Skocz do zawartości

yzf 750 rozrząd


zielaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak wygląda regulacja rozrządu w yzf 750 z 93r ? na zdjeciach wygląda jakby były popychacze hydrauliczne.

Jak sprawdzic stan łańcucha rozrządu ? i ewentualnie czy wymiana jest do zrobienia bez uzycia jakiś specjalnych przyrządów

Nie żadnych samoregulatorów. Regulacja luzów metoda płytkową, zawory ssący 0,11-0,20, wydech 0,21-0,30. W Twoim moto łańcuch rozrządu biegnie środkiem więc potrzeba zakuwarki do łańcuchów rozrządu, no chyba że chcesz rozbierać cały silnik i zakładać zakuty łańcuch. Podadto potrzebujesz klucza dynamometrycznego w zakresie 5-25Nm, serwisówki i wiedzy. Jeśli nie masz tego wszystkiego to oddaj motocykl do warsztatu, zapłacisz +- 500zł pewnie, a nie będziesz musiał niczym martwić. Satn łańcucha możesz sprawdzić bo wysunięciu napinacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli jest podane to jak najbardziej można, nawet należy :)

 

narzedzia powiedzmy mam samochodowe , klucze są zakuwarkę sie załatwi.wiedz ogólna jest :) a i czasu w zime nie zabraknie :)

Gdzie dostane takie płytki bo rozumiem ze sie je wymienia na inna grubość ?

Jesli mozesz to rozwiń myśl z tym sprawdzaniem po wyciągnieciu napinacza

 

 

Moto stało długo , kupiłem je z uszkodzonym exupem. Wymieniłem moduł i wszystkie płyny , swiece. Odpala jeździ z tym ze przy hamowaniu silnikiem czy tez odpuszczaniu gazu słychac takie delikatne postukiwanie silnika tak od 6tyś w dół , stawiam na rozrząd no chyba ze Panowie sugerują coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro serwisówka podaje długość łańcucha na X ogniwach, to sprawdź według tej metody, będzie bardziej miarodajne. A co do sprawdzania napinacza, to najpierw demontujesz sprężynę, a później śruby po bokach.Po wyjęciu napinacza będzie on mniej lub bardziej wysunięty. Gdy masz go już rozłożonego bez sprężyny, wyciągasz go do końca licząc ząbki i "kliknięcia" . Płytki do dostania w larssonie, można też szlifować na magnesówce, tu zdania są podzielone. Ja szlifowałem i nic złego się nie działo nigdy. Wcześniej musisz pomierzyć wszystkie luzy zaworowe i zapisać ofkors. Bardzo prawdopodobne że po zamianie kilku płytek miejscami z innych zaworów , uda Ci się ustawić kilka z nich. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do sprawdzania napinacza, to najpierw demontujesz sprężynę, a później śruby po bokach.Po wyjęciu napinacza będzie on mniej lub bardziej wysunięty. Gdy masz go już rozłożonego bez sprężyny, wyciągasz go do końca licząc ząbki i "kliknięcia"

 

Wiec jeżeli bedzie wyciągnięty w całości to znaczy ze łańcuch do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciekawiła mnie ta metoda , wiec ide sprawdzic odrazu :)

 

zaciekawiła mnie ta metoda , wiec ide sprawdzic odrazu :)

 

no i napinacz zbadany , trzeba było ściągać bak i spuścić płyn chłodniczy :/

napinacz zmierzyłem grzybek wysuniety jest na 15mm maksymalne rozwarcie 22mm czyli do konca jakies 7mm = 6 ząbków

Czy zawory mogą tak hałasować jak opisałem wyżej ?

mam nadzieje ze to nie panewki sie odzywaja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd terkocze zawsze niezależnie od obciążenia więc szanse panewek rosną ale zawsze zostaje opcja, że ktoś zabił sprzęgło i sobie radośnie tłucze przy hamowaniu silnikiem. Zrób luzy, bo bóg jeden raczy wiedzieć czy w ogóle ktoś się przejmował tym. Często jest tak, że motocykle długo stojące były rzucone w kąt przez zaniedbanie serwisu potem właściciel rozkłada ręce i olewa temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd terkocze zawsze niezależnie od obciążenia więc szanse panewek rosną ale zawsze zostaje opcja, że ktoś zabił sprzęgło i sobie radośnie tłucze przy hamowaniu silnikiem. Zrób luzy, bo bóg jeden raczy wiedzieć czy w ogóle ktoś się przejmował tym. Często jest tak, że motocykle długo stojące były rzucone w kąt przez zaniedbanie serwisu potem właściciel rozkłada ręce i olewa temat.

 

Motocykl w mojej mieścinie jest od bardzo dawna, powodem sprzedazy był śliżg złamana ręka i żona właściciela ;) nastepnie miał go typek który faktycznie nie dbał o sprzęt ale na szczescie miał go rok i znowu rok stał przez zepsuty exup . Teraz moja kolej , nie lubie jak ze sprzętem jest coś nie tak wiec szukam przyczyny. Do tej pory zrobiłem 500km i oprocz tego delikatnego postukiwania/ terkotania wszystko jest w miare ok

 

Rozrząd terkocze zawsze niezależnie od obciążenia więc szanse panewek rosną ale zawsze zostaje opcja, że ktoś zabił sprzęgło i sobie radośnie tłucze przy hamowaniu silnikiem. Zrób luzy, bo bóg jeden raczy wiedzieć czy w ogóle ktoś się przejmował tym. Często jest tak, że motocykle długo stojące były rzucone w kąt przez zaniedbanie serwisu potem właściciel rozkłada ręce i olewa temat.

 

A czy po naciśnięciu sprzegła stukanie powinno zniknąc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj tak, pomijając skrajne przypadki.

Narazie tego nie sprawdze , bo moto jest rozłozony , jutro biore sie za czyszczenie gaźników i sprawdzenie luzów zaworowych :)

 

okej moto rozebrane , gaźniki na wierzchu

pokrywe zaworów odkreciłem i zastanawiam sie jak pomierzyc te luzy jak tam ciasno okropnie ?

no i chyba płytki sa od spodu popychaczy :/ czy moze sie myle ?

Edytowane przez zielaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie tego nie sprawdze , bo moto jest rozłozony , jutro biore sie za czyszczenie gaźników i sprawdzenie luzów zaworowych :)

 

okej moto rozebrane , gaźniki na wierzchu

pokrywe zaworów odkreciłem i zastanawiam sie jak pomierzyc te luzy jak tam ciasno okropnie ?

no i chyba płytki sa od spodu popychaczy :/ czy moze sie myle ?

up
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...