Skocz do zawartości

Nowe przepisy, a pierwszy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jak zapewne większość wie od stycznia 2013 mają wejść przepisy mówiące, że kategorie A można zrobić w wieku 24 lat lub po dwóch latach posiadania kategorii A2, która będzie nowością. A2 w przeciwieństwie do A1 nie reguluje pojemności silnika jedyne czego trzeba przestrzegać to 50 KM i 35 kW. Można zablokować motocykl do tych wymogów, ale przed zablokowaniem (czyli w oryginale) nie może posiadać ponad dwa razy więcej KM i kW (czyli np. 101 KM i 71 kW). No to przypomnienie tego co ma być, a teraz druga część tematu. Mam 17 lat więc za rok zabieram się za A2 i stąd moje pytanie o pierwszy motor. Przychodzi mi kilka propozycji (nie tylko hondy ale nie widziałem gdzie umieścić temat) :

 

-Honda CB500 ( minus za wygląd)

-Suzuki GS500 (minus za wygląd)

-Suzuki Bandit 600

 

Teraz coś co bardzo mi się podoba mianowicie

-Honda Transalp 600

-Honda Varadero ( z tego co wiem jest tylko 125 i 1000 więc ani w tą ani w tą)

-BMW GS650 (ale to chyba drogie)

 

Nie chce na niego wydawać jakiś wygórowanych cen, ten moto ma mi służyć przez 2 lata, więc kupowanie maszyny za 10 tysięcy wg mnie się nie opłaca. Z pierwszej kategorii można dostać coś za 3-4 tysiące z roczników 90-99. A te, które mi się podobają to nie wiem. Moją prośba polega na ocenieniu przez kogoś kto się zna tych maszyn i ewentualnie doradzeniu czegoś mieszczącego się w A2. Dodam, że nie podobają mi się motory bez żadnej czachy z przodu tj. kierownica, lagi i wielka okrągła lampa ( przeważnie nakedy, choć do nakedów z czachą nic nie mam). Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w większości z tymi motocyklami jest problem

w "normalnych" wersjach tylko GS500 i F650GS łapią się pod prawko kat. A2

a "dławki" z Niemiec są najczęściej dostępne w wersjach 27 i 34KM co znowu może Ci nie odpowiadać w drugą stronę

 

jeśli Ci się podobają "turystyczne enduro" to masz parę możliwości w "klasie" A2:

-dominator

-freewind

-dr 650 (w różnych wersjach, także rs/rse z owiewką)

-xtz 660 tenere

-xt (ale to już bez owiewki chyba, że b.stare xt600z tenere)

 

niestety nie łapie się np. pegaso

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piszę o xt 660z ale o produkowanej w latach dziewięćdziesiątych xtz 660 (nota bene miałem parę lat temu taki sprzęt) - za 5 kzł na pewno coś da się wyhaczyć

motocykl oczywiście sobie możesz zdławić ale abyś mógł tym legalnie jeździć posiadając kat.A2 musiałbyś się postarać o zmianę wpisu w dowodzie rejestracyjnym

nie wiem jak to będzie wyglądało w Polsce ale myślę, że na zachodzie takie dławienie powinno być przewidziane w konkretny sposób przez producenta i homologowane

najprościej dla Ciebie byłoby kupić od razu motocykl o odpowiednich parametrach w dowodzie

te wartości, o których pisałem wynikały z przepisów istniejących na zachodzie (głównie w Niemczech) - i importerzy/producenci zadbali aby się do nich przystosować

odnośnie innych propozycji - slr/vigor/fmx, dr350, drz 400(sm), tt600

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy jest juz pelna gama zestawow dlawiacych pod kat. A2

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...