Skocz do zawartości

Nordkapp 2013


Savii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Savii ślędzię twoją propozycję wyjazdu gdyż taki wypad to nie byle co...

 

Witam

Dlatego przygotowania do wyjazdu idą całą parą. Na chwilę obecną jesteśmy na etapie projektowania naszego skromnego banneru wyjazdowego oraz naszywek. Pisałem wcześniej że jest to wyprawa wyjątkowa i niskobudżetowa . Łatwo obliczyć wstępne koszta. 6 tyś km po Skandynawii daje nam 2700zł za paliwo przy założeniu 7,5zł za litr paliwa i zużyciu 6lit na 100km.Koszt Promu Stena Line „Gdynia-Karlskrona-Gdynia w obie strony to myślę że max wyjdzie 500zł. W zeszłym roku taka podróż kosztowała około 300zł. Tutaj link: http://www.stenaline...a-na-motocyklu/

Spanie przewidujemy za free na łonie natury lub ostatecznie jakiś camping. Jedzenie i inne rzeczy na przetrwanie zabieramy ze sobą z kraju. Pozostają koszty w Norwegi czyli płatne drogi, tunele, promy, wejściówki, trudno w tej chwili to obliczyć aż do zakończenia ostatecznej wersji trasy podróży. Nie mniej chciałbym się zamknąć ostatecznie w 5tyś zł. Wypłynięcie 14.06.2013 godz.19.30 z Gdyni. Czekam w tej chwili na decyzje od mojego przyjaciela i dwóch potencjalnych zainteresowanych. Zamykam listę z chwilą osiągnięcia max 4motocykle lub rezerwacji promu Stena Line.Na 100% jadą trzy osoby i trzy motocykle FJR.

Pozdrawiam

Savii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Wybieram sie na Nordkapp w drugiej polowie czerwca chetnie podlaczylbym sie do wycieczki, w Norwegii bylem juz na moto trzy razy takze moge sluzyc za przewodnika, ostatnio jezdze na BMW R1200GS .

 

Do obejrzenia foty z ostatnich wyjazdow https://plus.google....bums?banner=pwa

 

Pozdrawiam

 

PS. Kupując bilet w Stena Line w promocji Szwecja na motocyklu trzeba się zmieścić z biletem powrotnym w ciągu 14 dni a jadąc na Nordkapp to może być za krótko.

Edytowane przez snejk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich

W dniu dzisiejszym zamykam listę ze względu na komplet użytkowników oraz nasze przygotowanie organizacyjne. Wszystkim dziękuję za zainteresowanie, życzę udanego sezonu w 2013 i do zobaczenia na drodze...

Pozdrawiam

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje Bartku… :sad: szkoda że nie ma Cię wśród nas ale tak jak pisałeś może następnym razem :) . Wczoraj zamknąłem już całkowicie grupę. Jadą cztery osoby, trzy motocykle Yamaha FJR1300 oraz Honda VTX1800. Rezerwacje biletów na prom dokonałem również wczoraj. Powiem tylko że cenowo wyszło nas całkiem, całkiem. Na osobę wyszło po 329zł w obie strony w terminie 14-30.06.2013 więc więcej niż 14dni.Teraz już tylko odliczamy czas do wyjazdu.Jeszcze raz wszystkim dziękuje za zainteresowanie życząc wszystkiego dobrego w nadchodzącym nowym sezonie 2013.

Szerokości życzę

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć Savii

Śledzę Twoje przygotowania do wyprawy od początku. Wygląda naprawdę ciekawie i zapowiada się interesująco. Od dawna chciałem pojechać na Nordkap.

Nie mogę dzisiaj powiedzieć na 100%, ale będę śledził temat dalej z zainteresowaniem.

Mam też pytanie odnośnie ilości sprzętów w grupie, czy ograniczasz ich ilośc tylko do 4. Pytam dlatego, bo możliwe, że będzie nas dwóch.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Savii

Śledzę Twoje przygotowania do wyprawy od początku. Wygląda naprawdę ciekawie i zapowiada się interesująco. Od dawna chciałem pojechać na Nordkap.

Nie mogę dzisiaj powiedzieć na 100%, ale będę śledził temat dalej z zainteresowaniem.

Mam też pytanie odnośnie ilości sprzętów w grupie, czy ograniczasz ich ilośc tylko do 4. Pytam dlatego, bo możliwe, że będzie nas dwóch.

 

Pozdrawiam

Wojtek

 

Witaj

Przykro mi kolego ale temat jest już całkowicie zamknięty. Nie przyjmuje już nikogo do grupy. Dla mnie 4 motocykle to max. Nie przyjmuje również dlatego że organizacyjnie jesteśmy już przygotowani.Między innymi dlatego że mamy już zrobione rezerwacje biletów na prom w obie strony.Jest już ustalony termin wyjazdu oraz termin powrotu. Mamy już ułożony sztywny plan podróży który nie podlega zmianie, są już ustalone noclegi gdzie śpimy i co zwiedzamy po drodze.Mamy już swoją wspólną flagę wyjazdową, mamy już swoje flagi na antenę CB, mamy już swoje wspólne naszywki oraz wykonane według swojego projektu kamizelki odblaskowe a najważniejsze że już stanowimy grupę.Dlatego temat jest już nieaktualny. Tobie dziękuje za zainteresowanie lecz trochę spóźnione życząc powodzenia.

Pozdrawiam serdecznie

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile km dziennie zamierzacie zrobić i jaki jest całkowity dystans +/- ??

Razem z ojcem planujemy podobną wyprawę, ale licząc ok. 8tys km i uwzględniając panujące tam ograniczenia prędkości (70-90km/h) wychodzi na to że ledwo starczy mi wakacji żeby objechać Norge dookoła o_0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Według moich obliczeń powinniśmy wszystko objechać nawet z zapasem ale wiadomo różnie to bywa. Do przejechania mamy po Skandynawii 6tyś km.U mnie to różnie bywa ale wszyscy wiedzą w grupie że jak będzie potrzeba jechać 500-1000km to pojadą, Rozplanowałem wszystko tak aby zgrało się to z wyjazdem i z powrotem. Tak żeby był czas na zwiedzanie jak również czas na odpoczynek i tyle.... Powodzenia życzę kolego....

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wychodzi imponujący wynik ok 5h jazdy dziennie (przy norweskich limitach, ruchu itp). Do tego jeszcze zwiedzanie, jedzenie, noclegi itp

Naprawdę szacun. My planujemy lecieć bardziej na spontan, choć lekko się przeraziłem dziennymi dystansami.

Powodzenia wam życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Savii,

życzę szerokości i udanej wyprawy, będę śledził temat i mam nadzieję, że jakieś foty zamieścicie. Interesuje mnie jaki sprzęt zabieracie ze sobą i nie chodzi mi o motocykle ale o całą resztę czyli namioty. śpiwory, maty, sprzęt do gotowania, ilości jedzenia i takie tam niby pierdoły, które w tamtych warunkach mogą okazać się bardzo pomocne. Pytam bo też za mną chodzi wyprawa do Skandynawii, a jestem na etapie kompletowania ekwipunku (ostatnio zamówiłem kufry boczne) w harcerza dawno się już nie bawiłem i nie wiem co tak naprawdę może się przydać, a moto to nie camper i wszystkiego zapakować się nie da.

Edytowane przez Raciaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...