Skocz do zawartości

Uchwyt, mocowanie telefonu tudzież kamerki Kodaka do motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Joł ewribadi :)

Sprawa taka,że zastanawiam się nad mocowaniem kamerki do motocykla (BMW RT 1150). Mam taką kamerkę/aparat Kodaka Zx3, i chciałbym ją zamontować na moto. Wpadłem na pomysł (może głupi), żeby zastosować takie uchwyty jak są na telefony do samochodów, przyssawka, pałąk i uchwyt właściwy. Kamerka ma rozmiary telefonu, więć można by bylo nagrywać bezproblemowo, a czasem i telefon wrzucić. Kumpel twierdzi,że próbował to stosować już na dwóch motocyklach (V-Strom i BMW LT) i w żadnym z nich to się nie sprawdziło - były takie wibracje, że telefon wylatywał.

 

I teraz moje pytanie, czy znalazłoby się coś coby się nadało na taki montaż? Bo te uchwyty za 20-30 zł ze sklepu z akcesoriami do telefonów jakoś do mnie nie przemawiają. Widziałem też takie na allegro, że nie mają przyssawki tylko są przykręcane takim okrągłym uchwytem, ale jednak nie wiem czy by to zapasowało do kierownicy.

 

Może ktoś już coś wymyślił?Będę wdzięczny za pomysły. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przymocowany telefon na sztywno do kierownicy za pomoca czegoś takiego - http://rocart.pl/pl/...9-rowerowy.html - i do tego nieamortyzowana w żaden sposób głowica "dedykowana" za 15zł do mojego modelu. Nie jeździłem z tym dużo (kupiłem pod koniec wakacji), ale ani na rowerze, ani na motocyklu telefon mi nigdy nie wypadł. Przydaje się, chociażby jako komputer pokładowy - nie każdy lubi nawigację, np. ja, wolę mapnik. Ten uchwyt jest produkcji niemieciej i jest naprawdę porządny, tylko trzeba się nakręcić żeby go zdemontować - ale to w pewnym sensie plus, nikt go nie ściągnie bez narzędzi. Tylko, tę kamerkę byś musiał zamocować na "przylepca" jak to opisują w tym sklepie, i jeszcze dodatkowo czymś zabezpieczyć.

Edytowane przez Michał Mleczko

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrna, nie rozumiem tego świata.

Telefon przy kierownicy, kamera przy kierownicy, lisia kita przy kierownicy, telewizor 40" przy kierownicy, lodówka w kufrach....

Prowadzenie motocykla wymaga pełnej koncentracji, jak więc można się rozpraszać na odbieraniu telefonu ? wysyłaniu SMSów ? Skrajnie niepoważne ...

A może nie chodzi o jazdę tylko o lans ? Oooo ... ten obczepiony szpejem to muuusiii być wielki podróżnik. Przecież nie czepiał by tysiąc niepotrzebnych rzeczy do motocykla by latać wokół komina :icon_mrgreen: .

Telefon w bezpieczne miejsce do kieszeni. Najlepiej wyłączony by nie rozpraszał. Docenisz jak Ci się szlif na ten przykład zdarzy. Ten z kieszeni ocaleje, ten uczepiony kierownicy rozpiździ się w drobne kawałki lub odleci w nieznane.

 

 

Powtórzę;

Na chvj komu telefon podczas jazdy ??

 

 

PS

Kamery, zauważ nie czepiam się. Włączasz i sama sobie pracuje.

Też bym coś uwiecznił dla potomności ale sądzę że szybciej policja się zainteresuje zawartością pamięci jak wnuki.

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mało jeszcze rozumiesz. Wrzucę obrazek, żeby było łatwiej: to jest właśnie ten twój "chvj".

20120823152639.jpg Już rozumiesz, czy "tłomaczyć" dalej? "Komputer pokładowy" w aucie rozumiem wyłączyłeś, podobnie radio, klimatyzację, nawiewy i zegarek - PEŁNA KONCENTRACJA!

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli według Ciebie prowadzenie motocykla wymaga takiego samego stopnia koncentracji jak prowadzenie auta to podziwiam ...

