Skocz do zawartości

Mińsk 125


kaamil987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znów mam problem z tym mińskiem :) a więc nie moge go odpalić, zrobiłem mu kapitalke simeringi wszystko jest ok, nowy gaźnik, iskra jest, jak wleje mu paliwa do gaźnika to coś się odezwie jak mu dam gazu to zdechnie, a jak kopie normalnie to świeca jest sucha. proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje mi się ze gaźnik jest ok no bo kupiłem nowy a na satrym to samo się działo a filtr dmuchałem latem a motor nie stał w zakurzonym miejscu ale

bez filtra też próbowałem odpalać i nic ale jak składałem silnik to zauwarzyłem na przedłużce gaźnika na łączeniu z cilindrem wystaje kawałem uszczelki

tak jak by była za duża, i jak myślicie czy to może zatrzymywać paliwo bo kawałek tej uszczelki tam wystawał. troszkę ją tam spiłowałem ale jeszcze zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ja też ,mam problem z mińskiem jak jest zimny to chodzi w miare ale po przejechaniu jakis 3km chodzi tylko na wolnych obrotach a jak dam gazu to buczy filtr mam oryginalny gażnik czyscilem a i jak wykrece swiece to jest czarna i sucha gaznik regulowałem i nic to nie daje prosze o pomoc z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. znów mam problem z tym mińskiem.. a więc po wszelkich prubach zrobiłem go i odpaliłem. zrobiłem nim już ponad 200km i wszystko chodziło dobrze później jak go odpalałem to na wolnych obrotach chodził i przygasał od czasu do czasu a teraz na kopa nie chce odpalić, muszę go pchać dosć spory kawałek żeby coś załapał a jak już załapie to chodzi ciagle na pełnych obrotach chodź pod manetką jest jeszcze cały gaz. czyściłem gaźnik bawiłem się iglica zdejmowałem mu filtr i nic nie pomaga jak odpali to nawet nie schodzi z dużych obrotów a z kopa nie odpali chodź by nie wiem co. proszę o pomoc. A i jeszcze na moje oko to ma chyba za mała iskrę ale nie wiem czy to może być wina tego, gaźnik jest nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź nieszczelności pomiędzy gaźnikiem a krućcem/krućcem cylindrem, cylinder-kartery/ uszczelka pod głowicą i simmering od storny zapłonu, prawdopodobnie bierze "lewe powietrze". ale na początek to zmień świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaźnik i króce są raczej szczelne ale zaraz sprawdzę resztę i raczej simering też dobry bo nówka a jak by był nieszczelny to by smarkał olejem a tam jest raczej wszystko czyste



sprawdziłem wszystko świeca jest dobra a jak by głowica nie była szczelna to by smarkało ale dokręciłem wszystko i dalej to samo odpali na popych i ma wysokie obroty jak nie wiem. a jak by był simering z drugiej strony walnięty to jakie by były objawy .? jeszcze dodam że jak odpalę i ma wysokie obroty i daje mu jeszcze gazu na luzie to dławi ją i gaśnie

Edytowane przez kaamil987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby simmering od strony sprzęgła poszedł, to by raczej odpalał ale mocno dymił na biało, olej przekładnoiwy. pokombinuj z gaźnikiem, takie objawy pasują mi do tego że jest za mało paliwa i za dużo powietrza, popróbuj zmienić położenie iglicy i inne od składu mieszanki paliwowo powietrznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z gaźnikiem próbowałem już różne cuda dziś cały dzień siedziałem i wszystko sprawdzałem i dalej ciul.. jutro wymienie simering jak będę miał czas jak by cośto się odezwę



Witam. :) dziś znów podniusł mi ciśnienie i go przegoniłem i jak jechałem na pełnym gazie i mu pusciłem gaz to w ogóle nie chciał schodzić z obrotów dopiero po chwili ale i tak miał takie że aż mało silnik nie wyskoczył. i mam pytanie czy może to być wina filtra powietrza ? i jaki opłaca się lepiej kupić orginalny czy jakiś dopasować może ?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. potrzebuje informacji na temat przerabiania Gaźnika od dniepra do Mińska. Jeśli ktoś już to kiedyś robił lub widział na internecie to proszę o jakieś informacje. pozdrawiam



Potrzebuje kupić gaźnik do mińska i myślę nad http://images7.fotosik.pl/3841/f44b0d87ee6cd288.jpg

takim czymyś. i tu mam pytanie czy ktoś ma taki gaźnik albo wie jak się na nim motor sprawuje.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam mały problem a więc jechałem sobie mińskiem ostatnio i przez jakiś kilometr mi zaczął przerywać, nie przerywał na wysokich obrotach później się uspokoiło i nagle zgasł. nie chciał odpalić ani od kopa ani na popych. myślałem że to wina świecy bo nie miała iskry dałem inna ale zauważyłem że jak kopie słabo to iskry nie ma muszę porządnie machnąć żeby coś się pokazało zdjąłem kabel i na kablu tak samo, zdjąłem dekielek i w tym iskrowniku niby wszystko ok. dokręcałem i poprawiałem kabelki i nic. a mińsk nie odpali ani od kopa ani na popych. nie wiem czy to wina cewki czy modułu wie ktoś może jak to sprawdzić albo ma jaki kolwiek pomysł. proszę o pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...