wiedzieć jakie ma prawa.

Bo rozumeim że jak tobie wjedzie policja na chate i powie, że kogoś pobiłeś albo jechałeś 10000km/h to ty mówisz "No skoro tak mówicie to tak było" ?

Chodzi o to, że nie chcieli mu pokazać nagrania. I tylko o to. Może i jechał, ale oni po to mają sprzęt żeby to nagrać i mu pokazać co źle zrobił i za co dostaje karę.

Jak ci przyślą mandat z Zakopanego na 1000zł i tam będzie "podobny do pańskiego motocykl jechał 200 na 50, mandat 1000zł" to przyjmujesz?

 

A co do fotoradaru czy lasera - sorry, ale nawet w instrukcji do tych urządzeń jest, że służa do mierzenia prędkośći jednego obiektu (nowe więcej), ale ty rozumimem przyjmujesz mandat jak Cie zmierzyli zza 15 samochodów, 3 drzew i 1 muru.

A służby są nagrywane, właśnie po to maja kamerę i Ciebie nagrywają a nie Staszka z Żuka.

Edytowane przez chotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzimy, gdybamy, analizujemy... To coś zdrożnego żeś Novemberze taki zbulwersowany?

 

Nie jestem zbulwersowany, ale przecież to oczywista sytuacja, że tak było, tylko, że prawnik cwaniakując próbuje coś ugrać. Sądzicie, że policjanci przy kamerach tvn turob chcieli by naciągnąć tę sytuację. Nie wydaje mi się.

 

Na szczęście mamy system w którym winę trzeba udowodnić. A czy był prawnikiem czy nie to mało ważne, tylko powinien lepiej wiedzieć jakie ma prawa.

Bo rozumeim że jak tobie wjedzie policja na chate i powie, że kogoś pobiłeś albo jechałeś 10000km/h to ty mówisz "No skoro tak mówicie to tak było" ?

Chodzi o to, że nie chcieli mu pokazać nagrania. I tylko o to. Może i jechał, ale oni po to mają sprzęt żeby to nagrać i mu pokazać co źle zrobił i za co dostaje karę.

Jak ci przyślą mandat z Zakopanego na 1000zł i tam będzie "podobny do pańskiego motocykl jechał 200 na 50, mandat 1000zł" to przyjmujesz?

 

Mówny o realnych sprawach, a nie oprędkości z kosmosu. Z tym mandatem z Zakopanego to już trochę inaczej, w tej sytuacji z nagrania, mamy kilku naocznych świadków, a nie zdjęcie z fotoradaru w krzakach. Zdjęcie przychodzi do właściciela pojazdu na podstawie identyfikacji poprzez nr rej, a nie widzi mi się oprawiającego.

 

Nie twierdzę, że Policjant ma zawsze rację, ale są sytuacje oczywiste i ta taką jest.

 

A co do fotoradaru czy lasera - sorry, ale nawet w instrukcji do tych urządzeń jest, że służa do mierzenia prędkośći jednego obiektu (nowe więcej), ale ty rozumimem przyjmujesz mandat jak Cie zmierzyli zza 15 samochodów, 3 drzew i 1 muru.

A służby są nagrywane, właśnie po to maja kamerę i Ciebie nagrywają a nie Staszka z Żuka.

 

 

Nie pisz głupot bo laserem może sobie wybrać który chce samochód, nawet 15-sty!

Edytowane przez November

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zbulwersowany, ale przecież to oczywista sytuacja, że tak było, tylko, że prawnik cwaniakując próbuje coś ugrać. Sądzicie, że policjanci przy kamerach tvn turob chcieli by naciągnąć tę sytuację. Nie wydaje mi się.

Ja nie mówię, że jest niewinny. Chodzi o nieprofesjonalne (moim zdaniem) zachowanie policjantów.

Obejrzyj od 3:25 co mówią policjanci :

"To znaczy nagrane jest tylko, narazie, tutaj, nie będziemy cofać bo jest początek materiału"

3:32 :

"My nie musimy, proszę pana, udokumentowywać zdarzenia"

 

To w końcu jest coś nagrane czy nie ?

Jak ode mnie się wymaga bycia fair i przestrzegania przepisów, to od drugiej strony też tego chyba możemy wymagać.

 

 

A tak swoją drogą, za dostarczenie na komendę takiego nagrania to się samemu też automatycznie dostaje mandat? :)

http://www.youtube.com/watch?v=eoawhEoy-0w

 

Nie pisz głupot bo laserem może sobie wybrać który chce samochód, nawet 15-sty!

Laser przechodzi przez 15 samochodów? ciekawe... Możesz jakieś dane podesłać na ten temat?

Jak jedziesz lewym, a ktoś prawym i Cie zasłania też przechodzi ?

Edytowane przez chotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że jest niewinny. Chodzi o nieprofesjonalne (moim zdaniem) zachowanie policjantów.

Obejrzyj od 3:25 co mówią policjanci :

"To znaczy nagrane jest tylko, narazie, tutaj, nie będziemy cofać bo jest początek materiału"

3:32 :

"My nie musimy, proszę pana, udokumentowywać zdarzenia"

 

To w końcu jest coś nagrane czy nie ?

Jak ode mnie się wymaga bycia fair i przestrzegania przepisów, to od drugiej strony też tego chyba możemy wymagać.

 

 

A tak swoją drogą, za dostarczenie na komendę takiego nagrania to się samemu też automatycznie dostaje mandat? :)

http://www.youtube.com/watch?v=eoawhEoy-0w

 

 

Laser przechodzi przez 15 samochodów? ciekawe... Możesz jakieś dane podesłać na ten temat?