Prowadząc samochód mam czas na podziwianie widoków za oknem, słuchanie muzyki, analizowanie danych z komputera ... czasem nawet zgrzeszę i zagadam ( krótko :icon_mrgreen: ) przez telefon.

Jadąc motocyklem całą uwagę koncentruję na prowadzeniu. Kontroluję szybkość, stan paliwa, kontrolki .... nie interesuje mnie średnia przelotowa, średnie i maksymalne zużycie paliwa. Są to rzeczy już nawet nie drugorzędne, tylko piątorzędne.

Widocznie mamy inny system wartości, ot i tyle. Nie spinaj się, nie chciałem Ci przysrać. Zwyczajnie, nie rozumiem poco to wszystko. I tyle.

 

 

PS

Podtrzymuję tezę że jak kiedyś będziesz naprawdę potrzebował telefonu, to nie będziesz mia z czego zadzwonić.

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój telefon trzyma ponad tydzień na baterii, w dodatku mam trzy sztuki przy sobie zwykle :P Utrzymuję stanowisko, że na motocyklu w trasie dłuższej niż pół godziny dobrze mieć chociaż głupi zegarek pod ręką, a telefon w uchwycie to jedyna możliwość w moim staruszku. W dodatku, fajnie jest potem obejrzeć sobie ślad z GPSa, idczytać wysokosci maksymalne i minimalne itd. - przynajmnije ja lubię, może bardziej na rowerku, ale na moto też.

Edytowane przez Michał Mleczko

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój telefon trzyma ponad tydzień na baterii, w dodatku mam trzy sztuki przy sobie zwykle :P Utrzymuję stanowisko, że na motocyklu w trasie dłuższej niż pół godziny dobrze mieć chociaż głupi zegarek pod ręką, a telefon w uchwycie to jedyna możliwość w moim staruszku. W dodatku, fajnie jest potem obejrzeć sobie ślad z GPSa, idczytać wysokosci maksymalne i minimalne itd. - przynajmnije ja lubię, może bardziej na rowerku, ale na moto też.

 

Mnie nie chodzi o baterię tylko; Docenisz jak Ci się szlif na ten przykład zdarzy. Ten z kieszeni ocaleje, ten uczepiony kierownicy rozpiździ się w drobne kawałki lub odleci w nieznane.

Też nie mam zegara w motocyklu i też brakuje mi go. Próbowałem przyklejać różne wynalazki, tanie i ciut droższe, nigdy długo nie pożyły. W tanich baterie się wytapiają, odkleja taśma mocująca. Droższe, opuszczają :icon_mrgreen: motocykl na parkingach oddalając się w nieznanym kierunku.

W trasach GPSu używam i mam świadomość jak mnie toto totalnie rozprasza.

Pozdrawiam.

 

Zbycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To się dowiedziałem z tego postu na temat mocowania urządzeń... :banghead:

Cały post o pierdołach...

A wystarczyło napisać, że jest coś takiego jak np. RAM Mount i podać link:

http://www.rammount24.pl/pol_m_UCHWYTY-NA-MOTOCYKL-104.html

żeby osoby niezorientowane mogły coś sobie podejrzeć i dopasować.

Można zamontować i kamerkę i nawigację.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, macie jakieś sprawdzone sposoby na zamontowanie telefonu na baku żeby służył np jako nawigacja?

U mnie mogę zamontować tylko na baku bo na kierownicy nie mam jak...

Myślałem nad tym żeby kupić coś takiego;

 

https://www.gohd.pl/produkt/uchwyt-do-zamocowania-telefonu-sp-phone-mount

 

To by było idealnie pod tą "podstawkę" od kamerki na wsówkę co się ją nakleja np na baku... Tylko trochę drogie rozwiązanie, macie jakieś sposoby na zamontowanie telefonu na baku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja na baku to kiepski pomysł, co chwila będziesz musiał się mocno schylać żeby cokolwiek tam zobaczyć. Już to przerabiałem w sportowym motocyklu, po pierwszej trasie zrezygnowałem z GPS na baku. Najlepiej żeby była na wysokości kierownicy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...