Skocz do zawartości

Zestaw za około 3000zł(bez kasku).


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

idzie zima i chciałbym skompletować swój strój. Aktualnie przyznaje się, że jeździłem na chińskich no-name'ach.

 

Przez okres zimowy chcę kupić kurtkę, spodnie, buty, rękawiczki i inne dodatki poprawiające bezpieczeństwo. Kask kupiłem ostatnio. Zwiedzam turystycznie różne miejscowości i pstrykam zdjęcia. Jestem raczej weekendowym motocyklistom, znam swoje słabości, ale widzę też co się dzieje na drogach, więc nie ma być ładnie, tylko bezpiecznie. Nie obchodzi mnie, czy kurtkę będzie się zapinać minutę czy pięć minut. Jeżeli mam poświęcić wentylację kosztem bezpieczeństwa to niech tak się stanie. Nie wiem za bardzo w co uderzać, jakie firmy, jakie zastosowania, skorupa, pianka, itd.

 

Nie ma też sensu czytać tematów czy artykułów sprzed 5 lat, bo na pewno są jakieś nowości(nie mówię o poduszce powietrznej:P). Wydaje mi się, że 3000 zł to kwota optymalna jaką chciałbym wydać, ale jeżeli to mało i warto do jakiegoś elementu dopłacić do jestem otwarty na propozycje.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jedyna zaleta oferty intermotors... Spróbuj uzyskać jakąś sensowną informację od sprzedawców (podawaczy) :).

W tej kwocie zmieścisz się z niezłym zestawem, dlatego jako priorytet wziąłbym tutaj buty. Nie warto na nich oszczędzać, bo szybko wyjdą niedoróbki. Zależnie od stylu jazdy (turystyka/miasto) trafisz jakiś odpowiedni egzemplarz od Sidi, Alpinestars albo Daytony (kolejność przypadkowa, niezwiązana ze sposobem jazdy).

Ciuchy:

jeśli na sportowo (jeśli można tak powiedzieć) to większość kombinezonów Berik / Arlen Ness, Vanucci, jak trochę taniej to wyższe modele Probikera.

Jak tekstylnie, to celuj w Helda albo Buse. Tu też trafisz coś Vanucci, ale wybór jest mniejszy. Można rozważyć też Richę, ale raczej te najlepsze sztuki.

 

Rękawiczki bym dobrał w ten sam sposób co buty, zależnie od typu jazdy. Tu polecam Helda ale fajne też będą Vanucci i Rukka (niektóre). Więcej za chwilę, dajmy się wypowiedzieć fachowcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj sobie ciucchów na stonce intermotors lub intercars... mają fajne promocje a ciuszki powinny być tam łądnie opisane ; o

Faktycznie na InterMotors fajnie wszystko opisane, chociaż nie da się ukryć, że promują markę Adrenaline i Alpinestars.

Mam jednak kilka pytań, znalazłem kurtkę, np. Adrenaline Race Man, w opisie widnieje informacja: "ochraniacze ramion, łokci i pleców", ale nie ma podanych żadnych szczegółów, ewentualnie czy są w jakiś sposób wymienne. Jak mam rozumieć "ochraniacz pleców". Czy warto, abym dokupił dodatkowy ochraniacz pleców? Czy używanie tego drugiego wraz z kurtką spowoduje duży dyskomfort.

Dalej, znalazłem do tej kurtki z tej samej kolekcji spodnie Spodnie Race Man - również w opisie: "ochraniacze kolan i bioder", ale już piszczeli nie? I teraz jest jakaś możliwość wymiany tych wkładek na coś lepszego? Np. Ochraniacz Kolan STRATA KNEE PAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwali się, że starasz się dobrać jak najlepsze ochraniacze - większość patrzy tylko na kolory. Ochraniacze kolan możesz rozumieć jako takie, które osłonią też piszczel - szczególnie jeśli założysz normalne buty motocyklowe, nie będzie potrzeby zakładać żadnych dodatkowych ochraniaczy. Sprawdź za to, co to za ochraniacz na plecach - bo czasem to zwykła gąbka i trzeba to wywalić, by zastąpić wkładką albo takim zółwikiem jak z odnośnika.

 

Jeśli idziesz w skóry, to koniecznie dobierz też bieliznę (przyszłościowo przydadzą się ze 2 rodzaje, i przynajmniej po 1-2 koszulki każdego typu). Pomyśl też o kołnierzu albo kominiarce z takowym, ale to już według własnych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...