Skocz do zawartości

Nowe przepisy dotyczące prawa jazdy, motocykl


Cornes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na początku roku zaczynam robić prawo jazdy na kat B i A. Jako, że wchodzą nowe przepisy na 85% będę musiał zdawać prawo jazdy na kat A2. Jak wiadomo motocykle które będzie można prowadzić mając prawo jazdy kat A2 nie będą mogły generować większej mocy niż 35 kW. Jestem wielkim fanem chopperów, więc i tak będę mógł prowadzić motor z duzym silnikiem na to A2, jednak mój wymażony motorek nie mieści się w tej kategorii. Np. taki Intruder http://otomoto.pl/suzuki-intruder-full-opcja-intruder-vl-800-M3476045.html ma moc ok 39 kW. Czy istnieje możliwość zarejestrowania tak, by mieścił się w tym przedziale, i można by go prowadzić mając kat A2? Jak to zrobić? Proszę o jakieś rady. Mój nr gg 24470029 gdyby coś.

PS. Nie chodzi mi tutaj o łamanie prawa, gdyby np. na przeglądzie przy przerejestrowywaniu motocykla wygenerował on moc nie większą od 35 kW to można go wtedy tak zarejestrować? Są jakieś inne sposoby?

 

PS. Te nowe przepisy na motocykle wchodzą na 100%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ...zaczynam robić prawo jazdy na kat B i A. Jako, że wchodzą nowe przepisy na 85% będę musiał zdawać prawo jazdy na kat A2.

 

2. mój wymażony motorek nie mieści się w tej kategorii. ...ma moc ok 39 kW. Czy istnieje możliwość zarejestrowania tak, by mieścił się w tym przedziale, i można by go prowadzić mając kat A2 ?

 

3. Jak to zrobić?

 

1. Dlacztego na 85 % ? ? ? Ja wiem, ze na 100 %

 

2. Od kiedy pojazdy rejestruje sie na kat. PJ ? ? ?

 

3. Zdlawic o 4 KM

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe przepisy wchodzą w życie 19 stycznia.

Mi się jeszcze udało załapać na egzamin na starych zasadach, dzisiaj właśnie byłam ustalić termin.

Moja fotografia...

 

Motocykle to nie wszystko...ale bez nich wszystko jest niczym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe przepisy wchodzą w życie 19 stycznia.

Mi się jeszcze udało załapać na egzamin na starych zasadach, dzisiaj właśnie byłam ustalić termin.

??

nie bardzo rozumiem

na stronach poznańskiego WORDu widnieje informacja, że praktyczne egzaminy na motocyklowe prawa jazdy są wstrzymane do 31 marca 2013

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, 4 Kw różnicy bym się nie przejmował.

dobrze, że inni się przejmują

4 czy 20kW - i tak nie spełnia warunków dla kat. A2 - więc konsekwencje te same jak w przypadku gdyby w ogóle nie miał motocyklowego prawka

 

Zapisałam się tylko na teorię. Praktykę będę zdawała już na nowych zasadach.

bardziej jednak obawiał bym się właśnie praktyki ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad mam nadzieję, że jednak problemu nie będzie :)

...mam jazdę we krwi więc mam nadzieję...

 

Nadzieja, jakie piekne slowo :icon_mrgreen: - esperanza,

 

polecam lekture pt. " Statek Esperanza " Fred'a von Hoerschelmann'a czyli po polsku wsrod serfecznych przyjaciol psy zajaca zjadly. :icon_mrgreen: ale nadzieja byla do konca.

 

Napisz jak przebieglyegzamny. Zwlaszcza praktyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, 4 Kw różnicy bym się nie przejmował.

 

Pies przy kontroli też nie będzie się przejmował. Dopier**li ile może za jazdę bez uprawnień.

 

 

Kup słabsze moto lub szukaj za granicą np. w Niemcowni jest dużo motocykli kastrowanych ze względu na upośledzenie tamtejszych przeisów.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się zebrać do kupy i może jeszcze dam rade dorobić B :D potem faktycznie bedzie przewalone.

Jeśli zdam teraz teorię, to będą ją uznawać po 19.01.13r?

 

Hmm wiem, że w A tak jest bo egzaminów nie ma teraz. Nie jestem pewna co do B ale niby dlaczego mieli by nie uznać.

Moja fotografia...

 

Motocykle to nie wszystko...ale bez nich wszystko jest niczym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... w Niemcowni jest dużo motocykli kastrowanych ze względu na upośledzenie tamtejszych przeisów.

 

1. Nie kastrowanych tylko dlawionych, Dwa, jak nastepnym razem bedziesz czyscil i smarowal lancuch to tak przy okazji wloz druga lape miedzy lancuch a zebatke, moze wtedy przestaniesz pisac pierdoly. Mowie pierdoly, bo generalnie to powinienem napisac idiotyzmy.

 

Jezeli cos jest uposledzone to co najwyzej polskie przepisy o ktorych tez nie masz zbyt wiekszego pojecia a o niemieckich wiesz

 

MNIEJ NIZ ZERO.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...