Skocz do zawartości

Wentylator chłodnicy


Tamka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak zrobisz tak jak napisal Monter to juz pisalem ze to nie dziala Wody gotującej się nie można podgrzać do wyższej temperatury. Poprzez zwiększenie ciśnienia spowodujemy że woda zaczyna wrzeć w temperaturze wyzszej i na tym poziomie temperatura się zatrzymuje. Pomysl wski z olejem dobry ale trzeba pilnowac temperatury zeby nie byla zbyt wysoka. Podstawa to siegnac kostki z przewodami prowadzacymi od czujnika - rozlaczyc je i duzo sie wyjasni.

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz tak jak napisal Monter to juz pisalem ze to nie dziala Wody gotującej się nie można podgrzać do wyższej temperatury. Poprzez zwiększenie ciśnienia spowodujemy że woda zaczyna wrzeć w temperaturze wyzszej i na tym poziomie temperatura się zatrzymuje. Pomysl wski z olejem dobry ale trzeba pilnowac temperatury zeby nie byla zbyt wysoka. Podstawa to siegnac kostki z przewodami prowadzacymi od czujnika - rozlaczyc je i duzo sie wyjasni.

pozdrawiam

Pierwszy z brzegu obrazek i wiele manuali tak prawi, ze wystarczy woda. Należy sprawdzic wybita temp włączenia na właczniku i będzie wszystko jasne. Nie spotkałem się z takim co go woda nie włączy...co nie znaczy, ze nie ma ale mi wystarczała zawsze woda.

0900c1528026a5dc.jpg

2010-06-03_005748_0.jpg

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten schemat nie obrazuje wrzenia wody w podanych przez Ciebie 110st tylko kontrole czujnika pracujacego w zakresach pomiedzy 90 a 100 jesli jesli jest to zakres odpowiedni dla motocykla Tamki to OK...

Serwisowka suzuki nakazuje uzyc naczynia z olejem, druga sprawa w tych modelach wentylatora zalacza sie nie tylko po osiagnieeciu temperatury progowej steruje jego praca komputer i zalaczany jest rowniez na 5 sek gdy temp rosnie i osiagnie 50 70 i 90 stopni stad moga byc problemy Tamki z prawidlowa ocena pracy. I tutaj przychylam sie do tego o czym pisal Yuby...

Edytowane przez JanuszK30

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

No więc wszystko już działa dobrze, nie trzeba było sprawdzać w garnkach tego czujnika. Mój specjalista od świateł jednak źle podłączył rozpinane kosteczki.

Chyba przez jakąś nieuwagę konstruktorów w miarę po sąsiedzku są dwie identyczne (na tyle blisko siebie że można je zamienić). Jedna od czujnika w chłodnicy, a druga od jakiegoś bliżej nieznanego mi czujnika, zamocowanego opaskami do ramy. Obok zbiornika wyrównaczego płynu.

Takie coś:

 

36928498239113380735.jpg

 

Możecie się ze mnie śmiać, ale nie wiem co to za jeden. Może ktoś mi podpowie?

Jego odłączenie nie wpływa w żaden sposób na pracę motocykla.

Natomiast wentylator po podłączeniu czujnika we właściwe miejsce działa tak jak powinien. Tzn. po jakimś czasie pracy silnika po prostu włącza się, trochę podmucha sobie i znowu się włączy.

W serwisówce znalazłam tabelkę podobną do tej którą wkleił Monter. Pisze tam że ON-96 stopni, OFF-91 stopni oraz że gdyby nawalił ten czujnik to komputer włączy wentylator gdy temperatura mierzona na drugim czujniku osiągnie 105 stopni.

Tak więc podczas eksperymentów nie osiągneliśmy takiej temperatury

 

wszystkie pozostałe kostki są takie że nie można połączyć ich w zły sposób

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie cos bylo w sradzie jako czujnik do podgrzewania gazników, ale w K8, pewnie dziala jako czujnik temp. otoczenia?

Zapewne masz rację :)

Znalazłam na schemacie czujnik temperatury otoczenia. Ale dopiero po twojej sugestii, bo schemat sugeruje że czujnik ten powinien mieć białe przewody a ja widzę że są żółte.

Niemniej wszystko wydaje się logiczne teraz, komputer wie dzięki niemu czy jest zimno, ew. jeżeli w zbiorniku wyrównawczym jest gorący płyn to nie musi cudować z dawką paliwa do rozruchu.

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...