Skocz do zawartości

ogłoszenie do oceny, xbr


Rekomendowane odpowiedzi

Jak się cieszę, że na Was trafiłem :) Akurat zastanawiam się nad kupnem pierwszego motocykla i szukając wśród CB500 i GS500 wpisałem w końcu po prostu 500 i wyskoczyła mi XBR. Tylko czy to dobra opcja na rozpoczęcie swojej przygody?

 

@tomjag na Twój filmik na YT też trafiłem. Ogłoszenie aktualne? Póki co znalazłem to: http://otomoto.pl/honda-xbr-500-M3505494.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już sam nie wiem, czy aktualne, bo dobrze, że go nie udało mi się wcześniej sprzedać. Z dwóch względów. Pod koniec sezonu cienko z kasą stałem i nie było mnie stać wybrać się na serwis mojej małej CBR-ki, a już limit kilometrów miałem zrobiony. Więc dzięki temu pośmigałem na XBR-ce. Dodatkowo dochodzi druga sprawa, że nie można sprzedać motocykla wcześniej niż po 6 miechach po rejestracji, bo inaczej w skarbowym należałoby się tym pochwalić i odpowiednie myto uiścić. Więc XBR-ka na razie stoi w garażu, ostatnio wyciągnąłem z obu sprzętów akumulatory, bo mróz zbyt duży. Czekam na wiosnę ze zmiłowaniem, a przynajmniej na wyższe temperatury, to wymienię uszczelkę pod kolankiem!

Co do tej XBR-ki, z otomoto, wydaje mi się, że ją widziałem w tamtym roku na mobile.eu. Kosztować miała 900 ojro. Te gmole mi utkwiło w pamięci. Cena nie zła, nie powiem, ale toż to jest klasyk!

ホンダが一番です

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to klasyk, ale chyba nie chcę mieć CB500 czy GS500 tak samo, jak nie jeżdżę Octavią czy Fiatem Punto :) Jeszcze taką znalazłem: http://sprzedajemy.pl/honda-xbr-500-oryginalny-cafe-racer-mlody-klasyk,279774?source=right . Czy gmole do tego motocykla są dużą rzadkością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj, to chyba kolega Monogar powinien się wypowiedzieć, co do tych gmoli. W sprzedaży nie ma wielu z tym ustrojstwem (w sumie to w sprzedaży jest tych motocykli bardzo mało :wink: ). Ta z Gniezna długo się sprzedaję, ale jest piękna i na szprychach! Cena zaporowa. Ja przeglądałem dużo ogłoszeń w Niemczech. Ceny rozpoczynają się wizualnie fajnego egzemplarza od 700 euro do nawet 2500 euro (te ostatnie nawet z roczną gwarancją!!!) Może tam coś znajdziesz, jakbyś nie mógł kupić nic tu na miejscu.

Edytowane przez tomjag

ホンダが一番です

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam posta nie wtym temacie? Ktoś coś zmienił daję więc odnośnik do mej wypowiedzi:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/126070-posiadacze-hondy-xbr-500-poszukiwani/page__st__140

odpowiedź nr 154

ホンダが一番です

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli swojej jak na razie nie chcesz pogonić? W przyszłym tygodniu umówię się na tą z Gorzowa Wielkopolskiego, chociaż gość mówił, że w środę ktoś do niego przyjeżdża ją obejrzeć. Mam nadzieję, że nie kupi :D

Edytowane przez BubuPN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejkum,

Witam na wstępie krajanina, bo ze stopki pod awatarem wynika, że Kolega również z Poznania. Jeżeli zdecydowałbyś sie na kupno iXBeeRki, to byłaby to druga znana mnie w Poznaniu. Nie wiem, jak dalece posunięta jest Twoja decyzja o kupnie XBRki, niemniej warto poczytać tytułem wstępu "to i owo" o tym motocyklu. I tu polecam poczytanie innego tematu na FM, do którego link podał wcześniej tomjag, a istniejącego już dłuższy czas:

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/126070-posiadacze-hondy-xbr-500-poszukiwani/page__st__140

Natomiast w celu zapoznania się z XBRką, lecz w aspekcie bardziej technicznym, polecam materiały zgromadzone na Chomiku, którego założył Kolega Cezary XBR, wcześniej udzielający się już na tym forum. Znajdziesz tam m.in. artykuł ze "Świata Motocykli", w którym opisany jest ten model Hondy, serwisówkę do XBRki i mam nadzieję, wiele innych ciekawych rzeczy. Kolega Cezary jest w trakcie konwersji swojej XBRki do formatu "600" i mam nadzieję, odezwie się jeszcze w/w temacie na FM.

http://chomikuj.pl/Honda_XBR

Zastanawiasz się, czy XBR jest dobrym motocyklem na początek. Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Z całą pewnością, z racji, że jest jednocylindrowcem, koszty napraw, które są oczywiście jedynie hipotetyczne, ponieważ te modele Hondy po prostu się nie psują :-), ograniczają się do jednego cylindra. Prostota konstrukcji i własności eksploatacyjno-jezdne też nie powinny sprawiać problemów debiutantowi motocyklowemu. Jednak trzeba pamiętać, że ostatnim rokiem produkcji był rok 1988. Jest to motocykl o tyle ciekawy, co stosunkowo rzadkospotykany i z pewnością bardziej oryginalny niż wspomniane przez Ciebie CB lub GS. Ostatnimi laty pojawiło się dość dużo XBRek w Polsce, a i oferta części zamiennych, tak nowych (najczęściej eksploatacyjnych), jak i używanych jest dużo bogatsza, niż w czasie kiedy mnie przyszło się zmierzyć z tym motocyklem.

Wspomniałeś coś o zadupku do iXBeeRki. Mnie dopiero, na jakiejś aukcji Allegro w zeszłym roku, udało się kupić tą nakładkę. Po prostu trzeba szukać.

Gmole natomiast, nie są seryjnym wyposażeniem Hondy XBR. Jeżeli nie udałoby się Tobie kupić motocykla z gmolami, to pozostaje dorobić je we własnym zakresie. Jak się rozejrzeć, to masz szerokie możliwości, bo i firm różnego rodzaju jest sporo.

Gdybym jeszcze mógł czymś służyć, to pytaj.

 

Pozdravy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadupki znalazłem na niemieckim eBay. Mają do XBR i do GB500. Do postu, który podałeś zajrzałem i nawet tam zacząłem pisać, ale zostało to wydzielone jako ogłoszenie do oceny.

Daj proszę inka do tych nakładek.

ホンダが一番です

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejkum,

W germańskim ebay'u trzeba doczytać, czy przewidziana jest wysyłka poza grentzen Niemiec. Ale faktem jest, że tam jest najwięcej klamotów do XBRy.

 

BubuPN, czy chodziło Tobie pisanie na FM w temacie "Posiadacze Hondy XBR 500 poszukiwani" ? Nie powinno być problemów z odpowiedzią.

 

Pozdravy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...