Skocz do zawartości

Kawasaki Er5 na pierwszy moto?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już pierwszych jazdach i jest super ;) Jak pisałem wcześniej o 125 to chyba zmienię zdanie. Na kursie mam Zipp Nitro 250 i jest trochę mułowaty, a jak instruktorka mówiła, to dławi się przy 100km/h. W sumie to zainteresowałem się Kawasaki Er5, jest w dobrych cenach i myślę, że na początek bym podołał. Jakie jest Wasze zdanie o tej maszynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy wzroście 171cm będę się na nim komfortowo czuł? Bo z tego co czytałem nie ma regulacji zawieszenia, albo się mylę. Ważna jest też dla mnie waga, bo 180kg przy moich 65kg to wydaje mi się sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi się coraz bardziej podoba :) Jeśli chodzi o części i awaryjność to jest z tym jakiś problem? Bardziej podobają mi się Er5 niż GPZ, bo te owiewki jakoś mi nie pasują, ale podobno jazda powyżej 50km/h bez owiewki jest mało komfortowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie jak barszcz. Przykładowo - regulacja gaźników, synchronizacja 350zl, naped z zalozeniem okolo 450zl, filtry po 30zl-50zl, swiece bardzo tanie (nie pamietam ceny, ale chyba z 60zl komplet), klocki to okolo 100zl (komplet przod na dwie tarcze). Sprzet bardzo prosty, wyglada lepiej od ERki (na zywo), jest wiekszy, mocniejszy (60KM, 40Nm), oszczedny no i z owiewką!

 

Pisałem to już chyba na tym forum - to był mój pierwszy motocykl. Jego zdjęcia: http://giwmie.brejk.pl/ - posiadał kufer. Na ostatnim zdjęciu jestem ja - 180cm i wtedy 105kg. Trafisz dobrego sprzęta i będziesz zadowolony :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, już to wcześniej czytałem, jednak wole jakoś opinie osób które miały z nim doczynienia :)

 

 

Pisałem to już chyba na tym forum - to był mój pierwszy motocykl. Jego zdjęcia: http://giwmie.brejk.pl/ - posiadał kufer. Na ostatnim zdjęciu jestem ja - 180cm i wtedy 105kg. Trafisz dobrego sprzęta i będziesz zadowolony :).

ładny, ale bardziej mi się podobają naked no i na początek myślę, że 50KM w zupełności mi wystarczy, demona prędkości nie szukam, ale będę miał to na uwadze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja równiez miałem gpz 500 i teraz ma moja kobieta. Sprzet nie do zabicia, zawiecha słaba troche jak na polskie drogi ale zawsze, mozna ztujuningowac :D, polecam gpz 500 poniewaz ma owiewke co sporo daje ulgi podczas latania koło 100km/h. Nie pałować na zimno, zawory raczej co 6 tysia regulować niz 12 tys. żwawy, oszczędny, ostatnio spałił mi 4,17 litra. Hamulce niestety dosyć kiepskie. Jak sie przesiadłem z vfr 800 to patrzyłem po kilku km czy cos sie nie zapowietrzyły :D. Bardzo łatwy w prowadzeniu, praktycznie jak rower.

http://www.mojekawas...t=12356&start=0

http://www.mojekawas...t=10214&start=0

przeczytaj obydwa tematy

Edytowane przez cinekban87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem tematy i już jestem bogatszy w wiedzę ;) teraz pozostaje tylko kupno zadbanego egzemplarza. Zgadzacie się z tym, że motor najlepiej się kupuje zimą? wtedy można wynegocjować lepszą cenę i jest większy wybór jak w artykule niżej

http://www.scigacz.pl/Kup,Teraz,698.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza cena nie wynika tylko z chęci pogonienia sprzęta, większość motocyklistów nie robi serwisu na zimę. Ale niektórzy też nic nie robią na wiosnę a i tak wystawiają drogo, bo wtedy jest duże parcie na sprzęt.

 

Tego sprzedaje chłopak z forum mojekawasaki:

http://otomoto.pl/ka...s-M3370333.html

 

Nie znam, masz niestety kawał drogi do niego :)

Edytowane przez hajen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Er5 z małą szybką za kilkadziesiąt złotych to tak do 120 jedziesz w miarę komfortowo. Serwis i eksploatacja tania, odsprzedaż praktycznie bez straty. Do miasta dobry bo lekki, wąski, dosyć wysoko lusterka (w stosunku do bardziej sportowych). Bardzo krótki 1 bieg jak dla mnie na minus bo w korku ani na jedynce ani na dwójce nie pasuje. Pozycja wyprostowana wygodna w mieście na trasie nie bardzo. Ten sam silnik co w GPZ tyle, że o łagodniejszej charakterystyce. Nadaje się raczej do spokojnej jazdy (miękkie zawieszenie + nisko podnóżki = mały prześwit, dosyć słabe hamulce). Wygodna kanapa nawet dla dwóch osób. Przyspieszenie w warunkach miejskich wystarczające do sprawnego poruszania się (tak na poziomie sportowego auta). Taka japońska MZetka (tyle że 4suw i trochę żwawsza). Siodło nisko, nie będziesz miał problemów z dosięgnięciem do ziemi.

 

Dobry jako pojazd do poruszania się po mieście albo jako wprawka przed czymś typowo turystycznym. Jak docelowo chcesz motocykl sportowy to szukaj czegoś innego.

Edytowane przez ryhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Er5 z małą szybką za kilkadziesiąt złotych to tak do 120 jedziesz w miarę komfortowo. Serwis i eksploatacja tania, odsprzedaż praktycznie bez straty. Do miasta dobry bo lekki, wąski, dosyć wysoko lusterka (w stosunku do bardziej sportowych). Bardzo krótki 1 bieg jak dla mnie na minus bo w korku ani na jedynce ani na dwójce nie pasuje. Pozycja wyprostowana wygodna w mieście na trasie nie bardzo. Ten sam silnik co w GPZ tyle, że o łagodniejszej charakterystyce. Nadaje się raczej do spokojnej jazdy (miękkie zawieszenie + nisko podnóżki = mały prześwit, dosyć słabe hamulce). Wygodna kanapa nawet dla dwóch osób. Przyspieszenie w warunkach miejskich wystarczające do sprawnego poruszania się (tak na poziomie sportowego auta). Taka japońska MZetka (tyle że 4suw i trochę żwawsza). Siodło nisko, nie będziesz miał problemów z dosięgnięciem do ziemi.

Jeździłem GPZ 500 i na pierwszym biegu osiągał prędkość maksymalną około 60km\h więc nie wiem po co więcej w korku nawet powiedzmy jadąc 30-40 km\h uważam za wystarczającą , a w razie czego przy tej prędkości można już 2 zapią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...