Jak jedziesz lewym, a ktoś prawym i Cie zasłania też przechodzi ?

 

Są takie miejsca jak wiadukty, jesli wiesz co to. Z wiaduktu zmierzy co zechce, aby to widziadł.

Pokaż mi przepis w którym jest napisane, ze policjanci ujawniający wykroczenie musza mieć je nagrane.

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laser przechodzi przez 15 samochodów? ciekawe... Możesz jakieś dane podesłać na ten temat?

Jak jedziesz lewym, a ktoś prawym i Cie zasłania też przechodzi ?

 

Chodziło mu raczej o to, że mozesz sobie 'celować'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie miejsca jak wiadukty, jesli wiesz co to. Z wiaduktu zmierzy co zechce, aby to widziadł.

 

Z helikoptera też i co? Chodziło o dowód, dlatego często nagrywają, żeby nie było wątpliwośći.

I o tym jest dyskusja, wątpliwości przy nagraniach gdzie nie widać tablic, a nie ten konkretny przypadek raczej.

 

Pokaż mi przepis w którym jest napisane, ze policjanci ujawniający wykroczenie musza mieć je nagrane.

 

Nie mówię, że muszą, tylko że plączą się w tym co mówią w tym przypadku.

Na końcu filmu narrator mówi "Na powtórce nagrania wyraźnie widać jak ciemne BMW przejeżdża przez skrzyżowanie kończąc manewr wyprzedzania..."

Dlatego pytamy, czy w końcu się coś nagrało czy nie ? Jeżeli tak, czemu nie chcieli pokazać? Czy nagranie "ciemnego BMW" to już wystarczy?

Jak do Ciebie przyjadą i powiedzą "na nagraniu widać ciemnego Bladego SC59 który jedzie 200" to wystarczy czy nie?

Nikt nie mówi, że gość może być bez winy, ale czy to na 100% jego samochód? Pewnie tak, nie ma pokazane jak za nim jechali...

Edytowane przez chotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z helikoptera też i co? Chodziło o dowód, dlatego często nagrywają, żeby nie było wątpliwośći.

I o tym jest dyskusja, wątpliwości przy nagraniach gdzie nie widać tablic, a nie ten konkretny przypadek raczej.

 

 

 

Nie mówię, że muszą, tylko że plączą się w tym co mówią w tym przypadku.

Na końcu filmu narrator mówi "Na powtórce nagrania wyraźnie widać jak ciemne BMW przejeżdża przez skrzyżowanie kończąc manewr wyprzedzania..."

Dlatego pytamy, czy w końcu się coś nagrało czy nie ? Jeżeli tak, czemu nie chcieli pokazać? Czy nagranie "ciemnego BMW" to już wystarczy?

Jak do Ciebie przyjadą i powiedzą "na nagraniu widać ciemnego Bladego SC59 który jedzie 200" to wystarczy czy nie?

Nikt nie mówi, że gość może być bez winy, ale czy to na 100% jego samochód? Pewnie tak, nie ma pokazane jak za nim jechali...

 

Ale upary jesteś z tym przyjeżdżaniem. Oni do nikogo nie przyjechali tylko zatrzymali go na drodze. A to duża różnica.

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi do jakiegoś absurdu. November, skoro nie muszą filmować wykroczenia, to po cholerę te wideorejestratory w ich samochodach. Równie dobrze mogliby podjechać do gościa i powiedzieć: widzieliśmy, jak dziesięć minut temu popełniłeś wykroczenie. Mamy Cię! (zresztą w tym konkretnym wypadku dokładnie tak postąpili). Ja ponawiam pytanie: czy policjant, skoro już filmował i na tej podstawie chce wystawić mandat ma obowiązek udostępnić karanemu ten materiał, czy jest to tylko jego dobra wola?

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi do jakiegoś absurdu. November, skoro nie muszą filmować wykroczenia, to po cholerę te wideorejestratory w ich samochodach. Równie dobrze mogliby podjechać do gościa i powiedzieć: widzieliśmy, jak dziesięć minut temu popełniłeś wykroczenie. Mamy Cię! (zresztą w tym konkretnym wypadku dokładnie tak postąpili). Ja ponawiam pytanie: czy policjant, skoro już filmował i na tej podstawie chce wystawić mandat ma obowiązek udostępnić karanemu ten materiał, czy jest to tylko jego dobra wola?

 

Wideorejestratory są głównie na prędkość, bo na szczęście sądy nie wierzą już w bajki "No nie mamy nagrane ile jechał ani zmierzone, ale Staszek nosem wyczuł że 20 ponad ograniczenie".

Nie spotkałem się z tym żeby nie pokazali prędkości.

Szczególnie jak masz swoją kamerę, nie wcisną ci, że nie chciałeś oglądać itp a mandatu nie przyjąłeś.

Słyszałem 2 razy o przypadku gdzie podczas zatrzymania "chyba się nie nagrało" lub "nie chciał pan oglądać" a w sądzie magicznie się nagranie pojawiło.

Edytowane przez chotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, oni tego w ogóle nie nagrali.

Wideorejestrator był włączony, ale nie rejestrował obrazu.

Zauważcie konsternacje na twarzach policjantów jak kierowca BMW prosi o odtworzenie filmu.

Stąd zaproszenie na przesłuchanie, w sądzie będzie słowo przeciw słowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...