Skocz do zawartości

Prośba o radę :)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Jestm tutaj nowy. chciałem się Was poradzić :) Chciałem w tym roku zdać na kartę moto, ale już nie mogę więc jestem skazany na AM w przyszłym roku. Ale nie wiem czy nie lepiej jest zdać na A1 i mieć wtedy pojazd do 125cm i wtedy byłbym szybciej u celu :) Bo z początku myślałem o Zipp Pro 50, ale gdybym zdał na A1 wtedy kupiłbym może Aprilie RS 125, może Hnda lub Suzuki? Co myślicie? Co lepiej i jaki motorek polecacie na początek? Na wydanie mam 4tyś, wiem, że za to nie kupię nic konkretnego, ale chciałbym fajną maszynę która nie pali dużo i jest łatwa w opiece :)

 

 

PS: Przepraszam jeśli dałem to w złym temacie :)

Edytowane przez mirage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem lepiej jeździć 125 niż "piździkiem" ;) Ale to Twoja decyzja. Zależy od priorytetów. Wiadomo, że 125 w tej cenie będzie już dosyć wiekowe (dycha jak nic, może 8 lat), a to wiąże się z pewnym ryzykiem. Jednak ja bym szukała czegoś na A1. Trochę RS czy NSR się do 4k pojawiło, kwestia jaki jest ich rzeczywisty stan. To musisz sprawdzić sobie na miejscu.

Edytowane przez karen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę coś do jazdy, codzinnie muszę jeździć te 20km, a rowerem już mi się tyle nie chce dygać. Po za tym coś do rekreacyjnego pojeźdzenia latem jak jest ładna pogoda. Chciałem na początku "piździkiem" ale jak zobaczyłem te wolną przestrzeń przy silniki w Zippie to trochę padłem :D Oglądałem też Leone rk50, a tam... licznik wyskalowany na 220, a jedzie podobno maxymalnie 70 :D

 

Taki mi się podoba: http://allegro.pl/ho...2774143091.html

 

Ładne są te cbr'ki http://allegro.pl/honda-cbr-125-i2792886631.html niektóre są 2008 rocznik czyli świeże co? Tylko większość sprowadzona i z małymi uszkodzeniami... może było grzebane przy liczniku? :D

Edytowane przez mirage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz 16 lat to zdawaj na A1 na tej kategorii, przeciez tez mozesz jezdzic 50'tka. Co do moto to nie wiem jaki masz budzet na serwis ale dwusuwy przynajmniej raz na dwa sezony potrzebują remontu, a piszesz, że jazdy bedą regulrnie często wiec.... Ja bym pomyslal co w 4t, chociazby suzuki gn 125 (wdzieczne, zwinne moto, jeden gar, to ciągnie od dolu) w tej kasie juz cos przyzwoitego znajdziesz. Co do nsr czy rs to w tej kasie co masz, sprzęty reaczej będą do remontu w najbliższym czasie, teraz dobry czas na szukanie;d

Edytowane przez cinekban87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na chwilę obecną mam 17lat, w czerwcu będzie 18. Do wydania mam 4tyś na sam motor, bez wliczania opłat. Ile kosztuje taki remont? Słyszałem, że właśnie lepiej jak jest 2t niż 4t bo większa moc, ale większe spalanie. Też widziałem na aukcji, ze pali 2-3l czyli stosunkowo nie dużo, zippek pali 2,2-2,5l/100km. Jazda regularna, bo nie ukrywam, że przy łądnej pogodzie chcę trochę pośmigać, ale widomo, nie gaz do dechy tylko z umiarem. Nie podoba mi się wizualnie Suzuki, chciałbym coś podobnego do ścigacza :) Do remontu w sensie urwane lusterko czy zbita lampa to okej, byle nie trzeba dołożyć drugie tyle żeby zacząć jeździć :)

 

http://allegro.pl/honda-cbr-125-okazja-rs-yzf-nsr-wtrysk-2008-i2774143091.html ten jest piękny :) kupuje lampe, robię wydech i jazda, no chyba, że jakiś powypadkowy... z wyglądu ładny a w środku kupa :]

Edytowane przez mirage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu szukałbym tylko 125 w 2t, w kwocie około 4 tysięcy można trafić coś sensownego. Cbr 125 bym sobie odpuścił bo w porównaniu do dwusuwowych modeli wygląda jak rower i nie jedzie.

Edytowane przez na koło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda, sportowo :) Nie chodzi mi żeby zapieprzać 200km bo nie mam doświadczenia w jeżdzie motorkiem, bo po za skuterkiem elektrycznym to jeździłęm tylko rowerem :) CBR "pędzi" 100-130km a ja jeździł będę i tak te ok. 60km. Ze zdjęc tak cbrka mi się podoba, w realu nie widziałem :) Co byście polecili? Mam 185-190 wzrostu, po świętach będę ważyć pewnie z 90kg :) Ile kosztuje utrzymanie takiego motorka pomijając tankowanie?

Edytowane przez mirage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle co każdy motocykl, wymiana oleju, płynów hamulcowych, chłodniczego, czasem opony trzeba wymienic, klocki. Takze na poczatek napewno troche Ci kasy pochłonie, chcociazby same przerejestrowanie albo doczekaj ten rok zrób a2 i juz bedziesz szukal wiekszego motocyklac:D. Cbr 125 to raczzej malo awaryjna konstrukcja i dbajac nalezycie bedzie dlugo sluzyla, o osiagach sie nie wypowiadam bo nie jezdzilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych gabarytach to już w ogóle będziesz wyglądał komicznie na cbr 125. Jak masz zamiar jezdzić ok. 60km/h to zostań przy 4t ale nie wierzę w to bo może będziesz tyle osiągał ale przez pierwszy tydzień użytkowania. Co do tych 200km/h to tylko z Giewontu więc "ścigacz" odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...