Skocz do zawartości

Do 3 razy sztuka, czyli jak zobaczyć maskonura - Islandia 2012


tom_jot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po powrocie z zeszłorocznego touru po Skandynawii, chcąc odetchnąć od jej chłodów, postanowiliśmy, że tegoroczne wakacje będą gdzieś na południu. Był pewien niedosyt, bo paru rzeczy nie udało się zobaczyć – zwłaszcza maskonura. Na jesieni kupiony przewodnik po krajach bałkańskich, mapy, przeczytane relacje na forach, przerzucone dziesiątki fotek poskutkowały szkicem trasy i wstępnym planem. I w tym przekonaniu, że jedziemy w ciepłe rejony wytrzymaliśmy do listopada.

Gdy obejrzeliśmy filmik amerykanina zmontowany ze zdjęć zrobionych na Islandii plan podróży na południe legł momentalnie w gruzach. Popatrzyliśmy na siebie. Monia przytaknęła i decyzja była jedna. Trzeba zobaczyć to na własne oczy. Sprzęt jest, chęci tym bardziej, więc problem może być tylko jeden, wiadomo jaki dla przeciętnego Polaka. Ale co tam. Żyje się raz. Trzeba marzyć. Bez marzeń nie da się żyć, a marzenia trzeba realizować.

Zaczęliśmy więc wertować wszelkie materiały o Islandii, relacje motocyklistów. Przy okazji podziękowania dla Maćka z Olsztyna i Marty z mężem z Wawy za wszelkie udzielone wskazówki, czasami upierdliwe wypytywanie o szczegóły – dzięki za cierpliwość.

Ale do sedna sprawy.

W lutym mieliśmy już bilety na prom, więc odwrotu nie było. I dobrze. Im bliżej wyjazdu tym więcej niepokoju, tak daleko sami jeszcze nie byliśmy a językowo można powiedzieć dno i osiem metrów mułu. Poza tym moja choroba morska nie napawała mnie optymizmem zwłaszcza, gdy zobaczyłem jak Norrona płynie w sztormie L. Stwierdziłem, że tyle to ja nie wypiję.

Zaopatrzeni w apteczkę pełną prochów typu aviomarin 7 lipca ruszyliśmy w podróż do krainy ognia i lodu.

 

Do lektury dalszej części relacji zapraszam tu:

 

http://vstrom.com.pl/cms/index.php?page=do-3-razy-sztuka-czyli-jak-zobaczyc-maskonura

Edytowane przez tom_jot

Suzuki GSF600S Bandit => Suzuki DL-650 V-Strom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemny wypad, aż przez chwilę zastanowiłem się nad tym kierunkiem, tylko, że tam niczego nie ma! :blink: . Chyba wolę południowe ciepłe rejony.

 

Pozdrawiam

2008r- Chorwacja 3900km / 2011r- Bułgaria 4500km

2012r- Alpy i Wenecja 3200km / 2013r- Istria 2600km

2014r- Albania 5000km / 2015r- Montenegro 3500km

2016r- Rumunia 3000km

http://www.motoholik.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Islandie zjeździłem rowerem, najpiękniejsze miejsce na ziemii. Juz się biore za oglądanie galerii i troche podyskutujem

:)

 

P.S. - obejzałem zdjęcia, fajna wyprawa. Zrobiłem trzy szlaki interiu, Askja, Sprengisandur i Kjolur a Kaldidalur mi sie nie udało, fajnie jest zobaczyć zdjęcia niezdobytego... juz wiem co mam zrobic anstepnym razem.

 

A powiedz mi - smakował Skyr? Tylko nie mów ze nie było jedzone... :) Ale bym zeżarł teraz....

 

P.S. 2 - zjeździłeś Westfiorty, tego też mi się nie udało zrobić... szkoda ze na północ od Holmavik nie pojechałes wybrzeżem Strandir, ale moze i lepiej, bym z żalu sie popłakał, to nmoje marzenie.

Jak masz ochotę to zobacz moją relację z filmami http://turystyka.bik...-adventure-2010 opublikowałem na bikeboard 2 lata temu.

 

Pokaże też moje zdjęcie znad Gulfossa:

dsc03324u0.jpg

Rewelacyjny widok.

 

A to wrak samolotu, na czarnej pustyni niedaleko Vik - nie każdemu się chciało szukać tego meijsca:)

dsc03493x.jpg

Edytowane przez Situ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez chwilę zastanowiłem się nad tym kierunkiem, tylko, że tam niczego nie ma! :blink: . Chyba wolę południowe ciepłe rejony.

