Skocz do zawartości

GS500E chca mi sprzedac ale czy warto ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was drodzy Forumowicze. Pragne zasiegnać u Was porad. Ostanio dostałem namiar na kolca ktory ma do sprzedania Suzuki GS 500 E rok 93, niebieski metalic. Cena to 1000 euro czyli jakies 4,500 tys. zł. motocykl jest sprowadzany z Niemiec i nie byl jeszcze rajestrowany, wiec do tego dochodzi jakies 700 - 750 zł za 500 zł ksiazke wozu i 250 gora za przeglad i rejestracje. Motocykl jest bezwypadkowy. Ale !! co jest w nim do zrobienia to : rozrzad czyli napinacz łancuszka(jakies 300 zł z materialem), lagi ustrzelnic trzeba(jakies 200 zł), oraz rozrusznik ale tu do konca nie wiadomo czy to elektryka czy rozrusznik, wiec moto pali na pych. Takie informacje mi podal tej kolec. I teraz mam pytanie czy oplaca sie brac moto...i zrobic go i ile by to kosztowalo wg. Was bo totalnie sie nie znam na cenach jesli chodzi o takie wymiany i naprawy. Przy moto dodam jeszcze ze byly robione takie rzeczy jak czyszczenie gaznikow, gumy sa OK, wymiana plynow, nowe klocki, wszytkie regulacje. Stoje teraz pod znakiem zapytania czy brac i ladowac kase w te moto czy tez raczej dac spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry :D

 

1. o ile wiem to nie bylo malowania niebieski metalic w 1993 roku...

2. pomysl powaznie: za swoj (AD '93) zaplacilem 7000 (Twoja cena jest podejrzanie niska), a wsadzilem juz ok 2000... i czeka mnie jeszcze wymiana pierscieni (ok 1000 zl)... ale ja to chyba pecha mam...

 

Pozdro i zycze szczescia oraz rozwagi przy zakupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w kwietniu GS z 1991 za 5 tys, na podobnych warunkach, jak Twój. Ale nic przy nim nie musiałem robić, poza czyszczeniem i synchronizacją gaźników i regulacją zaworów. Z własnej inicjatywy dołożyłem wymiane płynów i w firmowym serwisie zapłaciłem za to troche ponad 500PLN. Rejestracja - tak jak piszesz - 500 książka pojazdu, przeglad - ok. 60 PLN, ale tłumaczenia ponad 100 i jeszcze jakieś pierdółki - znaczki, PCC.

Twoja cena - troche za niska. Albo mina, albo - okazja!

 

BTW - A koleś jest moze z Chorzowa?

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Popo za ta kase nie radze Ci sie pakowac w taki sprzet. Oprocze tego co sobie wyliczyles zawsze musisz jeszcze troche dolozyc bo w trakcie roboty wykrywasz jakies nowe wady. Ja kupilem kiedys GS z 93 za 5 kafli fakt ze troche obity (mial 2 niegrozne szlify) ale technicznie byl OK. Co moglem zrobilem sam ale nigdy nie mialem klopotow z moto (zrobilem nim 8 tys i poszedl dalej w swiat). Radze Ci kupic cos sprawnego technicznie i jezdzacego bo kosmetyke zawsze mozesz poprawic. To czy jest bezwypadkowy.... radze dobrze sprawdzic bo malo ktory 10 letni motocykl jest bezwypadkowy (nie zaprzeczam ze moze byc ale radze 2 razy sprawdzic).

PS. nigdy nie wierz nikomu na slowo przy zakupie motocykla dopoki Twoja opinia sie nie pokryje

 

Pozdro i powodzenia w zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie wydaje zeby lepiej nie pakowac kasy w tego grata. jeszcze pomysle co i jak ale jak byscie mieli jakies pomysly to podsuwajcie. Kazdy wypowiedz sie liczy. Plusem jest to ze gosc z gory mowi co jest nie tak i ile by kosztowalo zrobienie tego a nie ukrywa tych wad. To juz znaczy o kolcu dobrze. moto dosc tanie ale z drugiej strony problematyczne na samym wstepie a chodzi tu raczej o to zeby bylo przyjemnie juz od samego poczatku. :twisted: a moze i nie ?? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak sie sklada ze ostatnio bedac na gieldzie w Gliwicach widzialem na lawecie GSa wlasie za 1000euro, rowniez niebieski. met. Jesli to ten sam (mial owiewke przy kierownicy), to z wygladu zbyt ciekawie sie nie prezentowal, a lakier z pewoscia niebyl pierwszy. Co do teleskopow to mozesz sam wymienic simmeringi, wyjdzie o wiele taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Skalar byc moze to ta sama o ktorej mowimy, bo duzo rzeczy sie pokrywa. Tamta z lawety pamietasz moze czy tez byla z Niemiec sprowadzana ? i czy moze stal gdzies obok tej lawety ford transit ? jak by to sie zgadzalo to bym juz nie mial watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nieapamietam, gdy uslyszalem cene to niezwracalem juz zbytniej uwagi na te Suzuki. Stalo ono w czesci niemieckiej (stoja tam same auta z zagranicy) tuz obok placu przeznaczonego dla aut malolitrazowych czyt. male fiatki :D . O lie pamietam to te moto wygladalo mi jak po malej glebie (ta owiewka wiszaca obok kierownicy) a lakier to moze i metalik ale chyba lakiernik zapomnial o clarlaku. Zdaje mi sie tez ze nie bylo zadnych nalepek Suzuki ani GS wiec na 100% bylo malowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie masz za co dziekowac 8) Jak juz obejrzysz ta Suke to zdaj relacje.

Chcialbym jeszcze raz uwage zwrocic a ten lakier ktory po dotknieciu byl taki jakis chropowaty, no i na owiewke ktora nie jest czesto spotykana w GSach. Zaznaczam ze to byly tylko moje spostrzezenia, silnika nie slyszalem wiec nie wiem. Moze sie okazac ze chodzi jak lala i wystarczy tylko pomalowac.

pozdrawiam i zycze szczescia przy kupnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...