Skocz do zawartości

Zgrzytająca dwójka


Żurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukaj w międzyczasie dobrej skrzyni, na pewno znajdziesz. Ja miałem podoby temat w swoim Goferze w grudniu. Problem ze skrzynią miałem od prawie roku, tak jak mam auto, teraz sypnął się wybierak, samego wybieraka nikt nie pogoni, kupiłem z całą skrzynią, zdrową, fajną. No i się porwałem z motyką na słońce, bez kanału, bez najazdu wymieniłem całą skrzynię. Bo mnie łapy swędziały a chciałem zobaczyć jak to się robi. Starą skrzynię rozebrałem z ciekawości i ujrzałem że jej koniec był blisko. Wszędzie luzy, huczące łożyska itp. Jedyna wchodziła z szarpnięciem, trójka rzadko kiedy, gdy udało się wstrzelić z obrotami to weszła, jeśli nie to zgrzyt. Potem już wczułem się w jazdę bez 3 biegu, z 2 na 4 żaden problem w dieslu był. Teraz nowa skrzynia śmiga aż miło, w aucie ciszej bo łozyska nie huczą, jeszcze tylko odzwyczaić się od szarpania za lewarek i będzie git. A przy okazji sprzęgło zmieniłem bo stare było na wykończeniu. Cała zabawa 500zł i 2 weekendy leżenia pod autem.

Szacunek,tak sie bawiłem jak miałem z 18 lat.Teraz jak sobie pomysle to az mna trzesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zurek, zmieniaj ten bieg jak niesynchronizowany.

Podwojne sprzeglo w gore i w dol z przegazowka w srodku jesli idziesz w dol.

Zacznę kombinować to mi w kilka dni biegów zabraknie. :D Nie ganiałem niczym bez synchronizacji, ale jutro w drodze do pracy będe testować to podwójne wciskanie sprzęgła zobaczę czy jest różnica. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj skrzyni - taniej i łatwiej a efekt ten sam. W moim starym vw, już od trzech lat 3 zgrzyta zawsze a dwójka czasem i jeździ :D, czekam aż sie zblokuje. Remont skrzyni pewnie z 1000 zeta a uzywka kosztuje w granicach 200 złotych i każdy mechanik Ci to zrobi. Sprzęgło warto wymieć, żeby za pół roku znów sie nie grzebać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że dość często przy wrzucaniu zgrzyta drugi bieg, a raczej za każdym razem, mniej lub więcej. Nie wiem na co się przygotować

Syncho 2. biegu nie jest do niczego potrzebne, także nie panikuj. Zrób prosty test:

1) rozpędź autko na pierwszym biegu

2) wciśnij sprzęgło i wrzuć na luz

3) puść sprzęgło

4) jeszcze raz wciśnij sprzęgło i WOLNO włącz drugi bieg

Jeżeli nie będzie zgrzytało, to znaczy, że synchro i przy okazji wiesz, jak jeździć, żeby nie zabić zębatek :) Ewentualnie wrzucaj bez użycia sprzęgła, procedura jest taka:

1) rozpędzasz się normalnie na jedynce

2) wyrzucasz bieg na luz i lekko wymuszasz ruch dźwignią w stronę 2. biegu

3) jak obroty silnika nieznacznie spadną, to 2. bieg "wskoczy" bez żadnego zgrzytu

Pamiętaj, żeby nie robić na siłę, to wymaga lekkiej praktyki, ale jak się przyzwyczaisz, to przestaniesz używać sprzęgła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dwukrotnego wciskania sprzęgła to robiłem tak- rozpędzam się jedynką, wciskam sprzęgło, na luz, puszczam i wciskam ponownie sprzęgło. I wtedy 2. bieg nie wchodził może tak jak reszta, ale było nadzwyczaj cicho i lekko! Będzie żyć. :laugh: Ciężko się przestawić na takie cudowanie, bo zwykle rypie biegi na szybko, a tu takie kombinacje.

 

Jutro sprawdzę czy wskoczy bez sprzęgła, bo ciekawe. ;)

Edytowane przez Żurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wymieniał skrzyni, czy czegokolwiek... Po dzisiejszym sprawdzeniu zużycia paliwa stwierdziłem że to lepienie bata z g**na. Jak ma sie rozpaść to się rozpadnie. Na chwile obecną będę wciskał te sprzęgło 2 razy bo technika się sprawdza.

 

Dzięki.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...