Skocz do zawartości

Pomoc przy motorynce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku chce powiedzieć ze motorynke dostałem od taty do zrobienia... Więc rozkręciłem ją wyczyściłem i założyłem uszczelki.

Lecz ona nie chce wcale odpalić. Świeca mokra wiec paliwo ma , iskra jest , zapłon mi tata ustawił ale ona nic ani z kopa ani z popychu.Ma silnik 023 DEZAMET.

 

A i chciałbym dodać ze raz mi odpaliła kopciła szarym dymem jak zwiększyłem jej mieszanke paliwemi przejechała ok 20 metrów i zgasła.

 

PROSZE O POMOC CO MOZE Z NIĄ BYĆ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy nie ma przebicia na kablu do świecy najlepiej niech ojcieć kopie a ty trzymaj za kabel :) a powaznie to w ciemnym miejscu kopaj i sprawdzaj czy iskra nie przeskakuje, wymień świece, przeczyść platynki, sprawdź gażnik - pływak czy sie nie zacina może ci sie ten sprzęt zalewa , podmień cewkę jak masz od czego podmienić.

Edytowane przez volumax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak paliwo dochodzi iskra jest to musi palić chyba że coś z zapłonem nie chalo i jest źle ustawiony. Sprawdź świece, nawet podmień ze 3 szt. . Teraz jeszcze przyszło mi do głowy - zdejmij tłumik sprawdź czy odpala bez tłumika może masz wydech zapchany. Zakładam że iskra jest cały czas i nie ma problemu z klinem na wale.

Edytowane przez volumax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

aby nie zakładać nowego tematu podpytam w tym :)

 

Remontuje komarka,

silnik złożony na nowych częsciach (tłok wał łożyska)

po złożeniu mam bardzo słabą iskrę, myślałem że to wina iskrownika i magneta więc przełożyłem z innego komarka w którym iska była idealna, tzn jasna, niebieska.

po włożeniu tych częsci do mojego, iskra jest ale bardzo słaba...

 

was ist das ?

co może mu dolegać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby nie zakładać nowego tematu podpytam w tym :)

 

Remontuje komarka,

silnik złożony na nowych częsciach (tłok wał łożyska)

po złożeniu mam bardzo słabą iskrę, myślałem że to wina iskrownika i magneta więc przełożyłem z innego komarka w którym iska była idealna, tzn jasna, niebieska.

po włożeniu tych częsci do mojego, iskra jest ale bardzo słaba...

 

was ist das ?

co może mu dolegać ?

 

Lecisz po całości, sprawdzić czy platynki sie zgrywaja, czy cewka jest dobra, czy kondensator nie wyzioną ducha, czy niema nigdzie przebicia.Czy kabel WN i fajka nie są uszkodzone (a często są, nawet nowe). Rozmagnesowane magneta rzadko się zdarzają.

No i czy masz poprawnie wyregulowaną przerwę na przerywaczu.

Edytowane przez Żurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem ten problem , w głównej mierze przyczyną było magneto , przez które było przebicie , a później wymieniłem przewód i fajkę , i iskra była ładna . Proponuje wymienić kabel od świecy i dobrze przeczyścić magneto z różnych opiłków itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj walczyłem i dupa...

 

Mam 3 magneta i iskrowniki które w innym dawały iskrę, a po włożeniu do mojego zero reakcji, przecież nawet jakby zapłon był ustawiony źle to iskra by była, słaba, za jasna, za ciemna, za słaba, ale by była a tu nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj walczyłem i dupa...

 

Mam 3 magneta i iskrowniki które w innym dawały iskrę, a po włożeniu do mojego zero reakcji, przecież nawet jakby zapłon był ustawiony źle to iskra by była, słaba, za jasna, za ciemna, za słaba, ale by była a tu nic...

A czy w swoim komarku wymieniłeś przewód wysokiego napięcia i fajkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...