Skocz do zawartości

Pytanie w sprawie nowej ustawy kat. A


iks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Sasiadka ma wyznaczony egzamin w pazdzierniku na kat A i zastanawia sie czy jezeli nie zda praktycznego,a zamkna terminy i otworza ponownie dopiero w 2013 to czy bedzie musiala zdawac na nowych zasadach czy obowiazuja ja caly czas stare zasady. Jak wyglada ta sprawa, ma ktos pojecie?

Dzieki, Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli egzamin teoretyczny, zdasz na starych zasadach, to i praktyczny, jest też, na starych ,ale nie jestem pewien na 100%.

 

gdzieś też przeczytałem że mają znowu przesunąć te nowe warunki na 2014 ale to też nie sprawdzone wieści.

Edytowane przez cubasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli egzamin teoretyczny, zdasz na starych zasadach, to i praktyczny, jest też, na starych ,ale nie jestem pewien na 100%.

 

gdzieś też przeczytałem że mają znowu przesunąć te nowe warunki na 2014 ale to też nie sprawdzone wieści.

 

Jezeli w styczniu wejdzie w obieg Euro to wapie abys mogl placic w dolarach. Zmienia sie prawo i nie bedzie nic na styrych zasadach

 

Pomijam juz fakt, ze ja slyszalem, ze wogole to nie wejdzie.

 

Nie masz wiadomosci to nie wstawiej plot ! :banghead:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Pomijam juz fakt, ze ja slyszalem, ze wogole to nie wejdzie.''

 

a to nie jest plota?

 

a tak po za tym bardzo ciekawe albumy na picasa , chciałem zapytać na którym sprzęcie Ci się najwygodniej jeździło ?

Edytowane przez cubasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Pomijam juz fakt, ze ja slyszalem, ze wogole to nie wejdzie.''

 

a to nie jest plota?

 

Nie wyczailes iluzji / ironi.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzamin teoretyczny zachowuje ważność przez 6 miesięcy. Czyli zdając w październiku ma ważność do marca, a od kwietnia jest otwarcie egzaminów. Jednak dzisiaj dowiedziałam się, że Warszawa oferuje zdawanie przez cały rok o ile warunki atmosferyczne na to pozwalają, tak twierdzi wykładowca. Jeśli jest dowolność zdawania w każdym WORDzie na terenie RP, to chyba da radę. Natomiast sama nie sprawdzałam tego w żaden sposób i nie chciałabym wprowadzić w błąd.

Gdybym miała osiem rąk klaskałabym w dolby surround

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)a od kwietnia jest otwarcie egzaminów. Jednak dzisiaj dowiedziałam się, że Warszawa oferuje zdawanie przez cały rok o ile warunki atmosferyczne na to pozwalają(...)

- już nie ma czegoś takiego jak "otwarcie egzaminów"

Obecnie jest tak jak napisałaś w kolejnym zdaniu - zdawanie jest przez cały rok, oczywiście jeśli warunki atmosferyczne na to pozwalają.

Ja np zdawałem w grudniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś może na czym mają polegać te zmiany? Czy będzie to dotyczyło kilkustopniowego zdobywania uprawnień jak jest w Anglii czy coś innego wymyślili rządzący? Pytam bo kolega się napalił na motór po obejrzeniu SoA i nie wie czy lecieć teraz na kurs czy na spokojnie w przyszłym roku. Ale widzę, że piszecie, iż zdawać można cały rok? Ja też słyszałem, że do października tylko a potem jest zimowa przerwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- już nie ma czegoś takiego jak "otwarcie egzaminów"

Obecnie jest tak jak napisałaś w kolejnym zdaniu - zdawanie jest przez cały rok, oczywiście jeśli warunki atmosferyczne na to pozwalają.

Ja np zdawałem w grudniu.

 

No właśnie widzisz, w Lublinie tak nie ma... Tutaj ciemnogród.

Gdybym miała osiem rąk klaskałabym w dolby surround

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widzisz, w Lublinie tak nie ma... Tutaj ciemnogród.

 

Moze nie ciemnogrod a prowadzacy osrodek ma troche rozumu i wiedzy na temat grip'u ( przyczepnsci ) opony jednosladu do nawierzchni w danych temperaturach i martwi sie o zdrowie zdajacego.

 

A orientuje się ktoś może na czym mają polegać te zmiany? Czy będzie to dotyczyło kilkustopniowego zdobywania uprawnień jak jest w Anglii

 

Bylo jest i bedzie

 

A1

 

Bedzie A2 i A

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie ciemnogrod a prowadzacy osrodek ma troche rozumu i wiedzy na temat grip'u ( przyczepnsci ) opony jednosladu do nawierzchni w danych temperaturach i martwi sie o zdrowie zdajacego.

 

 

Jest w tym racja

Gdybym miała osiem rąk klaskałabym w dolby surround

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już była o tym dyskusja w zeszłym roku

dyrektor Wordu nie ma rozumu i wiedzy na tematy motocyklowe

dyrektor Wordu liczy kasę i woli z góry zawiesić egzaminy na moto (egzaminy na resztę kategorii idą wtedy pełną parą i nie ma przestojów w przypadku gdyby trzeba było jednorazowo odwoływać egzaminy na moto z powodu trudnych warunków atmosferycznych)

w Poznaniu już straszą zawieszeniem egzaminów

http://word.poznan.pl/

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdawałem w grudniu to było ze 4 stopnie. Podczas drogi powrotnej "z miasta" zaczął nawet padać deszcz. Generalnie lekka zgroza.

Natomiast w WORDzie twierdzą, że "motocyklem się jeździ cały rok i dlatego egzaminy są przez cały rok"

Odwoływali tylko jak zaczynał spory śnieg padać bo wtedy to im się chyba placu nie chciało odśnieżać :-)

Generalnie to nikomu nie każą zdawać zimą. Jak masz obawy - to nie wyznaczasz sobie terminu. Gorzej tylko z maksymalnym, półrocznym okresem pomiędzy teorią, a praktyką. Dawniej jak była "ustawowa przerwa zimowa" to nie wliczało się to w te pół roku. Teraz jak zdecydujemy się, że ze względu na warunki atmosferyczne, odkładamy egzamin praktyczny do wiosny to miesiące niestety nam lecą i może się okazać, że pół roku ucieknie.

To tyle w temacie

Edytowane przez mossberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...