 

Właśnie tam jest wszystko: cisza, spokuj, tyle miejsca, że jeden drugiemu nie wchodzi w paradę, piękna dzika, w czystej postaci przyroda.

Może wieczorami na kempingach po kilku dniach przeszkadza trochę niemiecki szwargot, ale gdzie ich nie ma.

 

Ja Islandie zjeździłem rowerem, najpiękniejsze miejsce na ziemii. Juz się biore za oglądanie galerii i troche podyskutujem

 

P.S. 2 - zjeździłeś Westfiorty, tego też mi się nie udało zrobić... szkoda ze na północ od Holmavik nie pojechałes wybrzeżem Strandir, ale moze i lepiej, bym z żalu sie popłakał, to nmoje marzenie.

Jak masz ochotę to zobacz moją relację z filmami http://turystyka.bik...-adventure-2010 opublikowałem na bikeboard 2 lata temu.

 

 

Co do roweru to spotkaliśmy na fjordach zachodnich Piotra Mitko - trzeci raz robił Islandię. http://piotrmitko.com/

Fjordy zachodnie przebiły wszystko. To najpiękniejszy zakątek Islandii. A Interior najbardziej duchowe miejsce.

Niestety nie wszystko da się zobaczyć w dwa tygodnie, czasami pogoda nie pozwala :(

I zmartwie Cię skyru nie jedliśmy.

Suzuki GSF600S Bandit => Suzuki DL-650 V-Strom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyr rządzi!

Nawet Bush kazał to sobie sprowadzać specjalnie z Islandii.

 

a pogoda - typowo islandzko, jak przysztormi to nie ma zmiłuj, wieje zawsze i ciagle w ryj nie ważnie w którą stronę sie jedzie.

Westfiordy zostawiam na nastepny raz, poświę temu dłuzszy czas.

 

I tak jak na 2 tzgodnie to zrobiłes kawąłek dobrej roboty. Po prostu tam trzeba jeszcze wrócic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda nie była typowa bo przez pierwsze dni nawet powyżej 20C było. I usłyszeliśmy od tubylców, żeby się cieszyć bo takiego lata to od lat nie było. W sumie totalnie do du...y był tylko jeden dzień. 3C deszcz i wiatr co w efekcie dało deszcz padający poziomo (typowo islandzko) :)

Suzuki GSF600S Bandit => Suzuki DL-650 V-Strom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda nie była typowa bo przez pierwsze dni nawet powyżej 20C było. I usłyszeliśmy od tubylców, żeby się cieszyć bo takiego lata to od lat nie było. W sumie totalnie do du...y był tylko jeden dzień. 3C deszcz i wiatr co w efekcie dało deszcz padający poziomo (typowo islandzko) :)

 

Taaa, raz jak mi zawiało to położyło mnie z hukiem z całym rowerem na glebe. Motocykl tez by spokojnie z drogi wypieprzyło, szczególnie obładowany.

Jeden dzień to spędziłem w namiocie trzymając go za kijki by się nie rozleciał.... i tak spałem nawet, oj cięzko było, ale miło wspominam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh przeczytałem relacje - obejrzałem fotki i obudziły się wspomnienia sprzed roku :)

Bardzo się cieszę że mieliście też słoneczną pogodę - Islandia wtedy wygląda obłędnie :)

My właśnie wróciliśmy z wyprawy do Grecji przez Mołdawię

Edytowane przez macbrus

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekałem kiedy wrócicie. Mam nadzieję, że relacja może być. Jeszcze raz dzięki za wszelkie rady i przewodnik. Za duży był i też z nami nie pojechał. :) Jak pisałem w przyszłym roku południe. Może macie jakiś mniejszy przewodnik na zbyciu :)

Edytowane przez tom_jot

Suzuki GSF600S Bandit => Suzuki DL-650 V-Strom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona opatentowała nowy sposób na grube przewodniki - wyrywa tylko te strony które nas interesują :) Ogromna oszczędność miejsca:)

Coś nam chodzi po myśli Maroko w następnym roku ? Może reflektujecie na takie południe?

Macbrus Shl M17 Gazela, Junak B20, WSK M21 S1 Sport, WSK M06B3, BMW R1200GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłowa ta Twoja Marta :)

Ja atlasy samochodowe tak traktuje.

Co do Maroka - jest na naszej liście planów i marzeń. Więc to kwestia dogadania wszystkiego :)

Reflektujemy na każdy wyjazd w dobrym towarzystwie :)

Suzuki GSF600S Bandit => Suzuki DL-650 V-Strom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...