Skocz do zawartości

gpz 500 92r improvement hamulec tylni tarczowy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Posiadam motocykl kawasaki gpz 500 rok produkcji 1992r. motocykl wyposażono w dwa hamulce tarczowe z przodu oraz hamulec bębnowy z tyłu. Hamulce w tym motocyklu są w zasadzie kiepskie - o ile jeszcze można powiedzieć, że przód jeszcze jakoś hamuje to o tych hamulcach z tyłu można jedynie powiedzieć,że są. Chciałbym to zmienić i zamontować również z tyłu hamulec tarczowy który montowano seryjnie zdaje się od 1994 roku. Chciałbym się dowiedzieć, czy może ktoś na forum próbował zrobić już coś takiego i czy jest to bardzo kosztowne i skomplikowane.

 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce bębnowe też się zużywają i wymagają serwisu. Może na tym się skoncentruj, wymień szczęki, itd. Żeby mieć tarczę z tyłu to prawdopodobnie musiałbyś przełożyć wszystko od nowszego modelu, łącznie z wachaczem, pod warunkiem że będzie pasował.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z obecnym motocyklem hamulce we wspomnianym "są jak brzytwa" ich kiepskie działanie na pewno nie jest przyczyną ich wady konstrukcyjnej a jedynie jak Limo wspomniał brakiem serwisu i zaniedbaniem. Również miałem bębnowy hamulec z tyłu i mogę powiedzieć że bardzo łatwo było nim zablokować tylne koło, więc zanim wydasz worek pieniędzy (i być może nic dobrego z tego nie wyniknie) proponuję najpierw zagłębić się w temacie istniejących hebli, wyczyścić wymienić to co trzeba, nasmarować i będzie git.

Odpowiadając na Twoje pytanie, nie wiem nie wymieniałem bo oryginalnie zamontowane hamulce w zupełności mi wystarczały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym tylny hamulec odgrywa bardzo małą rolę w tym jak szybko się zatrzymasz i jeśli masz pakować kasę to lepiej w przód. Nie uwierzyłbyś jaką różnicę mogą zrobić wysokiej klasy klocki plus stalowy oplot.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...