Skocz do zawartości

Zawór regulacja Suzuki Rm 125 97-98


INAFUN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiatm

mam pytanie czy jest ktoś mi w stanie przybliżyc różnice miedzy zaworami wydechowymi z suzuki rm 125 z roku 94 a 96 wiem ze różni sie ilościa części ale czy majac zawór wydechowy z roku 96 a cylinder z 94 bedzie pasowało? mam problem bo ciężko dostac zawór z tego roku a z serwisu jest za drogo i moze tak uratuje moja suzi zeby mogla sie poczuc troche wakacyjnego powietrza :)

pozdrawiam i dziekuje za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam , urwał mi sie zawór wydechowy w mojej suzuki rozwalił tłok większych zniszczeń nie było , zawór zregenerowalem przez nawiercenie i wkręcenie nowego dotoczonego wałka mam nadzieję ze waga nowego wałka nie wpłynie na pracę Rm. Mam do was pytanie jak wyciągałem zawory i wałek na którym sie trzymają zawory to z drugiej strony jest spręzyna napinająca i niestety nie wiem jak ona ma być naprężona, chodzi mi o to ile obrotów mam zrobić żeby zawór nie chodził za lekko ani za mocno. Czy zawory mają delikatnie sie przesówać czy ma być wyczuwalny opór.

 

Jeśli ktoś wie to proszę o kontak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja skladajac swoja RMke złożyłem bez nakręcania tylko tak jak pasuje jakos z 1/4 obrotu może napięta. Po złożeniu było minimalny opór spężyny czuć ale delikatny. Ustawiłem tak i chodził super. jak za mało napniesz sprężynę to będzie się za szybko otwierał i bedziesz miał zamulanie w dolnej partii obrotów- będzie robił buuu:). Mi się otwierał tak około w połowie zakresu obrotów wtedy czujesz to na przyspieszeniu. Jak raz mi się zaciął na otwartym to chodził jak z zapchanym gaznikiem i poniżej okolo 3000-4000obr potrafił tak się zdusić ze zgasł. Zawór musisz doswiadczalnie ustawic podczas prób jazdy i reakcji na dodanie gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...