Skocz do zawartości

motocykl gasnie moduł ????


relakzstyle
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siema. ostatnio nie palil mi srad. Zawiozlem go do IM w Rumii tam panowie powiedzieli ze kable w jakiejs kostce byly zasniedziale zrobili i dzwonia ze moto odpala mozna przyjezdzac. Wpadam po moto (niefortunnie 13:55 tj. 5 min przed zamknieciem salonu) i po 300 metrach motocykl gasnie odcina prad ewidentnie, 2-3 razy zgasl po wbiciu 1 ... Baaardzo dziwne rzeczy tymbardzoej ze przed padnietym rozrusznikiem smigalo. Panowie dzis znowu go zabrali w ramach gwarancji po czym zadzwonili i mowia ze to ze mooto gasnie nie jest ich wina. Wg nich padl modul cos tam na dziurach przerywa itd. a ze wg nich nie jest rozbieralny to zadzwonia do suzuki polska zeby dowiedziec sie ile kosztuje. Panowie czy oni mnie chca w balona zrobic ?? Wyjedzam od nich i pada modul ??? Jakie objawy sa niesprawnego modułu( nazywaja tak komputer) Czy mogly jakies kable w nim sie tak nagle popsuc ze moto na dzurach mi gasnie i przerywa ?

 

dodam tylko ze kiedys mialem podobny problem, wtedy okazalo sie wg panow z IM ze kable sa zasniedziale w miejscu gdzie jest skrzytnka z bezpiecznikami. Ale narpawili to jezdzilem troche czasu a teraz nagle po naprawie znowu to samo ? oni uwazaja ze nie , i trzeba modul wymienic. wybaczcie chaos w moim pisaniu ale krew mnie zalewa PS motocykl gsx600r srad 2000 rok

Edytowane przez relakzstyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie modul. ale pewnosci nie ma, jako mechanicy powinni sprawdzic cala reszte i ja wyeliminowac, to wbijanie jedynki i zarazem gasniecie motocykla to z reguly nieprawidlowo dzialajacy czujnik sprzegla lub stopki bocznej

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak napisał JanuszK30. Jeśli masz srada z końca lat 90 to sprawdz czujnik sprzęła i stopki bocznej. To dość często ulegało awarii w sradach. proponuje też zmienić warsztat,goście ewidentnie chcą Cie naciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porady. Zasugerowalem panom zeby sprawdzili te czujniki i powiedzieli ze od tego zaczeli. Diagnoza na 100 procent modul wiec zdecydowalem sie na uzywke z gwarancja. Za nowy modul w SUZUKI chca 3000 :o Jesli nie pomoze nowy modul to wtedy odbieram moto i nie place. Poki co zamowilem z allegro (10 dni na zwrot) sprawdze zamontuja i jak cos zwroce modul a sprzet zabiore do osy z gdyni, dam znac jak zainstaluja modul. Dodam ze zgasl po wbiciu 1 pozatym kilka razy na dziurach. Potem mialem problem z odp;aleniem jak odpalal po paru metrach znowu gasl. Tez mi sie wydaje ze modul jest ok ale oni twierdza ze sprawdzili i wg nich na 100 rpoc. Modul uzywany kupilem za 150 zł pozatym moge go zwrocic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej wyglada na stare przewody tracace kontakt np z modulem, albo z wylacznikami niz na awarie samego modulu.

Przewody oprocz rdzewienia na zlaczkach maja tendencje do pekania wewntzrz izolacji.

Wyglada dobrze ale dziala tylko czasami :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupilem modul. Pojechalem do serwisu wymienili mi modul i moto ozylo ale nie odpalil. Powiedzieli ze aku ma wymeczone po tym jak walczyli z elektryka i powiedzieli ze jutro mam wpasc moto bedzie gootwe. Troche mnie olali, zamiast podladowac moto i powiedziec zebym za godzine wpadl to zlali mnie ... Takze jutro dam wam znac czy faktycznie przyczyna gasniecia byl modul ... ehhh a ja zyje nadzieja .. pogoda jest a moto nie fruwa

 

 

PANOWIE NIE MOGA ODPALIC MOTOCYKLA... ZMIENILI MODUŁ I NIE MA ISKRY. A WSZYSTKO SIE ZACZELO ODKAD POSTANOWILEM U NICH ZROBIC ROZRUSZNIK ;/ JUTRO ZABIERAM OD NICH MOTO BO ZAL I UMOWILEM JUZ SIE NA 18 WRZESNIA U OSY W GDYNI ...

Edytowane przez relakzstyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto w sobote jedzie do osy... Panowie z Intermotors dzis do mnie zadzwonili i mowia ze rozkladaja rece nie umieja motocykla ogarnac....

MOwia ze przelozyli modul wszyzstkoi jest git ale moto nie zawsze odpala, jak odpala to gasnie... generalnie powiedzieli ze mam gowniana elektryke i im jest przykro... heh no mi tez jest przykro ze dalem im swoj motocykl :( dalem im z dwie szasne zawsze majac nadzieje ze naprawia... a trudno musze czekac

Edytowane przez relakzstyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...